بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت یورو

آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
نرخ اسکناس یورو اروپا
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪
نرخ حواله یورو (از ترکیه)
نرخ
0 ۰٪
نرخ حواله یورو (داخلی)
نرخ
0 ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش

نرخ حواله یورو (از ترکیه)

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس یورو اروپا

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت دلار و نرخ ارز یورو بیشتر بدانید

روش های بیان نرخ یورو چیست؟

برای بیان قیمت ارز یورو روش‌های مختلفی وجود دارد که دو روش از آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. روش اول که مستقیم نام دارد یورو را به ریال بیان کرده و در روش دوم که غیر مستقیم نام دارد ریال را به یورو بیان می‌کنند. 

البته روش‌های دیگری هم برای بیان نرخ ارز وجود دارد. یکی از این روش‌ها این است که قیمت یک ارز به دلار آمریکا بیان شود. راه دیگر برای بیان نرخ ارز، بیان ارزش یک ارز به صورت برابری ارزش آن با ارز سایر کشورها است. به این روش نرخ ارز متقاطع یا نرخ متقاطع گفته می‌شود.

مکانیسم نرخ ارز اروپایی یورو چگونه است؟

مکانیسم نرخ ارز اروپایی (ERM) در سال ۱۹۷۹ به عنوان پیشگام اتحادیه پولی و معرفی یورو تاسیس شد. کشورهای عضو از جمله آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، اسپانیا و ایتالیا توافق کردند که نرخ ارز خود را در محدوده ۲/۲۵ درصد کم‌تر و ۲/۲۵ درصد بیش‌تر از نرخ اصلی توافق شده تثبیت کنند. انگلستان در اکتبر ۱۹۹۰ با یک نرخ تبدیل بسیار قوی به این گروه ملحق شد اما بعد از دو سال مجبور به عقب‌نشینی شد. اعضای اصلی یورو هم از تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۹ مکانیسم ERM II را جایگزین ERM سابق کردند. در حال حاضر اکثر کشورها تمایل دارند سیستم نرخ ارز خود را به سیستم مبادلاتی شناور مدیریت شده‌ای که ERM II نام دارد تبدیل کنند.

ارز یورو نسبت به دیگر ارزهای رایج

ارز یورو نسبت به دیگر ارزهای رایج

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت یورو

۳۰ فروردین ۱۳۹۷

ارزش فرانک سوئیس و ثبات آن به چه دلیل است ؟

فرانک سوئیس یکی از پایدارترین ارز‌های جهان است. عوامل مختلفی باعث قدرت و ارزش بالای این ارز شده است که در این مقاله با جزئیات آن بیشتر آشنا می‌شویم.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

معرفی بانک مرکزی اروپا؛ اهرم اجرای سیاست های پولی منطقه یورو

بانک مرکزی اروپا یکی از اهرم‌های مهم اتحادیه‌ی اروپا است. این بانک نقش مهمی در اجرای سیاست‌های پولی و حفظ ثبات بازار پول و کنترل نرخ بهره بانک‌های مرکزی عضو این اتحادیه دارد.

۱۴ دی ۱۳۹۶

کاهش ۲۲۸ ریالی نرخ پوند در روز افزایش قیمت دلار

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۰ ارز افزایش و قیمت ۸ واحد پولی کاهش یافت؛ نرخ یک ارز ثابت ماند.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

Blockchain را چه کسی کنترل می کند | بخش دوم

Bitcoin یک شبکه‌ی پرداخت نوآورانه و نوع جدیدی از پول است. طراحی بیت کوین عمومی است و هیچکس مالک آن نیست یا آن را کنترل نمی‌کند.از نظر یک کاربر،این شبکه بسیار شبیه پول نقد اینترنتی است. پرداخت به وسیله‌ بیت کوین،آسان‌تر از خرید توسط کارت اعتباری یا دبیت کارت است.

۳ خرداد ۱۳۹۷

نظریه منطقه بهینه ارزی چیست؟

اقتصاددانی به نام رابرت ماندل نظریه ای را در مورد استفاده از ارزها به نام منطقه بهینه ارزی معرفی کرد که براساس آن هر منطقه جغرافیایی براساس یک سری شاخص های اقتصادی، ارز مخصوص به خودش را داشته باشد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۶

بهترین بانک های ۲۰۱۸ کدامند؟

بهتربن بانک‌های جهان بر اساس چه معیارهایی انتخاب می‌شوند و کدام بانک‌ها جزو بهترین بانک‌های ۲۰۱۸ هستند؟