صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

مترو در قرن بیستم میلادی به سایر وسایل نقلیه عمومی پیوست و کم‌کم در بیشتر کشورهای جهان به یکی از مهم‌ترین وسایل نقلیه بدل شد. اولین قطار زیرزمینی در سال ۱۸۶۳ در لندن ساخته شد. اکنون در کشورهای متعدد دنیا این وسیله کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما بهتر است ببینید که قدیمی ترین متروهای جهان متعلق به کدام کشورها هستند و کدام شهرها در این زمینه پیشتاز بوده‌اند.

قدیمی ترین متروهای جهان در لندن

لندن اولین شهر در دنیا است که سیستم مترو را راه‌اندازی کرد. سالانه بیش از ۱/۳ میلیارد نفر برای ترددهای خود از این وسیله نقلیه بهره می‌برند. متروی لندن به عنوان یکی از قدیمی ترین متروهای جهان دارای تقریبا ۱۱ خط تردد است. مدیریت متروهای لندن بر عهده مجموعه‌ای از شرکت‌های بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

قدیمی ترین متروهای جهان - لندن

بوداپست

بوداپست هم اولین متروی الکترونیکی اروپا را داشته است. تاسیس و راه‌اندازی این وسیله نقلیه عمومی اولین بار در سال ۱۸۹۶ صورت گرفته است. متروی بوداپست دارای ۴ خط اصلی است که هر یک با رنگی مشخص دارای انشعابات مسیری مختلف است. ظاهرا خط پنجمی نیز در حال اضافه شدن با سایر خطوط متروی بوداپست است و در آینده‌ای نزدیک، رفاه بیشتری برای مسافران حمل و نقل زیر زمین در مجارستان به وجود خواهد آمد.

گلاسگو

متروی گلاسگو در اسکاتلند هم در سال ۱۸۹۶ تاسیس و راه‌اندازی شد. این مترو یکی از قدیمی‌ترین متروهای جهان است و تنها موردی است که تمام همه سیستم آن در زیر زمین قرار دارد. طول و شاخه‌های مسیرهای مختلف این مترو از زمان ساخت تا کنون تغییراتی نداشته است و به همان شکل سابق خود به فعالیت ادامه می‌دهد.

احتمالا در آینده ساختار متروها دچار تغییراتی خواهد شد. باید دید که رشد فناوری چگونه می‌تواند مدیریت طراحی و اجرای بخش‌های مختلف این وسیله حمل و نقل عمومی را در دست بگیرد و رفاه بیشتری برای حال مسافران بین‌شهری و بعضا بیرون شهری در کشورهای مختلف به وجود بیاورد.

قدیمی ترین متروهای جهان - گلاسگو

پیمنت‌۲۴ با سابقه‌ای طولانی در ارائه خدمات آنلاین پرداخت به شما خوانندگان عزیز کمک خواهد  کرد تا انواع پرداخت های بین اللمللی را انجام دهید.

نویسنده :
انتشار : ۱۷ مرداد ,۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =

کانال تلگرام