بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت یوان چین

آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
نرخ حواله یوان چین
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس یوان چین
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش

نرخ حواله یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت یوان چین و نرخ ارز یوان چین بیشتر بدانید

پیشرفت یوان چین با اقتصاد این کشور

یوان چین همراه با توسعه اقتصادی در حال پیشرفت در سطح جهانی است. هرچند بعید است یوان به زودی بتواند به عنوان ارز بین‌المللی مشابه دلار یا به عنوان ارز ذخیره‌ای به کار رود اما از سال ۲۰۱۰ تا کنون استفاده از آن ۲۱ برابر شده است.

همین طور پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ چین ۲۸ درصد معاملات برون مرزی را با یوان انجام دهد. همین حالا هم چین و همسایگانش در حال کاهش استفاده از دلار هستند. سال ۲۰۱۵ هم توانست به حق برداشت ویژه (SDR) در صندوق بین‌المللی پول دست پیدا کند.

یوان چین چگونه می‌تواند ارز ذخیره جهانی شود؟

ارز ذخیره‌ای به صورت خلاصه ارزی خارجی است که توسط بانک مرکزی یا هر موسسه مالی دیگر نگهداری می‌شود و صاحبان این ارز به روش‌های مختلفی نفع می‌برند، استاندارد نرخ تبدیل ارزهای مختلف نسبت به ارز ذخیره‌ای تنظیم می‌شود و دارایی از نوع ارز ذخیره‌ای می‌تواند به عنوان تضمین پرداخت بدهی استفاده شود. برای عضویت در حق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول، فاکتورهای متعددی دخیل هستند و این نشان می‌دهد یوان در میان ارزهای جهانی در حال پیشرفت است.همین طور پرداخت هزینه بسیاری از کالاها توسط ارز ذخیره‌ای انجام می‌شود تا خطرات و هزینه‌های تبدیل ارز به حداقل برسد.
ارز ذخیره‌ای فعلی در دنیا دلار آمریکا است و یوان تا رسیدن به جایگاه دلار فاصله زیادی دارد. اما فقط قدرت اقتصادی کافی نیست. 

دولت چین به دنبال شفافیت ارز یوان

بحران مالی اخیر منطقه یورو، نمونه‌ واقعی شکنندگی ارزهای بدون پشتوانه است. به عنوان مثال اگر یونان تصمیم به خروج از منطقه یورو می‌گرفت و ارز ملی خودش را جایگزین یورو می‌کرد، امکان داشت دیگر اعضا هم مشابه یونان از منطقه یورو خارج شوند.دولت چین در سال‌های گذشته همزمان با گسترش بازارهای خود، دخالت‌هایی را در بازار سهام داشته است و ارزش یوان چین در مقابل دلار در سال‌های گذشته در کمال تعجب کاهش یافته، این موارد نشان می‌دهد مقاصد سیاسی پشت این رفتار وجود دارد.

اگر چین آرزوی پیروزی یوان چین در رقابت با دلار آمریکا را دارد، اول باید بازارهای مالی خودش را گسترش دهد و همین طور بتواند دنیا را نسبت به ثبات اقتصادی و سیاسی نهادهای حاکم بر چین متقاعد کند. 

هر چه یک ارز در گذشته ارزش پذیرش و اعتبار کسب کرده باشد، باعث می‌شود در آینده هم مورد اعتماد و استفاده قرار گیرد. در مورد دلار ذکر این نکته هم لازم است که حمایت سیاسی نهادهای مختلف هم در این موضوع بی‌تاثیر نیست.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت یوان چین

۳ مرداد ۱۳۹۶

دلار آمریکا؛ رایج‌ترین ارز غیر رسمی دنیا

تغییر پول رسمی یک کشور به دلار آمریکا به عنوان ارز غیر رسمی، موضوع اصلی بحث در ایالات متحده، دیگر کشورها و حتی مسافران است. دلار آمریکا امروزه تقریبا در همه جای دنیا پذیرفته شده است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

ارزش دلار در سراشیبی سقوط قرار دارد

کاهش ارزش دلار بازارهای جهانی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. نوسانات این ارز بین‌المللی بر ارزهای دیگر و صنایع مختلف و حتی تصمیمات سیاسی بی تاثیر نیست.

۸ آذر ۱۳۹۶

دلار آمریکا در هفته شکرگزاری کاهش پیدا می کند

با افزایش سود و نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، این امیدواری وجود دارد که ارزش دلار تقویت شود؛ اما این عمل در نتیجه به نفع یورو تمام شد.

۱ تیر ۱۳۹۶

افزایش قیمت پوند و یورو، کاهش نرخ رسمی ۱۷ ارز رایج

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز رایج را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۵ ارز افزایش، ۱۷ ارز کاهش و ۷ ارز رسمی هم نسبت به روز گذشته ثابت اعلام شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

قیمت یورو ۲۳۸ ریال افزایش یافت، دلار گران شد

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۳۰ ارز افزایش و نرخ ۷ واحد پولی نسبت به روز گذشته کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۲ ارز هم ثابت ماند.

۷ بهمن ۱۳۹۶

معرفی بانک: بانک ملی ابوظبی؛ بانک برتر خاورمیانه

بانک ملی ابوظبی یکی از برترین بانک‌های امارات و خاورمیانه است. با تاریخچه و فعالیت‌های این بانک آشنا شوید.