صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

حتی در وضعیت و شرایط نامساعد اقتصادی هم می‌توان به ثروت و درآمد رسید. واقعیت این است که از دل هر تغییری، دستاوردهایی تازه بیرون می‌آید. این هنر شما است که چگونه وضعیت را به نفع خود مدیریت کنید. پس باید هوشمند باشید و با دقت به محیط و اطراف خود نگاه کرده و با ایجاد رویکردی مثبت و با تلاش به سمت رشد و پولدار شدن بروید. باور کنید کار چندان سختی نیست. چگونه؟ با ما همراه باشید:

 پولدار شدن با کاهش هزینه‌ها

در شرایط اقتصادی بد، باید حواس‌تان بیشتر از هر زمان دیگری به هزینه‌ها باشد. مخارج اضافی باید به حداقل مقدار خود برسد. فرقی نمی‌کند که شما مدیر بودجه خانواده‌تان هستید یا شرکتی بزرگ را رهبری می‌کنید، در هر حال در شرایط اقتصادی نامطلوب برای پولدار شدن باید از هزینه‌های اضافی خود کم کنید. سعی کنید روی منابعی که در اختیارتان است، متمرکز شده و ببینید که چگونه می‌توان از آن‌ها نهایت استفاده را برد. بنابراین با استفاده موثر از منابع موجود و حذف هزینه‌های اضافی به سوی پولدار شدن بروید. سعی کنید منابعی را که از آن‌ها خرید می‌کنید یا کار شرکت و کارخانه‌تان را برای تولید راه می‌اندازید، با گزینش و دقت انتخاب کنید تا هزینه‌های‌تان بیشتر و بیشتر کاهش پیدا کند.

پولدار شدن - سرمایه گذاری

مالکیت به جای اجاره‌نشینی

در وضعیت اقتصادی نامطلوب و خراب، معمولا وضعیت مسکن و اجاره و… هم دچار نوسانات بسیاری می‌شود. پس بهتر است با علم به این موضوع به جای اجاره کردن خانه یا شرکت و… به فکر خرید مسکن و ملک باشید. هر چقدر هم که زمین و خانه‌ای که می‌خرید کوچک باشد، اهمیتی ندارد. مهم این است که در شرایط نامساعد توانسته‌اید از شر اجاره‌بهاهای غیرمنطقی خلاص بشوید.

 خرید اقساطی و شرایطی

یکی دیگر از راه‌های پولدار شدن در شرایط و وضعیت اقتصادی نامطلوب این است که به دنبال خرید اقساطی و شرایطی بروید. وقتی اوضاع بازار زیاد خوب نیست، فروشندگان هم از چنین نوعی از معامله استقبال خواهند کرد. با این کار برای خریدهای دیگر خود به طور هم‌زمان جا باز می‌کنید و حتی امکان پس‌انداز برای‌تان فراهم می‌شود.

تنظیم سبد سرمایه‌گذاری مناسب

رابطه معکوسی میان بازگشت سرمایه‌گذاری بلندمدت و ارزش بازار وجود دارد. در هنگامی که بازار وضعیت خوبی ندارد باید تلاش کنید تا سبد سرمایه‌گذاری خود را درست مدیریت و تنظیم کنید. پایین‌ترین ارزش‌های سرمایه‌گذاری در بلندمدت بیشترین بازده را به همراه خواهند داشت. پس زمانی که بازارها محصولات خود را به حراج گذاشته‌اند، آستین‌ها را بالا بزنید و دست به کار بشوید.

 استفاده از مزایای دولتی

بسته به اینکه بازار اقتصادی اکوسیستمی که در آن فعالیت اقتصادی می‌کنید، دچار چه چالش‌هایی است، دولت‌ها خدمات و برنامه‌های تشویقی متنوعی برای رونق بخشیدن به اوضاع نابه‌سامان خود ارائه می‌دهند. پس در شرایط نامطلوب اقتصادی باید حواس‌تان را به مزایای دولتی جمع کنید.

در هر حال، یادتان باشد که با تفکر و هوشیاری در همه زمان‌ها می‌توان به پولدار شدن فکر کرد. اگر اوضاع اقتصادی خوب نیست، این وضعیت شامل حال تمام افراد جامعه و بازیگران اقتصادی می‌شود. اولین و مهم‌ترین گامی که باید در تمام مراحل فعالیت و سرمایه‌گذاری خود به خاطر داشته باشید، ایجاد ذهنیت مثبت در خود برای رسیدن به پیشرفت است. هرگز ناامید نشوید و در عوض میزان تلاش‌تان را بیشتر کنید.

پولدار شدن - دولت

نویسنده :
انتشار : ۱۲ شهریور ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

کانال تلگرام