صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

برخی از کشورها از نظر اقتصادی ظرفیت بسیار بالایی برای رشد دارند و برخی از متخصصان معتقدند که به زودی و در آینده‌ای نزدیک، این اقتصادها به سایر اقتصادهای موفق دنیا خواهند پیوست. کارشناسان اقتصادی با مطالعه وضعیت فعلی کشورها و با نگاهی به آینده ۱۱ کشور دنیا را در دسته کشورهایی قرار داده‌اند که در آینده به رشد و شکوفایی اقتصادی فراوانی خواهند رسید. اگر شما هم کنجکاو هستید که درباره این کشورها بیشتر بدانید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بنگلادش یکی از اقتصادهای موفق دنیا

بنگلادش کشوری است با حدود ۳۹ میلیون نفر جمعیت و شاخص توسعه انسانی ۰/۵۷ در سال ۲۰۱۵. این کشور در حال بدل شدن به یکی از اقتصادهای موفق دنیا است. جمعیت آن رو به افزایش است و به نظر می‌رسد که در حال آماده کردن زیرساخت‌های مناسب اقتصادی برای افزایش میزان رشد اقتصادی است. وچود نیروی کار گسترده برای همکاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و جوان بودن نیروها نیز دلیل مناسبی برای تسریع رشد اقتصادی است. این کشور دارای شاخص بالایی در زمینه تولید ناخالص داخلی است و اگر بتواند با مشکلاتی نظیر: تغییرات آب‌وهوایی و کمبود مواد غذایی کنار بیاید، رشد خوبی در اقتصاد پیدا خواهد کرد.

مصر

مصر ۸۸ میلیون جمعیت دارد و متوسط درآمد در این کشور پایین است. این کشور در حال تغییر رویکردهای اقتصادی خود است. کنترل تورم با تغییر نرخ سود بانکی، کاهش میزان رایانه‌ها و… از جمله اقداماتی است که برای کنترل اقتصاد این کشور انجام می‌شود. هر چند این کشور هم ظرفیت زیادی برای رشد اقتصادی دارد ولی آنچه آن را دچار چالش‌های فراوان می‌کند، نرخ بیکاری، افت قیمت نفت و… است.

مصر

اندونزی

این کشور هم ۲۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از اقتصادهای نوظهور آسیا به شمار می‌رود. این کشور به اتحادیه‌هایی مانند آپک (APEC) و آسنا (ASEAN) پیوسته است. گشایش‌های اقتصادی در بازار این کشور و تمرکزی که روی تولیدات داخلی گذاشته‌اند در چند سال اخیر ظرفیت‌های رشد اندونزی برای بدل شدن به یکی از اقتصادهای موفق آینده را دوچندان کرده است.

ایران

ایران هم بعد از عربستان، بیشترین میزان صادرات نفتی را در آسیا دارد. وجود نفت باعث شده تا سالیان دراز اقتصاد این کشور وابسته به نفت باشد. اما ظرفیت‌های فراوانی برای رشد اقتصادی این کشور وجود دارد. کافی است که دولت و حاکمان آن، به جز نفت بر منابع طبیعی بی‌شمار آن، صنعت گردشگری، بخش خصوصی، استفاده از نیروهای جوان و نخبه در بخش تحقیق و توسعه و… بهره ببرند. هر چند پیش‌بینی اقتصاددانان در شرایط فعلی ایران یعنی خروج آمریکا از برجام و احتمال وقوع تحریم‌ها چندان قابل تحقق نیست اما صحبت از ظرفیتی است که برای رشد اقتصادی وجود دارد و متاسفانه سال‌ها است که نادیده گرفته شده است.

از سایر کشورهایی که کارشناسان ظرفیت لازم برای رشد را در آنها دیده‌اند می‌توان به این موارد اشاره کرد: مکزیک، ترکیه، فیلیپین، نیجریه، پاکستان، ویتنام، کره‌جنوبی، برزیل، چین، هند، روسیه. اقتصادهای موفق دنیا زمانی شکل می‌گیرند که هر کشور با اهمیت دادن به بخش خصوصی و برداشتن تمرکز از روی تنها یم منبع تامین درآمد مانند نفت در پی ایجاد تنوع در سبد سرمایه‌گذاری‌های مختلف خود باشد. پیمنت‌۲۴ با سابقه‌ای طولانی در ارائه خدمات آنلاین پرداخت به شما خوانندگان عزیز در اکثر موارد ارزی کمک خواهد کرد.

ایران

پیمنت‌۲۴ با سابقه‌ای طولانی در ارائه خدمات آنلاین پرداخت به شما خوانندگان عزیز کمک خواهد  کرد تا انواع پرداخت های بین اللمللی را انجام دهید.

نویسنده :
انتشار : ۱۸ مرداد ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

کانال تلگرام