صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

گران ترین خیابان های دنیا براساس موارد مختلفی شناخته می‌شوند اما یکی از دلایل اصلی انتخاب خیابان‌های مشهور جهان در میلان، نیویورک، پاریس، استانبول و …، قیمت اجاره‌بهای فروشگاه‌ها و مغازه‌های آنها است. حتما شما هم آوازه شانزلیزه در پاریس را شنیده‌اید یا از فروشگاه‌های بزرگ مُد و لباس در ایتالیا باخبر هستید. این فروشگاه‌ها و مغازه‌ها اجاره‌بهای خیلی خیلی سنگینی دارند. به همین دلیل، خیابان‌هایی که در آنها واقع شده‌اند، بدل به گران ترین خیابان های دنیا شده‌اند. در ادامه به معرفی چند مورد شاخص پرداخته‌ایم:

یکی از گران ترین خیابان های دنیا: خیابان پنجم (Fifth Avenue)

گران ترین خیابان دنیا، خیابان پنجم است. اجاره هر فوت مربع زمین در این خیابان چیزی معادل ۳ هزار و پانصد دلار است. این خیابان ۶/۲ مایل طول دارد و در بخش شرقی و غربی منهتن قرار دارد. برندهای معروفی چون: پرادا، لوی‌ویتون، گوچی، ورساچه و… در این خیبان یافت می‌شوند. این خیابان فقط جایی برای قرار گرفتن فروشگاه‌های معروف و مشهور دنیا نیست، بلکه از نظر مسکونی و وجود ساختمان‌های تاریخی هم بسیار مهم و دیدنی است. برای نمونه، کتابخانه عمومی نیویورک، مرکز راکفلر و ساختمان امپایر‌استیت (Empire State) هم در آن واقع است. بسیاری از رژه‌های مهم آمریکا هم در این خیابان برگزار می‌شود.

خیابان پنجم

خیابان کازوِی بِی (Causeway Bay)

این خیابان، گران‌ترین خیابان آسیا و دومین خیابان از گران‌ترین خیابان‌ های دنیا به شمار می‌رود. هر فوت مربع از زمین در این خیابان معادل ۲ هزار و ۳۹۹ دلار است. کازوی که در هنگ‌کنگ قرار دارد، فروشگاه‌های معروفی را در زمینه‌های مختلف در خود دارد. از فروشگاه‌های بزرگ لوازم آرایشی تا تجهیزات الکترونیکی در این خیابان دیده می‌شود. هتل‌های معروف هنگ‌کنگ مانند رِگال و رُزدیل و… هم در خیابان کازوی‌بی قرار دارند. کازوی‌بی یکی از گران ترین خیابان‌ های دنیا است.

خیابان کازرون

خیابان شانزه‌لیزه (des Champs-Élysées)

قیمت اجاره‌بها برای هر فوت مربع از این خیابان، چیزی در حدود هزار و ۳۷۲ دلار است. طول شانزه‌لیزه ۱/۲ مایل اعلام شده و یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان به شمار می‌رود. بسیاری از برندهای مشهور دنیا در این خیابان شعبه دارند و انواع و اقسام رستوران‌ها، هتل‌ها، کلوب‌های مختلف و… در این خیابان دیده می‌شود. از جمله آثار معروفی که در شانزه‌لیزه وجود دارد، می‌توان به کاخ کوچک و کاخ بزرگ اشاره کرد. خیابان شانزه لیزه یکی از گران ترین خیابان های دنیا و البته قشنگ‌ترین‌ها است.

خیابان شانزلیزه

خیابان باند (Bond)

یکی از گران ترین خیابان های دنیا نیز خیابان باند است که قسمت شمالی آن را باند جدید می‌نامند. این خیابان بعد از شانزه‌لیزه دومین خیابان گران دنیا است و برندهای معروفی چون رالف‌لورن، شنل، دولچی‌گابانا و… در آن شعبه دارند. انواع فروشگاه‌های لباس، عتیقه، گالری‌های هنری و… هم در باند دیده می‌شوند. اجاره بهای خیابان‌های معروف دنیا در حال افزایش بیشتر هم هست. یکی از دلایل ساده آن رشد گردشگری و استقبال توریست‌ها از این خیابان‌ها است. افزایش بازدید باعث خرید و رونق بیشتر خیابان‌ها و قطعا بالا رفتن قیمت اجاره‌بها می‌شود.

گران ترین خیابان های دنیا - پاریس

پیمنت‌۲۴ با سابقه‌ای طولانی در ارائه خدمات آنلاین پرداخت به شما خوانندگان عزیز کمک خواهد کرد تا انواع پرداخت های بین اللمللی را انجام دهید.

نویسنده :
انتشار : ۱۸ مرداد ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

کانال تلگرام