بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت رینگیت مالزی

آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
نرخ حواله رینگیت مالزی
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس رینگیت مالزی
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش

نرخ حواله رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت رینگیت مالزی و نرخ ارز رینگیت مالزی بیشتر بدانید

عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت چیست؟

یکی از عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت و عواملی که تاثیر زیادی بر عرضه و تقاضای ارز یک کشور دارد، ثبات دولت وقت آن کشور است. به این علت که هر تغییر ناگهانی در دولت و مشکلاتی از هر نوع، تاثیر زیادی بر سیاست‌های اقتصادی و نرخ ارز این کشور دارد.

ترس و عدم اطمینان به تنهایی می‌توانند باعث شوند که سرمایه‌گذاران و تاجران از سرمایه‌گذاری اجتناب کنند و به صورت موقت سرمایه خود را از کشور خارج کنند. به همین دلیل است که ارز این کشور در سالی که انتخابات برگزار می‌شود یا یک مشکل سیاسی بزرگ پیش می‌آید، نوسان پیدا می‌کند.

تغییرات پیش روی رینگیت مالزی چیست؟

در سال ۲۰۰۴ بانک نگارا یک اسکناس جدید RM10 با مشخصات امنیتی بیشتر شامل نوار هولوگرامی چاپ کرد که تا قبل از این تنها در اسکناس‌های RM50 و RM100 دیده می‌شد. یه علت تقاضای کم سکه در سال ۲۰۰۵، سکه‌های RM1 غیر پولی شد و از رده خارج شدند. این کار برای جلوگیری از جعل پول انجام گرفت و از استاندارد بودن سکه ۱ رینگیتی که نوع دیگری از سکه RM1 بود، مطمئن شدند. در اوایل سال ۲۰۰۸ بانک نگارا طرح جدیدی از RM50 را رونمایی کرد.

اگرچه در کشور مالزی در رویارویی با افزایش بی‌ثباتی و نوسانات این روزها در بازار جهانی سلسله‌ای از چالش‌ها  را سر راه خود دارد و  همین طور مبارزه برای حفط ارزش ارز رینگیت هم فشار بیشتری به اقتصاد این کشور اعمال می‌کند، تنها می‌توانیم امیدوار باشیم مزایای رینگیت دوباره بازگردد و ارزش و ثبات خود را به عنوان یک ارز در خانه خود به دست آورد.

گسترش رینگیت از کجا شروع شد؟

زمانی که ارز رینگیت جایگزین دلار مالایا و برونیی بریتانیا شد، همان ارزش‌گذاری‌های پولی و قیمت‌‌گذاری روی اسکناس‌های قبلی را به جز ده هزار دلاری حفظ کردند و حتی از طرح و رنگ مشابه آن‌ها هم استفاده شد. در ابتدا هر ۸/۷۵ دلار مالزی با یک پوند انگلیس برابری می‌کرد؛ با وجود این که چند ماه بعد ارزش پوند انگلیس سقوط کرد، ارزش دلار مالزی تحت تاثیر قرار نگرفت. در حالی که اسکناس‌های قدیمی هنوز هم به عنوان پوند بریتانیا ارزش داشتند، ارزش هرکدام به ازای هر دلار ۸۵ سنت کاهش یافت.

طبق تاریخچه قیمت رینگیت مالزی در سال ۱۹۶۸ اسکناس‌هایی به ارزش ۱۰۰۰ دلار معرفی شدند و اولین اسکناس بانکی بود که تصویر تانکو عبدالرحمان اولین پادشاه مالزی و امضای تن اسماعیل بن محمد علی اولین رییس بانک مالزی روی آن بود.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت رینگیت مالزی

۷ خرداد ۱۳۹۶

روش های برتر انتقال پول به خارج از کشور در سال ۲۰۱۷ |قسمت دوم

انتقال پول به خارج از کشور روش‌های مختلفی دارد که بسته به سرعت انتقال، مبلغ و کشورهای مبدأ و مقصد هزینه متفاوتی دارد. در این مقاله با روش‌های برتر انتقال پول در سال ۲۰۱۷ آشنا می‌شویم.

۱۳ مهر ۱۳۹۶

رشد ۲۵۲ ریالی قیمت یورو؛ افزایش نرخ دلار

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۰ ارز افزایش و نرخ ۸ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ یک ارز هم ثابت ماند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

اتحادیه اروپا چیست و کدام کشورها عضو این اتحادیه هستند؟

اتحادیه اروپا که به تازگی از ۲۸ عضو به ۲۷ عضو رسیده است با هدف گشایش‌های سیاسی و تجاری شروع به فعالیت کرده است. خروج بریتانیا از این اتحادیه تا حدی امورات آن را دچار تشویش کرد که با گذشت زمان این آشفتگی در حال ترمیم و بهبود است.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

نرخ رسمی تمامی ارزها ثابت ماند

طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ تبادلی همه ۳۹ ارز بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی ماند.

۲۰ فروردین ۱۳۹۶

نرخ بانکی ۳۹ ارز رایج ثابت ماند

نرخ بانکی ارزها برای روز یکشنبه بدون تغییر نسبت به دیروز باقی مانده است.

۶ آبان ۱۳۹۶

بیت کوین در ونزوئلا به کاهش تورم کمک می کند

کشور ونزوئلا یکی از کشور‌‌هایی است که اخیرا با بحران اقتصادی دست به گریبان شده است.استفاده از ارز‌های مجازی به ویژه بیت کوین توانسته آتش تورم را در این کشور خاموش کند.