صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

نظرسنجی جهانی که توسط شرکت بریتانیایی (Nielsen Holdings plc) در سال ۲۰۱۵ انجام شده، آمار مهمی را منتشر کرده است: ۱۱ درصد پاسخ‌ دهندگان از ایالات متحده و آمریکای شمالی گفته‌اند که در پایان یک سال مالی هیچ پولی را پس‌انداز نکرده‌اند. در حدود ۲۳ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از خاورمیانه، ۱۸ درصد از اروپا، ۱۷ درصد از آمریکای جنوبی و ۵ درصد از آسیا عنوان کرده‌اند که آن‌ها نتوانسته‌اند مقدار قابل توجهی در طول سال پس‌انداز کنند. این آمار چه چیزی را نشان می‌دهد؟ آیا وضعیت اقتصادی باعث این موضوع شده یا اشتباهات مالی افراد است که پس‌انداز کردن را دشوار می‌کند؟

نظرسنجی جهانی Nielsen در مورد اعتماد مصرف‌کننده و اهداف مصرفی در زمان ۲ نوامبر ۲۰۱۵ تا ۲۵ نوامبر ۲۰۱۵ انجام شده است. بیش از سه هزار مصرف‌کننده به صورت آنلاین از ۶۱ کشور (آسیا-اقیانوسیه، اروپا، آمریکای لاتین، خاورمیانه، آفریقا و آمریکای شمالی) در این نظرسنجی شرکت کردند.

علل کم پس‌انداز کردن

به دلایل متعددی مردم در آمریکا و کشورهای دیگر کم پس‌انداز می‌کنند. دلیل اصلی اولویت مسائلی مانند خرید خانه، مهمانی و تفریح، هزینه‌های تعطیلات، پول خرج کردن برای خرید لباس‌ها و جواهرات جدید و فن‌آوری‌های جدید مانند گوشی‌های هوشمند و وسایل الکترونیکی است. متأسفانه، عامل اصلی اشتباهات مالی این است که افراد دانشی در مورد خرج کردن پول ندارند.

در حالی‌که نرخ بهره در سراسر جهان در حال نزول است، ما به  اشتباهات مالی اشاره می‌کنیم که در سال آتی از آن‌ها باید اجتناب کنید.

۱. اشتباهات مالی در هزینه‌های بی‌رویه

بدیهی است که هیچ فردی آرزو نمی‌کند تا آگاهانه پول را هدر دهد. با این حال، ما سهوا به طور مستقیم یا غیرمستقیم بی‌رویه پول خرج می‌کنیم. این هزینه‌ها از طرق زیر رخ می‌دهد:

اشتباهات مالی در هزینه‌های بی‌رویه

کارت‌های اعتباری

به مقادیر بدون پرداخت در کارت‌های اعتباری (کارت‌هایی که با مبلغ اولیه توسط بانک شارژ می‌شوند و بعد اقساطی بازمی‌گردانید) نرخ بهره بسیار بالایی تعلق می‌گیرد. از کارت‌های اعتباری به غیر از موارد ضروری استفاده نکنید و اگر استفاده از آن اجتناب‌ پذیر است، سعی نمایید به محض رسیدن اظهار  نامه‌ کل مقدار آن را تسویه کنید.

خرید آنلاین

فروشگاه‌های اینترنتی تخفیف‌های خوبی را در طول سال ارائه می‌دهند. علاوه براین، با جشنواره‌ها و تبلیغات خریداران را به بیشتر پول خرج کردن  تشویق می‌کنند. اغلب شما به این دلیل خرید می‌کنید که وسیله ارزانی در مقایسه با بازار در دسترس‌تان است اما ممکن است استفاده محدودی از خریدهای خود داشته باشید یا محصولاتی را جمع‌آوری می‌کنید که به ندرت از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

آخرین مدل‌ گوشی‌های هوشمند

آن‌ها بیشترین هزینه را برای شما دارند. قبل از پول خرج کردن برای آخرین مدل گوشی‌های هوشمند، ویژگی‌های مختلف آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که واقعا به آن‌ها نیاز دارید. معمولا، بیشتر مصرف‌کننده‌ها از مزایای تکنولوژی جدید بی‌اطلاع هستند. از این رو، آن‌ها پول خود را صرف جدیدترین گوشی هوشمند می‌کنند بدون آنکه بتوانند به طور کامل از جدیدترین تکنولوژی‌های آن استفاده کنند. همین موضوع در مورد سایر وسایل الکترونیکی و لوازم خانگی هم صادق است.

