بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت روپیه هند

آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
نرخ اسکناس روپیه هند
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش

نرخ حواله روپیه هند

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس روپیه هند

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت روپیه هند و نرخ ارز روپیه هند بیشتر بدانید

ارز روپیه از کجا متولد شد؟

تاریخچه ارز روپیه هند سرگذشت سرزمین هند و امپراطوری‌هایی است که بر این کشور حکمرانی کرده‌اند. ریشه اصلی کلمه روپیه را در زبان سانسکریت با نام «روپیا» (rūpya) به معنی: شکل گرفته، سکه شده، مهر شده، سکه و همچنین با نام «راپیا» (raupya) به معنای نقره می‌شناسند. «راپیای» (ریشه کلمه روپیه) اصلی، سکه‌ای نقره‌ای به وزن ۱۷۲ دانه غله (معادل ۱۱.۳۴ گرم) بود. این سکه‌ی نقره‌ای در دوران مغول‌ها و بعد از آن در امپراطوری بریتانیا مورد استفاده قرار گرفت.

 

رشد اقتصادی هند چه تاثیری روی روپیه هند داشته است؟

تورم در نیمه دوم سال آینده در هند حدود ۴ تا ۵/۵ درصد خواهد بود. رشد اقتصادی ۷ درصدی در اثر سیاست‌های دولتی مثبت، افزایش فعالیت‌های صنعتی، رشد اعتبارات و بالا رفتن نرخ لحظه ای ارز‌‌ خارجی ایجاد شده است و بودجه‌های اقتصادی در سال جدید، بیشتر در بخش کشاورزی و در جهت حمایت از کشاورزان استفاده خواهد شد. بخش صنعت هم بیشتر روی ایجاد کسب و کارهای جدید تمرکز کرده است که این به این دلایل سبب شده است تا شاهد رشد روپیه هند باشیم.

ارزش روپیه در پاکستان چگونه است؟

روپیه واحد پولی پاکستان، ششمین کشور بزرگ دنیا، است.بر اساس آمار بانک ایالتی، از دسامبر ۲۰۱۳ ارزش ارز روپیه پاکستان در خارج از معاملات بانکی ۲۷ روپیه به ۱ صدم دلار آمریکا رسیده است. صندوق بین‌المللی پول (IMF) تخمین می‌زند که ۱۰-۲۰ درصد به ارزش واحد پول پاکستان افزوده شده است. این در حالی است که صادرات پاکستان در این بازه زمانی، ۲۰ درصد نسبت به دلار آمریکا کاهش پیدا کرده و واردات آن  ۱۸درصد افزایش داشته است. اگر واردات غذا، حامل‌های انرژی و کالاهای سرمایه‌ای را از حجم واردات کم کنیم، این رقم به ۲۲درصد افزایش هم می‌رسد.

اقدام بانک مرکزی و پاسخ دولت به آن، در نهایت موجب بحث‌ها و مناظرات مفصل‌تری شد که در این اوضاع ضروری، به نظر می‌رسید. بیشتر اختلافات به‌وجود آمده درباره کاهش ارزش روپیه پیرامون موضوعات زیر بود:

  • کاهش ارزش روپیه در گذشته، به بهبود وضعیت اقتصادی کمکی نکرده است.
  • هرگونه کاهش در ارزش روپیه، منجر به تورم و هزینه‌های بالای اقتصادی می‌شود.

برای عبور از این وضعیت ناهماهنگ، بزرگ و دنباله‌دار روپیه در بازار ارز، بانک ایالتی بالاخره در ۵ جولای تصمیم گرفت که ۳/۱ درصد در هر دلار آمریکا از ارزش آن کم کند. این اقدام از لحاظ فنی کار درستی به نظر می‌رسید، اما بیشتر از آن شجاعت رئیس بانک ایالتی پاکستان را نشان می‌داد. پس از مدتی به دلیل موضوعات سیاسی و به هم ریختن ثبات اقتصادی کشور، مشخص شد که در عمل این تصمیم مخرب بوده و واکنش‌های تند وزیر اقتصاد پاکستان، درگیری‌های لفظی و مداخله در بازارهای ارز را به همراه داشت. این واکنش‌ها تلاشی برای نزدیک‌تر کردن ارزش روپیه به سطح ارزش سابق آن در معاملات بانکی بود. این اتفاق استقلال بانک مرکزی و اوضاع موسسات دیگر را تحت تاثیر خود قرار داد.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت روپیه هند

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

افزایش ۱۱۱ ریالی قیمت پوند؛ کاهش نرخ یورو

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۴ ارز افزایش و نرخ ۱۶ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۹ ارز ثابت ماند.

۱ آذر ۱۳۹۶

کاهش نرخ دلار در روز افزایش قیمت پوند

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۱ ارز کاهش و نرخ ۲۳ واحد پولی افزایش یافت؛ نرخ ۵ ارز هم ثابت ماند.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

اصل بودن طلا را چگونه تشخیص دهیم؟

امروزه تشخیص اصل بودن طلا کمی دشوار است زیرا طلاهای بدل با ظاهری بسیار شبیه به طلای اصل تولید می‌شوند. اما اگر بخواهید در خانه اصل بودن طلا را بسنجید راه‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا معرفی می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید از یک طلا فروش بخواهید که اصل بودن طلای شما را بسنجد.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

افزایش ۲۸۰ ریالی قیمت یورو، کاهش نرخ پوند

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز رایج را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۵ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۴ ارز دیگر ثابت ماند.

۲۱ آذر ۱۳۹۶

آموزش مدیریت ثروت به فرزندان؛ آن ها وارثان ثروت شما هستند

آموزش مدیریت ثروت به کودکان باید خیلی زود آغاز شود. فرزندان باید بتوانند با دریافت آموزش‌های مناسب از سنین کودکی برای سر و سامان دادن به وضع اقتصادی خود استقلال پیدا کنند.