صرافی ستاره سهیل
سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
021 54506

در دنیای پیشرفته فناوری این روزها، حواله پول از راه نقدی، چک، حواله بانکی سوئیفت روش‌های بسیار قدیمی در این زمینه است. این روش‌ها در مقایسه با روش‌های سریع الکترونیکی این روزها بین حساب‌های مختلف، شهرهای مختلف و حتی کشورهای مختلف از محبوبیت کمتری برخودار است اگرچه به معنی عملی نشدن و کارآمد نبودن آن‌ها نیست.

روش های کم هزینه حواله پول

اگر هزینه حواله پول اولین دغدغه شما است، راه‌های کم‌هزینه بسیاری با توجه به شرایط شما برای این کار وجود دارد.

۱. حواله بانکی سوئیفت

بانک شما راه‌های مختلف بسیاری را برای حواله پول به شما پیشنهاد می‌دهد. اگر شما می‌خواهید از یک حساب به حساب دیگر در یک موسسه مالی مشترک پولی حواله کنید، می‌توانید بدون پرداخت هزینه و به راحتی این کار را در بانک خود انجام بدهید.

بیشتر بخوانید:

برترین شیوه‌ های انتقال پول بین حساب‌ های بانکی کدام هستند؟

کارمند بانک می‌تواند خدمات مختلفی مثل انتقال پایا به بانک‌ها و شهرهای دیگر را برای کمک به شما معرفی کند. اگر شما قصد انتقال پول به حسابی در یک بانک دیگر دارید، شما به شماره حساب نیاز دارید تا پول را به آن حساب حواله کنید.

برای حواله‌های بین‌المللی هم می‌توانید از حواله سوئیفت استفاده کنید؛ برای این کار شما به اطلاعات بیشتری مثل نام، آدرس صاحب حساب، اطلاعاتی راجع به موسسه مالی که پول به آن حواله می‌شود و سوییفت یا شماره حساب بین‌المللی بانک مقصد نیاز دارید. حواله‌های بین‌المللی معمولا به دلار آمریکا فرستاده می‌شود که با توجه به بانک‌های مختلف کارمزدهای مختلفی دارد. حواله سوئیفت بسیار دقیق و امن است و برای واریز مبالغ کم یا زیاد، با حداقل کارمزد انجام می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از خدمات صرافی ستاره سهیل، فرم درخواست حواله ارزی سوئیفت را تکمیل کنید تا همکاران ما در اولین فرصت برای پاسخگویی به سوالات و تکمیل سفارش با شما تماس بگیرند.

۲. حواله الکترونیکی

بعضی از موسسات مالی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که همان طور که قبضی را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید، بتوانید به حساب شخص دیگری پول واریز کنید. این خدمات نیازمند شماره حساب و شماره رهیابی بانک است. برای حساب‌های بین‌المللی شما به شماره سوئیفت یا شماره حساب بین‌المللی نیاز داید.

همچنین نام دارنده حساب هم برای حواله پول لازم است. این روش برای شرایطی که شما به صورت منظم پولی را به حسابی حواله می‌کنید، کارآمدتر است و هزینه آن از روشی که کارمند بانک پول شما را حواله کند کمتر است.

۳. پی پال

پی پال یک روش اقتصادی و به صرفه برای انتقال پول است. پی پال به اشخاص اجازه می‌دهد که به صورت الکترونیکی از یک حساب پی پال به حسابی دیگر پول حواله کنند. انتقال پول از طریق پی پال رایگان است؛ البته گیرنده پول برای نقد کردن آن باید مبلغی را به عنوان کارمزد بپردازد. این کارمزد برای انتقال پول تا ۳۰ هزار دلار آمریکا، ۲/۹ درصد است. هرچه مبلغ زیادتر شود، مبلغ کارمزد هم افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

چه کسانی به انتقال پول از ایران به خارج از کشور نیاز دارند

کارمزد حواله‌های بین‌المللی ۱ درصد بیشتر است و در نظر داشته باشید که نرخ تبادل ارز در حواله‌های بین‌المللی از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورت تمایل می‌توانید تمام پرداخت‌ها و انتقال وجه از ایران به خارج از کشور را با استفاده از خدمات پی پال صرافی ستاره سهیل با کمترین میزان کارمزد به انجام برسانید.

۴. وسترن یونیون یا مانی گرام

بیشتر بخوانید:

وسترن یونیون یا مانی گرام؛ کدام حواله ارزی بهتر است؟

وسترن یونیون یا مانی گرام خدمات مشابهی برای انتقال پول به شهرها و کشورهای مختلف ارائه می‌کنند. آن‌ها نرخ ثابتی را بسته به سرعت در رسیدن وجه انتقال یافته، شهر مقصد و مبلغ پول تعیین می‌کنند. اگر شما می‌خواهید حواله بین‌المللی انجام بدهید باید هزینه نرخ مبادله را هم بپردازید. یکی از بهترین مزایای این دو روش آسانی و قابل اعتماد بودن آن‌ها است.

