بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت یوان چین

آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
نرخ حواله یوان چین
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس یوان چین
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش

نرخ حواله یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت یوان چین و نرخ ارز یوان چین بیشتر بدانید

پیشرفت یوان چین با اقتصاد این کشور

یوان چین همراه با توسعه اقتصادی در حال پیشرفت در سطح جهانی است. هرچند بعید است یوان به زودی بتواند به عنوان ارز بین‌المللی مشابه دلار یا به عنوان ارز ذخیره‌ای به کار رود اما از سال ۲۰۱۰ تا کنون استفاده از آن ۲۱ برابر شده است.

همین طور پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ چین ۲۸ درصد معاملات برون مرزی را با یوان انجام دهد. همین حالا هم چین و همسایگانش در حال کاهش استفاده از دلار هستند. سال ۲۰۱۵ هم توانست به حق برداشت ویژه (SDR) در صندوق بین‌المللی پول دست پیدا کند.

یوان چین چگونه می‌تواند ارز ذخیره جهانی شود؟

ارز ذخیره‌ای به صورت خلاصه ارزی خارجی است که توسط بانک مرکزی یا هر موسسه مالی دیگر نگهداری می‌شود و صاحبان این ارز به روش‌های مختلفی نفع می‌برند، استاندارد نرخ تبدیل ارزهای مختلف نسبت به ارز ذخیره‌ای تنظیم می‌شود و دارایی از نوع ارز ذخیره‌ای می‌تواند به عنوان تضمین پرداخت بدهی استفاده شود. برای عضویت در حق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول، فاکتورهای متعددی دخیل هستند و این نشان می‌دهد یوان در میان ارزهای جهانی در حال پیشرفت است.همین طور پرداخت هزینه بسیاری از کالاها توسط ارز ذخیره‌ای انجام می‌شود تا خطرات و هزینه‌های تبدیل ارز به حداقل برسد.
ارز ذخیره‌ای فعلی در دنیا دلار آمریکا است و یوان تا رسیدن به جایگاه دلار فاصله زیادی دارد. اما فقط قدرت اقتصادی کافی نیست. 

دولت چین به دنبال شفافیت ارز یوان

بحران مالی اخیر منطقه یورو، نمونه‌ واقعی شکنندگی ارزهای بدون پشتوانه است. به عنوان مثال اگر یونان تصمیم به خروج از منطقه یورو می‌گرفت و ارز ملی خودش را جایگزین یورو می‌کرد، امکان داشت دیگر اعضا هم مشابه یونان از منطقه یورو خارج شوند.دولت چین در سال‌های گذشته همزمان با گسترش بازارهای خود، دخالت‌هایی را در بازار سهام داشته است و ارزش یوان چین در مقابل دلار در سال‌های گذشته در کمال تعجب کاهش یافته، این موارد نشان می‌دهد مقاصد سیاسی پشت این رفتار وجود دارد.

اگر چین آرزوی پیروزی یوان چین در رقابت با دلار آمریکا را دارد، اول باید بازارهای مالی خودش را گسترش دهد و همین طور بتواند دنیا را نسبت به ثبات اقتصادی و سیاسی نهادهای حاکم بر چین متقاعد کند. 

هر چه یک ارز در گذشته ارزش پذیرش و اعتبار کسب کرده باشد، باعث می‌شود در آینده هم مورد اعتماد و استفاده قرار گیرد. در مورد دلار ذکر این نکته هم لازم است که حمایت سیاسی نهادهای مختلف هم در این موضوع بی‌تاثیر نیست.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت یوان چین

۲۸ تیر ۱۳۹۷

بهترین سرمایه گذاری برای ورود به این عرصه در حال حاضر چیست؟

بهترین سرمایه گذاری می‌تواند در حوزه‌های مختلفی صورت بگیرد. چیزی که باید در نظر داشت، رعایت جانب احتیاط است. به ویژه برای کسانی که برای اولین بار وارد بازار سرمایه‌‌گذاری می‌شوند.

۱۸ آبان ۱۳۹۶

دلار آمریکا به کدام مقصد رهسپار می‌شود؟

افزایش دلار آمریکا باعث تغییراتی در شرایب هم‌بستگی دلار با شاخص‌های سهام بازارهای نوظهور و کالاهای اقتصادی شده است. باید دید دخالت و نظارت بانک مرکزی امریکا این نوسانات و تغییرات را در راه رسیدن به تعادل وضعیت به چه سمت و سویی هدایت خواهد کرد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

معرفی بانک: بانک DZ؛ چهارمین بانک برتر آلمان

آیا بانک‌های برتر آلمان را می‌شناسید؟ می‌دانید که بانک DZ رتبه 4 در میان برترین بانک‌های این کشور را دارد؟ هر آنچه که برای شناخت این بانک تعاونی لازم دارید در این مقاله آورده شده است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

افزایش شاخص دلار آمریکا چه تاثیری بر قیمت کالا دارد

افزایش شاخص دلار آمریکا در دو سال اخیر روی بازار‌های جهانی تاثیر بسیار زیادی گذاشته است. وقتی دلار قوی می‌شود یعنی بانک مرکزی به دلار روی آورده است و سایر ارز‌ها با مشکل مواجه شده‌اند. رابطه‌ معکوسی بین میزان شاخص دلار و قیمت کالاها وجود دارد، یعنی هر چه شاخص دلار افزایش یابد، قیمت کالاها در سایر کشورهای تولید کننده کاهش می‌یابد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

راه اندازی استارتاپ در سوئیس ؛ مزایا و معایب

تا به حال به راه اندازی استارتاپ در اروپا فکر کرده اید؟ در این مقاله به مزایا و معایب راه اندازی استارتاپ در سوئیس می پردازیم.

۲۱ فروردین ۱۳۹۷

۴ دلیل برای این که نباید از صرافی فرودگاه استفاده کنید

یکی از محل‌های تبدیل ارز در هر کشوری فرودگاه‌ها هستند. مسافران با تجربه می‌دانند که برای تبدیل ارز نباید از صرافی فرودگاه استفاده کنند. در این مطلب ۴ دلیل برای عدم استفاده از صرافی فرودگاه را توضیح می‌دهیم.