صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

بیشتر افراد فکر می‌کنند برای رسیدن به درآمد خیلی بالا حتما باید درجات عالیه تحصیل را پشت سر بگذارند. اما واقعیت این است که در دنیای امروز با وجود شلوغی بازار دانشگاهیان و کثرت بیش از حد دانشجو و استاد، دیگر داستان مثل گذشته‌ها نیست. مثلا در کشور پیشرفته‌ای مانند استرالیا هم پردرآمدترین مشاغل استرالیا لزوما مشاغلی نیستند که افراد تحصیل‌کرده متصدی انجام آنها هستند. در واقع، در دنیای امروز برای تخصص و مهارت بیش از مدرک و عنوان ارزش در نظر گرفته می‌شود. در ادامه با تعدادی از پردرآمدترین مشاغل استرالیا که عموما و اصولا نیازی به تحصیلات ندارند، آشنا خواهید شد:

۱. مشاور ساختمانی یکی از پردرآمدترین مشاغل استرالیا

یکی از پردرآمدترین مشاغل استرالیا، مشاور ساختمانی است. یعنی کسی که از صفر تا صد ساخت‌وساز را تحت نظر دارد و روی انجان پروژه نظارت و بازبینی‌های لازم را انجام می‌دهد. مشاور ساختمانی کسی است که باید توانایی مدریت پروژه را به شکلی قوی در خود داشته باشد و ویژگی‌های مدیریتی را نیز در کار و نظارت خود اعمال کند.

پردرآمدترین مشاغل استرالیا - مشاور ساختمان

۲. کارگر حرفه‌ای معدن

حتما شما هم شنیده‌اید که کار کردن در معدن یکی از سخت‌ترین یا شاید سخت‌ترین کار جهان است. در استرالیا معادن فراوانی وجود دارد. اگر شخصی بتواند به صورت حرفه‌ای در معدن شروع به کار و فعالیت کند، قطعا می‌تواند به دستمزد و مزایای خوبی برسد. البته شاید به نظر شما تحمل سختی‌های فراوان برای رسیدن به درآمد خوب چندان مطلوب یا بعضا عاقلانه نباشد اما فراموش نکنید که این شغل نیاز به سالیان دراز تحصیل در دانشگاه و… ندارد.

۳. مشاغل مدیریتی

مشاغل مدیریتی هم از پردرآمدترین مشاغل استرالیا به شمار می‌روند. مشاغل مدیریتی هم از جمله مشاغلی هستند که بیش از مدرک و عناوین دانشگاهی نیازمند تسلط و ویژگی‌هایی هستند که فرد از طریق تجربه به دست می‌آورد و بخشی از آن هم وابسته به شخصیت و ویژگی‌های شخصی فرد است. در استرالیا به توانمندی مدیریتی فارغ از داشتن مدرک اهمیت داده می‌شود.

۴. فعالیت در زمینه IT

مشاغلی که به نوعی مرتبط با فناوری هستند نیز از جمله پردرآمدترین مشاغل استرالیا به شمار می‌روند. مشاغلی که برای انجام آنها نیاز به هوش، تمرین و تجربه است. در واقع در صورتی که ارزشمندترین مدرک را از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فنی نیز داشته باشید اما نتوانید مثلا کار تجزیه و تحلیل سیستم، تحقیقات بازاریابی اینترنتی و… را سر و سامان بدهید، در بازار کار استرالیا جایی نخواهید داشت.

۵. کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ

شرایط کشور استرالیا از نظر اقتصادی و تجاری برای راه‌اندازی کسب‌وکار بسیار مساعد است. در نتیجه از کارآفرینی هم در بخش خصوصی استقبال می‌شود و هم حمایت‌های دولتی برای پیشبرد اهداف کارآفرینی وجود دارد. کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ در اکوسیستمی که رونق و شکوفایی و پذیرش کسب و کارهای جدید وجود دارد به خوبی رشد خواهد کرد.

علاوه بر استرالیا، سایر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه جهان هم به این موضوع پی برده‌اند که دیگر مدرک‌گرایی نتایج خوبی به همراه ندارد. بنابراین لازم است تا تجربه، مهارت و دانش عملی را جدی بگیرند. حتی زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که گوگل و اپل و سایر شرکت‌های بزرگ دنیا نیز قصد دارند، لزوم ارائه مدرک برای استخدام را از قوانین استخدامی و منابع انسانی خود حذف کنند.

پردرآمدترین مشاغل استرالیا - کارآفرینی

نویسنده :
انتشار : ۷ شهریور ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 13 =

کانال تلگرام