وسترن یونیون به دلیل تحریم‌‌ها در ایران نمایندگی یا شعبه‌ای ندارد. اما صرافی‌‌هایی هستند که می‌توانند با توجه به دسترسی‌های ایجاد شده در خارج از کشور، مبلغ مورد نظر شما را به مقصد دلخواهتان انتقال بدهند. صرافی ستاره سهیل با داشتن مجوز صرافی نوع جدید از بانک مرکزی ایران آمادگی دارد تا حواله وسترن یونیون شما را فارغ از مبلغ آن، در سریع‌ترین زمان ممکن و با ضمانت رسیدن مبلغ به مقصد به انجام برساند.

۵. به صورت نقدی

بیشتر بخوانید:

پول نقد یا کارت بانکی؛ کدام یک روش پرداخت بهتری است؟

شاید این روش به عنوان یکی از راه‌های قدیمی در نظر گرفته بشود؛ در بعضی شرایط این روش بهترین انخاب است. در شرایطی که زمان از اهمیت چندانی برخوردار نیست، گرفتن پول از حساب و بردن آن به بانکی دیگر و واریز آن به حساب مورد نظر شما راهی کاملا رایگان است.

این موضوع را در نظر داشته باشید که پست کردن پول کاری بسیار خطرناک است. چرا که اگر بسته ارسالی شما مفقود شود هیچ راهی برای احیای پول شما وجود ندارد.

۶. چک‌های شخصی

بیشتر بخوانید:

روش های برتر انتقال پول به خارج از کشور در سال ۲۰۱۷

چک نوشتن و واریز آن به حسابی دیگر، دادن آن به شخصی دیگر یا ارسال آن از طریق پست به شهری دیگر یکی دیگر از راه‌های مقرون به صرفه است. خصوصا اگر بانک شما این خدمات مربوط به چک را به صورت رایگان انجام بدهد.

وقتی شما چک را به کشوری دیگر می‌فرستید، شرایط کمی پیچیده‌تر می‌شود. فرستادن چکی که مبلغ آن به دلار آمریکا نوشته شده باشد مراحل طولانی‌تری را سپری می‌کند؛ چرا که بانک باید صحت آن را تایید کند و بعضب بانک‌ها به هیچ وجه چک بانکی کشور دیگری را نمی‌پذیرند. گیرنده چک هم ممکن است مجبور به پرداخت مبلغی برای نقد کردن آن و همچنین پرداخت نرخ تبادل ارز بشود. این روش از پست کردن پول ایمن‌تر است؛ چرا که در صورت مفقود شدن بسته شما می‌توانید چک را لغو کنید.

۷. حواله بانکی، حواله پولی و چک نقدی

حواله پول

این روش‌ها برای انتقال پول به صورت ارزهای خارجی بهترین انتخاب‌ها هستند. شما می‌توانید حواله‌های بانکی و حواله‌های پولی را به صورت ارز کشور مقصد خریداری کنید. حواله‌های پولی ارزان قیمت را می‌توان از خیلی از شعبات اداره پست خریداری کرد.

بیشتر بخوانید:

انتقال پول از ایران به خارج از کشور از چه راه هایی انجام می شود؟

این نوع حواله‌های پولی از حواله‌هایی که از موسسات مالی خریداری می‌کنید ارزان‌تر است. حواله‌های پولی برای مبالغ کمتر و حواله‌های بانکی برای مبالغ بیشتر استفاده می‌شود. این روش انتقال پول کمی زمان‌بر است و به طبع هزینه کمتری ‌هم دارد.

شما می‌توانید روش‌های مختلف حواله پول را بررسی کنید و با توجه به بانک خود و بانک مقصد بهترین روش را انتخاب کنبد. در صورتی که تمایل به انتقال پول به خارج از کشور را داشته باشید، صرافی ستاره سهیل بهترین و متنوع‌ترین امکانات ازجمله حواله سوئیفت، پی پال و وسترن یونیون را در دسترس شما قرار می‌دهد. همچنین برای آگاهی از نرخ لحظه‌ای ارز از جمله قیمت دلار ، قیمت پوند ، قیمت یورو و دیگر ارزهای رایج می‌توانید از وب‌سایت صرافی ستاره سهیل استفاده کنید. یکی از خدماتی که صرافی ستاره سهیل ارائه می کند، خدمات خرید و فروش ارز اسکناس است. اگر قصد سفر به خارج از کشور دارید، با استفاده از این خدمات می‌توانید ارز رایج آن کشور یا یکی از ارزهای رایج در تمام دنیا مثل یورو یا دلار را تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در صرافی ستاره سهیل تماس بگیرید.

انتشار : ۲۶ فروردین ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دو =

کانال تلگرام