بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت فرانک سوییس

آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
نرخ اسکناس فرانک سوییس
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش

نرخ حواله فرانک سوییس

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس فرانک سوییس

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت فرانک سوییس و نرخ ارز فرانک سوییس بیشتر بدانید

فرانک سوئیس از کجا متولد شد؟

تاریخچه ارز فرانک سوئیس به این گونه آغاز می‌شود که تا پیش از سال ۱۸۵۰، اقتصاد و وضعیت ارزی در کشور سوئیس کاملا بی‌نظم و سازمان نیافته بود. اشغال سوئیس توسط فرانسه (در طول این مدت این کشور برای مدت کوتاهی تحت عنوان جمهوری هلوتیک شناخته می‌شد) که در زمان انقلاب فرانسه رخ داد، موجب از بین رفتن انسجام سیاسی و اقتصادی کشور سوئیس شد. مناطق مختلف کشور سوئیس چه قبل از اشغال و چه پس از استقلال دوباره در سال ۱۸۱۵ سکه‌های مخصوص به خود را ضرب می‌کردند و سیستم ارزی متفاوتی از یکدیگر داشتند، بدون این که نظم یا قانون واحدی در سطح کشور مشاهده شود.

تاریخچه فرانک سوئیس در سال‌های ابتدایی تصویب قانون ارز فدرال با عدم رواج فرانک سوئیس در سطح ملی دست و پنجه نرم می‌کرد. اصلی‌ترین دلیل آن هم این بود که ضرابخانه ملی این کشور قادر به تولید مقدار قابل توجه‌ای از سکه مورد نیاز در سطح کشور را نداشت.

در سال ۱۹۶۸ مجلس فدرال سوئیس اعلام کرد که از این پس از نقره و نیکل برای ضرب سکه‌های این کشور استفاده می‌شود و ارزش سکه‌ها هم از ۱ فرانک تا ۵ فرانک خواهد بود.

در سال ۱۹۸۸ که سکه فدرال این کشور برای بار دیگر به «سکه سوئیس» تغییر نام یافت و عملکرد خود را به طور قابل توجهی از دست داد. به گونه‌ای که از آن پس عمدتا به عنوان سکه‌های یادبود و مناسب برای کلکسیون از آن استفاده می‌شد.

فرانک چونه مدل اولیه برای یوروی امروزی است؟

یکی دیگر از فصول جذاب تاریخچه فرانک سوئیس در نظر گرفتن سیستم این ارز به عنوان مدل اولیه برای یورو است. همان طور که اشاره شد قوانین پیرامون ارز و ضرب سکه در اوایل قرن بیستم میلادی در سوئیس و دیگر کشورهای منطقه به طور چشمگیری افزایش یافت. به ویژه یکی از دلایل اصلی آن تشکیل اتحادیه پولی لاتین در سال ۱۸۶۵ بود. اگرچه امروز کشور سوئیس عضوی از اتحادیه اروپا نیست اما استفاده از فرانک سوئیس در تشکیل اتحادیه پولی لاتین نشان داد که این کشور از جمله کشورهای اروپایی بود که برای به متحد کردن قاره از لحاظ مالی و پولی، هرچند موقت، اشتیاق زیادی داشت.

این اتحادیه توسط فرانسه، بلژیک، ایتالیا و سوئیس شکل گرفت تا تولید سکه از منظر اندازه و نرخ تبدیل را استانداردسازی کنند و تولید مالی هر کشور را بر مبنای سرانه تولید محدود سازند. به علاوه این اتحادیه مقرر کرد که ارزهای این کشورها در دیگر کشورهای اتحادیه قابل استفاده شوند.

فرانک سوئیس در کدام نقاط جهان استفاده می‌شود؟

در حال حاضر شش اسکناس مختلف در اقتصاد این کشور وجود دارد که ارزش آن‌ها از ۱۰ فرانک تا ۱۰۰۰ فرانک سوئیس متغیر است. هر کدام از اسکناس‌ها اندازه، رنگ و طرح منحصر به فرد خود را دارند و تصویر نقش بسته بر روی هر کدام از آن‌ها مربوط به یکی از شخصیت‌های مهم ملی فرهنگی تاریخ سوئیس است و این واحد پولی به دلیل رواج یورو در اکثر نقاط اروپای غربی، فرانک سوئیس به جز مناطق درون مرزهای سوئیس در دیگر نقاط اروپا به عنوان ارز رسمی شناخته نشده است و طبیعتا چندان مورد استفاده هم قرار نمی‌گیرد. اگرچه به جز سوئیس، کشور لیختنشتاین هم از فرانک سوئیس به عنوان ارز رسمی خود استفاده می‌کند و همچنین شهر مستقل کامپیونه د ایتالیا در استان کوموی ایتالیا هم از فرانک سوئیس به عنوان یک ارز غیر رسمی استفاده می‌کند.

 

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت فرانک سوییس

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

افزایش قیمت دلار و یورو؛ کاهش نرخ پوند

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۸ ارز افزایش و نرخ ۱۰ ارز هم کاهش یافت؛ نرخ یک واحد پولی ثابت ماند.

۲۷ مهر ۱۳۹۶

چطور به مدل مناسب سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی برسیم؟

اگر به فکر بازنشستگی باشید، حتما باید با ساز و کار مستمری و سازمان‌های مربوطه آشنایی پیدا کنید. در این مقاله نکات مهم در این مورد را که ممکن است کمتر مورد توجه شما باشد را بررسی کرده‌ایم.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

Blockchain را چه کسی کنترل می کند | بخش اول

تکنولوژی Blockchain که در زبان فارسی اصطلاحا به آن زنجیره‌ی بلوک می‌گویند، برای اولین بار مورد استفاده‌ی گسترده‌ بیت‌کوین قرار گرفت. به بیانی دیگر ‌Blockchain یک فناوری جدید است که در تراکنش‌های مالی آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. فناوری Blockchain تقریبا مثل یک امضای دیجیتال عمل می‌کند.

۱۰ تیر ۱۳۹۶

ارزش بیت‌ کوین سقوط کرد!

سقوط بیت‌کوین اخیرا خبرساز شده است. اکثر کشورها و ارگان‌ها به آن واکنش نشان دادند گرچه هر یک به نوعی عامل این تغییرات بودند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ کدام ارزها هستند؟

برای درک بهتر از وضعیت اقتصادی در سال ۲۰۱۸ بهتر است با وضعیت ارزهای اصلی جهان آشنا شویم.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

راهکارهای بهبود امور مالی و مدیریت کسب و کار | بخش اول

حتما همه‌ شما دوست دارید حساب‌ها و امور مالی‌ خود را اداره کنید، ولی ممکن است برای انجام این کار تخصص و مهارت و اطلاعات کافی نداشته باشید. برای موفقیت در این راه بهتر است اعتماد به نفس داشته باشید و مطالعه و آگاهی خود را از اصطلاحات و مفاهیم مالی و روش‌های اداره‌ حساب‌ها بیشتر کنید.