بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت فرانک سوییس

آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
نرخ اسکناس فرانک سوییس
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش

نرخ حواله فرانک سوییس

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس فرانک سوییس

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت فرانک سوییس و نرخ ارز فرانک سوییس بیشتر بدانید

فرانک سوئیس از کجا متولد شد؟

تاریخچه ارز فرانک سوئیس به این گونه آغاز می‌شود که تا پیش از سال ۱۸۵۰، اقتصاد و وضعیت ارزی در کشور سوئیس کاملا بی‌نظم و سازمان نیافته بود. اشغال سوئیس توسط فرانسه (در طول این مدت این کشور برای مدت کوتاهی تحت عنوان جمهوری هلوتیک شناخته می‌شد) که در زمان انقلاب فرانسه رخ داد، موجب از بین رفتن انسجام سیاسی و اقتصادی کشور سوئیس شد. مناطق مختلف کشور سوئیس چه قبل از اشغال و چه پس از استقلال دوباره در سال ۱۸۱۵ سکه‌های مخصوص به خود را ضرب می‌کردند و سیستم ارزی متفاوتی از یکدیگر داشتند، بدون این که نظم یا قانون واحدی در سطح کشور مشاهده شود.

تاریخچه فرانک سوئیس در سال‌های ابتدایی تصویب قانون ارز فدرال با عدم رواج فرانک سوئیس در سطح ملی دست و پنجه نرم می‌کرد. اصلی‌ترین دلیل آن هم این بود که ضرابخانه ملی این کشور قادر به تولید مقدار قابل توجه‌ای از سکه مورد نیاز در سطح کشور را نداشت.

در سال ۱۹۶۸ مجلس فدرال سوئیس اعلام کرد که از این پس از نقره و نیکل برای ضرب سکه‌های این کشور استفاده می‌شود و ارزش سکه‌ها هم از ۱ فرانک تا ۵ فرانک خواهد بود.

در سال ۱۹۸۸ که سکه فدرال این کشور برای بار دیگر به «سکه سوئیس» تغییر نام یافت و عملکرد خود را به طور قابل توجهی از دست داد. به گونه‌ای که از آن پس عمدتا به عنوان سکه‌های یادبود و مناسب برای کلکسیون از آن استفاده می‌شد.

فرانک چونه مدل اولیه برای یوروی امروزی است؟

یکی دیگر از فصول جذاب تاریخچه فرانک سوئیس در نظر گرفتن سیستم این ارز به عنوان مدل اولیه برای یورو است. همان طور که اشاره شد قوانین پیرامون ارز و ضرب سکه در اوایل قرن بیستم میلادی در سوئیس و دیگر کشورهای منطقه به طور چشمگیری افزایش یافت. به ویژه یکی از دلایل اصلی آن تشکیل اتحادیه پولی لاتین در سال ۱۸۶۵ بود. اگرچه امروز کشور سوئیس عضوی از اتحادیه اروپا نیست اما استفاده از فرانک سوئیس در تشکیل اتحادیه پولی لاتین نشان داد که این کشور از جمله کشورهای اروپایی بود که برای به متحد کردن قاره از لحاظ مالی و پولی، هرچند موقت، اشتیاق زیادی داشت.

این اتحادیه توسط فرانسه، بلژیک، ایتالیا و سوئیس شکل گرفت تا تولید سکه از منظر اندازه و نرخ تبدیل را استانداردسازی کنند و تولید مالی هر کشور را بر مبنای سرانه تولید محدود سازند. به علاوه این اتحادیه مقرر کرد که ارزهای این کشورها در دیگر کشورهای اتحادیه قابل استفاده شوند.

فرانک سوئیس در کدام نقاط جهان استفاده می‌شود؟

در حال حاضر شش اسکناس مختلف در اقتصاد این کشور وجود دارد که ارزش آن‌ها از ۱۰ فرانک تا ۱۰۰۰ فرانک سوئیس متغیر است. هر کدام از اسکناس‌ها اندازه، رنگ و طرح منحصر به فرد خود را دارند و تصویر نقش بسته بر روی هر کدام از آن‌ها مربوط به یکی از شخصیت‌های مهم ملی فرهنگی تاریخ سوئیس است و این واحد پولی به دلیل رواج یورو در اکثر نقاط اروپای غربی، فرانک سوئیس به جز مناطق درون مرزهای سوئیس در دیگر نقاط اروپا به عنوان ارز رسمی شناخته نشده است و طبیعتا چندان مورد استفاده هم قرار نمی‌گیرد. اگرچه به جز سوئیس، کشور لیختنشتاین هم از فرانک سوئیس به عنوان ارز رسمی خود استفاده می‌کند و همچنین شهر مستقل کامپیونه د ایتالیا در استان کوموی ایتالیا هم از فرانک سوئیس به عنوان یک ارز غیر رسمی استفاده می‌کند.

 

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت فرانک سوییس

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

آیا دلار آمریکا در کانادا به رسمیت شناخته می‌شود؟

طبق قانون پول و ارز کشور کانادا تمامی مبادلات و معاملات و تعهدات مربوط به مسائل پولی باید با ارز رسمی این کشور یعنی دلار کانادا صورت گیرد. البته این قانون استثناهایی هم دارد که باعث رواج قابل توجه برخی ارزهای خارجی مانند دلار آمریکا در کشور کانادا شده است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

راهنمای جامع برای داشتن ثبات مالی | قسمت دوم

اگر می‌خواهید پس از کلنجار رفتن‌های فراوان بتوانید راه رسیدن به ثبات مالی را بیاموزید، روش‌های گفته شده در این مقاله راه‌گشای شما خواهد بود. با عمل کردن به این دستورالعمل‌ها دیگر گرفتار دغدغه‌ عدم امنیت مالی نخواهید بود.

۲۰ اسفند ۱۳۹۶

تاریخچه راند آفریقای جنوبی؛ میراثی از دوران شکوفایی طلا

آفریقای جنوبی برای سال‌های طولانی تحت استعمار کشور‌های مختلفی مانند هلند و انگستان بود و با تحولات سیاسی و اجتماعی زیادی روبرو شده است. با تاریخچه جالب راند آفریقای جنوبی بیشتر آشنا شویم.

۱۰ تیر ۱۳۹۶

نرخ رسمی ۲۴ ارز رایج از جمله دلار افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را اعلام کرد که براساس‌ آن نرخ ۲۴ ارز از جمله دلار، پوند و یورو افزایش و قیمت ۱۳ واحد پولی کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۲ ارز ثابت ماند.

۲۵ دی ۱۳۹۶

۵ مثال تاریخی از چگونگی کاهش ارزش ارز و سقوط اقتصادی

در طول تاریخ در کشورهای مختلف، بحران‌های سیاسی و اقتصادی باعث ناپایداری اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی شد، دولت‌ها با تصمیمات اشتباه خود بر آتش تورم افزودند و ارز ملی را از بین بردند.

۲۱ آذر ۱۳۹۶

آموزش مدیریت ثروت به فرزندان؛ آن ها وارثان ثروت شما هستند

آموزش مدیریت ثروت به کودکان باید خیلی زود آغاز شود. فرزندان باید بتوانند با دریافت آموزش‌های مناسب از سنین کودکی برای سر و سامان دادن به وضع اقتصادی خود استقلال پیدا کنند.