بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت یوان چین

آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
نرخ حواله یوان چین
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس یوان چین
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش

نرخ حواله یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت یوان چین و نرخ ارز یوان چین بیشتر بدانید

پیشرفت یوان چین با اقتصاد این کشور

یوان چین همراه با توسعه اقتصادی در حال پیشرفت در سطح جهانی است. هرچند بعید است یوان به زودی بتواند به عنوان ارز بین‌المللی مشابه دلار یا به عنوان ارز ذخیره‌ای به کار رود اما از سال ۲۰۱۰ تا کنون استفاده از آن ۲۱ برابر شده است.

همین طور پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ چین ۲۸ درصد معاملات برون مرزی را با یوان انجام دهد. همین حالا هم چین و همسایگانش در حال کاهش استفاده از دلار هستند. سال ۲۰۱۵ هم توانست به حق برداشت ویژه (SDR) در صندوق بین‌المللی پول دست پیدا کند.

یوان چین چگونه می‌تواند ارز ذخیره جهانی شود؟

ارز ذخیره‌ای به صورت خلاصه ارزی خارجی است که توسط بانک مرکزی یا هر موسسه مالی دیگر نگهداری می‌شود و صاحبان این ارز به روش‌های مختلفی نفع می‌برند، استاندارد نرخ تبدیل ارزهای مختلف نسبت به ارز ذخیره‌ای تنظیم می‌شود و دارایی از نوع ارز ذخیره‌ای می‌تواند به عنوان تضمین پرداخت بدهی استفاده شود. برای عضویت در حق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول، فاکتورهای متعددی دخیل هستند و این نشان می‌دهد یوان در میان ارزهای جهانی در حال پیشرفت است.همین طور پرداخت هزینه بسیاری از کالاها توسط ارز ذخیره‌ای انجام می‌شود تا خطرات و هزینه‌های تبدیل ارز به حداقل برسد.
ارز ذخیره‌ای فعلی در دنیا دلار آمریکا است و یوان تا رسیدن به جایگاه دلار فاصله زیادی دارد. اما فقط قدرت اقتصادی کافی نیست. 

دولت چین به دنبال شفافیت ارز یوان

بحران مالی اخیر منطقه یورو، نمونه‌ واقعی شکنندگی ارزهای بدون پشتوانه است. به عنوان مثال اگر یونان تصمیم به خروج از منطقه یورو می‌گرفت و ارز ملی خودش را جایگزین یورو می‌کرد، امکان داشت دیگر اعضا هم مشابه یونان از منطقه یورو خارج شوند.دولت چین در سال‌های گذشته همزمان با گسترش بازارهای خود، دخالت‌هایی را در بازار سهام داشته است و ارزش یوان چین در مقابل دلار در سال‌های گذشته در کمال تعجب کاهش یافته، این موارد نشان می‌دهد مقاصد سیاسی پشت این رفتار وجود دارد.

اگر چین آرزوی پیروزی یوان چین در رقابت با دلار آمریکا را دارد، اول باید بازارهای مالی خودش را گسترش دهد و همین طور بتواند دنیا را نسبت به ثبات اقتصادی و سیاسی نهادهای حاکم بر چین متقاعد کند. 

هر چه یک ارز در گذشته ارزش پذیرش و اعتبار کسب کرده باشد، باعث می‌شود در آینده هم مورد اعتماد و استفاده قرار گیرد. در مورد دلار ذکر این نکته هم لازم است که حمایت سیاسی نهادهای مختلف هم در این موضوع بی‌تاثیر نیست.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت یوان چین

۱۲ خرداد ۱۳۹۷

راهنمای سرمایه گذاری برای مبتدی ها در بازار سرمایه

افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری دارند اغلب هراس از دست دادن سرمایه یا انتخاب گزینه نامناسب برای سرمایه‌گذاری را تجربه می‌کنند. در این مقاله راهنمای کارامدی در مورد روش‌های سرمایه‌گذاری و نحوه انجام آن آورده شده است.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

بازار طلا در تنگنایی سخت اسیر شده است؟

با افزایش میزان ارزش دلار آمریکا و تغییر در نرخ بهره‌ها، رخوتی در بازار طلا دیده می‌شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۶

نرخ بانکی تمامی ۳۹ ارز رایج ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز رایج را برای امروز اعلام کرد که براساس‌ آن نرخ تمامی ارزها نسبت به روز گذشته بدون تغییر باقی ماند.

۲۹ آذر ۱۳۹۶

افزایش نرخ بانکی یورو ؛ رشد قیمت پوند

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۰ ارز افزایش و قیمت ۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دو ارز هم ثابت ماند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

افزایش قیمت پوند و کاهش یورو

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۱ ارز افزایش و نرخ ۸ واحد پولی دیگر کاهش یافت.

۳ دی ۱۳۹۶

اینفوگرافی؛ چرا سرمایه داران میلیاردر به سرمایه گذاری روی فلزات گرانبها علاقه دارند؟

سرمایه‌گذاران حرفه‌ای به سرمایه‌گذاری روی فلزات گرانبهایی همچون طلا و نقره روی آورده‌اند. اما دلیل آن‌ها برای این نوع سرمایه‌گذاری چیست؟