صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
021 54506

کودکان آینده کشور را می‌سازند به همین خاطر باید از مسائل مختلف آن اطلاع داشته باشند. لازم نیست تمام مسائل خاورمیانه را برای آنها بشکافید یا از دقیق‌ترین آمار شاخص‌های بورس مطلع‌شان کنید، کافی است از همین سنین پایین، آنها را کمی با اقتصاد و… آشنا کنید و با آموزش اقتصاد به کودکان با روش‌هایی ساده، آمادگی ورود به جامعه را در آینده برای‌شان مقدور و ممکن سازید. در ادامه به تعدادی از روش‌های ساده آموزش اقتصاد به کودکان اشاره شده است. با ما همراه باشید:

استفاده از بازی‌های عملی برای آموزش اقتصاد به کودکان

آموزش اقتصاد به کودکان با شیوه‌ها و راهکارهای عملی میسر و مقدور است. به این صورت که در خلال بازی، شادی و هیجانی به فرزندتان وارد می‌کنید که آموزش را برای همیشه در ذهن خود ثبت می‌کند. استفاده از راه‌کارهای عملی کلا برای تدریس تمام دروس مفید واقع می‌شوند. مثلا سعی کنید در زمینه صرفه‌جویی کردن یک بازی طراحی کنید و از قلک‌های زیبا و جذاب برای مطبوع‌تر شدن این آموزش بهره بگیرید.

آموزش اقتصاد به کودکان - بازی

صحبت از اقتصاد به طور متداوم

منظور از صحبت کردن به طور متداوم، این نیست که هر دقیقه و ساعت درباره اقتصاد صحبت کنید و فرزندتان را نسبت به این موضوع بی‌علاقه سازید. بلکه منظور یادآوری اصول و مفاهیم اولیه اقتصاد در مکالمات و بازی‌هایی است که با کودک‌تان انجام می‌دهید. برای مثال، زمانی که در حال بازی یا استراحت با کودک هستید، درباره کارکرد پول یا وام گرفتن، فرض کردن و… توضیحاتی مختصر و به زبان کودکانه بدهید.

استفاده از زبان کودکانه برای توضیح اقتصاد

یکی دیگر از روش‌های آموزش اقتصاد به کودکان این است که با زبان خودشان شروع به توضیح اقتصاد کنید. برای مثال، از شخصیت‌های کارتونی، عبارات ساده و زبانی کودکانه برای توضیح اقتصاد و لزوم آن برای دنیا و هر کشور صحبت کنید. رفتن به موزه‌ها و گردش علمی به مراکزی که در زمینه توضیح اقتصاد و مسائل مربوط به آن است نیز کمک شایانی به توسعه فهم و درک کودکان می‌کند. پس‌انداز کردن و در نظر گرفتن جایزه برای رعایت درست و اصولی آن نیز می‌تواند کودک را متوجه ارزش پول و اقتصاد کند.

یادگیری از سنین پایین باعث می‌شود تا مفاهیم اصلی و اساسی رفته‌رفته در ذهن کودک جای بگیرد و ارزش آنها برایش به نوعی نهادینه بشود. بنابراین چنین کودکی در بزرگسالی هم عاقلانه‌تر و آگاهانه‌تر با موضوعات اقتصادی رو به رو خواهد شد. آموزش اقتصاد به کودکان را جدی بگیرید و متوجه باشید که این آموزش نقش بسیار مهمی در آینده هر کشور دارد.

آموزش اقتصاد به کودکان - زبان ساده

نویسنده :
انتشار : ۸ شهریور ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کانال تلگرام