بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت رینگیت مالزی

آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
نرخ حواله رینگیت مالزی
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس رینگیت مالزی
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش

نرخ حواله رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت رینگیت مالزی و نرخ ارز رینگیت مالزی بیشتر بدانید

عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت چیست؟

یکی از عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت و عواملی که تاثیر زیادی بر عرضه و تقاضای ارز یک کشور دارد، ثبات دولت وقت آن کشور است. به این علت که هر تغییر ناگهانی در دولت و مشکلاتی از هر نوع، تاثیر زیادی بر سیاست‌های اقتصادی و نرخ ارز این کشور دارد.

ترس و عدم اطمینان به تنهایی می‌توانند باعث شوند که سرمایه‌گذاران و تاجران از سرمایه‌گذاری اجتناب کنند و به صورت موقت سرمایه خود را از کشور خارج کنند. به همین دلیل است که ارز این کشور در سالی که انتخابات برگزار می‌شود یا یک مشکل سیاسی بزرگ پیش می‌آید، نوسان پیدا می‌کند.

تغییرات پیش روی رینگیت مالزی چیست؟

در سال ۲۰۰۴ بانک نگارا یک اسکناس جدید RM10 با مشخصات امنیتی بیشتر شامل نوار هولوگرامی چاپ کرد که تا قبل از این تنها در اسکناس‌های RM50 و RM100 دیده می‌شد. یه علت تقاضای کم سکه در سال ۲۰۰۵، سکه‌های RM1 غیر پولی شد و از رده خارج شدند. این کار برای جلوگیری از جعل پول انجام گرفت و از استاندارد بودن سکه ۱ رینگیتی که نوع دیگری از سکه RM1 بود، مطمئن شدند. در اوایل سال ۲۰۰۸ بانک نگارا طرح جدیدی از RM50 را رونمایی کرد.

اگرچه در کشور مالزی در رویارویی با افزایش بی‌ثباتی و نوسانات این روزها در بازار جهانی سلسله‌ای از چالش‌ها  را سر راه خود دارد و  همین طور مبارزه برای حفط ارزش ارز رینگیت هم فشار بیشتری به اقتصاد این کشور اعمال می‌کند، تنها می‌توانیم امیدوار باشیم مزایای رینگیت دوباره بازگردد و ارزش و ثبات خود را به عنوان یک ارز در خانه خود به دست آورد.

گسترش رینگیت از کجا شروع شد؟

زمانی که ارز رینگیت جایگزین دلار مالایا و برونیی بریتانیا شد، همان ارزش‌گذاری‌های پولی و قیمت‌‌گذاری روی اسکناس‌های قبلی را به جز ده هزار دلاری حفظ کردند و حتی از طرح و رنگ مشابه آن‌ها هم استفاده شد. در ابتدا هر ۸/۷۵ دلار مالزی با یک پوند انگلیس برابری می‌کرد؛ با وجود این که چند ماه بعد ارزش پوند انگلیس سقوط کرد، ارزش دلار مالزی تحت تاثیر قرار نگرفت. در حالی که اسکناس‌های قدیمی هنوز هم به عنوان پوند بریتانیا ارزش داشتند، ارزش هرکدام به ازای هر دلار ۸۵ سنت کاهش یافت.

طبق تاریخچه قیمت رینگیت مالزی در سال ۱۹۶۸ اسکناس‌هایی به ارزش ۱۰۰۰ دلار معرفی شدند و اولین اسکناس بانکی بود که تصویر تانکو عبدالرحمان اولین پادشاه مالزی و امضای تن اسماعیل بن محمد علی اولین رییس بانک مالزی روی آن بود.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت رینگیت مالزی

۲ اسفند ۱۳۹۵

افزایش نرخ بانکی ۲۵ ارز

بانک مرکزی نرخ رسمی ارزهای مختلف را برای روز دوشنبه ۲ اسفند ما ه اعلام کرد. بر این اساس دلار با ۴ ریال افزایش نسبت به روز یکشنبه ۳۲ هزار و ۳۹۴ ریال قیمت خورد و نرخ ۲۴ ارز دیگر هم با افزایش همراه بود.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

قیمت یورو افزایش یافت، دلار اندکی ارزان شد

بانک مرکزی نرخ تبادلی ارز را برای امروز، سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت، اعلام کرد. بر این اساس قیمت دلار اندکی کاهش یافت، اما یورو نسبت به دیروز گران‌تر شد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

۷ اصل پس انداز کردن که همه باید بدانند

وقتی که درآمد شما با هزینه های شما برابر است چگونه می توان پس انداز کرد؟ در این مطلب با راهکارهایی آشنا می شوید که راه های صرفه جویی و پس انداز را به شما نشان می دهند.

۲۷ آبان ۱۳۹۶

نرخ دلار در روز افزایش و بالا رفتن قیمت یورو و پوند

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۵ ارز کاهش و نرخ ۲۲ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ ۲ ارز دیگر هم ثابت ماند.

۱۳ بهمن ۱۳۹۶

اینفوگرافی؛ مشهورترین ابر تورم جهان در کدام کشور اتفاق افتاده است؟

گاهی اوقات شدت تورم آنچنان شدت می‌گیرد که به ابر تورم تبدیل می‌شود. در این اینفوگرافیک با مشهورترین ابر تورم های جهان آشنا می‌شوید.

۲۹ دی ۱۳۹۶

بانک انگلستان قصد دارد همکاری های خود را با اتحادیه اروپا ادامه دهد

بانک انگلستان اعلام کرده است که بعد از برگزیت هم همکاری‌هایش را با بانک‌ها و موسسات مالی اتحادیه اروپا حفظ خواهد کرد.