۲. اشتباهات مالی در فقدان آگاهی از بازارهای مالی

میلیون‌ها نفر از سراسر جهان در مورد کار بازارهای مالی اطلاعات کافی یا گاهی اوقات دانش اولیه‌ای ندارند. آن‌ها در طرح‌های ارائه شده توسط بانک‌ها و موسسات مالی پول خود را سرمایه‌گذاری می‌کنند، بدون آن‌که بدانند برای کسب درآمد بیشتر، گزینه‌های بهتر و امن‌تری هم در دسترس است. از این اشتباهات مالی اجتناب کنید، شما می‌توانید با اطمینان پول خود را در ابزارهای مالی مختلفی سرمایه‌گذاری کنید.

اشتباهات مالی در فقدان آگاهی از بازارهای مالی

اوراق قرضه دولتی

این اوراق قرضه توسط دولت تضمین شده است. معمولا، آن‌ها در مقایسه با سپرده‌های بانکی نرخ بهره بالاتری را ارائه می‌دهند. بخشی از پس‌انداز خود را در اوراق قرضه دولتی سرمایه‌گذاری کنید. به دنبال آخرین پیشنهادات، نرخ‌های بهره و سایر مزایایی باشید که آن‌ها ارائه می‌دهند مانند پس‌انداز کردن مالیات و جلوگیری از رکود اقتصادی.

وام مسکن

خرید خانه اغلب یک دستاورد مادام‌العمر است، بدون درنظر گرفتن اینکه که در کدام قسمت از این جهان زندگی می‌کنید. با این حال، اغلب مردم برخی از مسائل را هنگام خرید خانه نادیده می‌گیرند مانند مالیات اموال، بیمه خانه، نرخ وام مسکن، هزینه‌های تعمیر و حمل و نقل. قبل از خرید خانه به این هزینه‌های نهفته که با آن مواجه می‌شوید، فکر کنید. برخی از این هزینه‌ها می‌تواند درآمد شما را کاهش دهد.

سیاست‌های بیمه‌ای

سرمایه‌گذاری خیلی زیاد یا کم در انواع مختلف طرح‌های بیمه‌ای از اشتباهات مالی است که باید در سال بعد از آن اجتناب کنید. خرید بیمه عمر، سلامت و خانه مفید است. با این حال، این سیاست‌ها به حق بیمه مرتبط هستند، بررسی کنید که آیا بازده آن‌ها سرمایه‌گذاری شما را توجیه می‌کند. همچنین به دنبال طرح‌هایی برای پوشش هزینه‌های تحصیلات دانشگاهی فرزند خود باشید.

با در نظر گرفتن بودجه مناسب و داشتن دانش مالی می‌توانید به مقدار مناسبی در این بیمه‌ها سرمایه‌گذاری نمایید. برای بازنشستگی خود برنامه‌ریزی کرده و یک طرح بازنشستگی خوب خریداری کنید که به حفظ شیوه زندگی فعلی شما کمک نماید یا آن را در زمانی‌که درآمد منظم‌تان متوقف می‌شود ارتقا دهد.

۳. اشتباهات مالی در سرمایه‌گذاری

بیشتر افراد به اشتباه معتقدند که می‌توانند با پس‌انداز کردن، سهام‌ها و سایر برنامه‌های مالی برای آینده خود سرمایه‌گذاری کنند. این یک تصور است، زود شروع به کسب درآمد کردن، مهم‌ترین عامل پس‌انداز نمودن سرمایه است که می‌تواند به دستیابی اهداف مالی کمک نماید. به محض اینکه شروع به کسب درآمد می‌کنید، بخش قابل توجهی از درآمدتان را پس‌انداز کرده و در طرح‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید. از اشتباهات مالی بزرگ افرادی که تازه شاغل شده‌اند فکر نکردن به پس انداز و خرج کردن بدون فکر است.

اشتباهات مالی در سرمایه‌گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک

این یک گزینه سرمایه‌گذاری مطمئن است که بانک‌ها و موسسات مالی از پول خود برای خرید سهام استفاده می‌کنند. بسته به موقعیت جغرافیایی شما، سه نوع صندوق سرمایه‌گذاری مشترک در دسترس است: ریسک بالا، متوسط و کم. به طور کلی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با ریسک بالا، بازده بهتری را ارائه می‌دهند چون مدیران سرمایه‌گذاری بر روی سهام‌های جدید و آن‌هایی که نرخ بهره‌شان در بازار به شدت نوسان می‌کند سرمایه‌گذاری می‌کنند. اگر قیمت سهام شما افزایش یابد، به پول زیادی دست می‌یابید و اگر کاهش پیدا کند، پول خود را از دست می‌دهید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با ریسک کم آن‌هایی هستند که پول خود را برای امتحان و ارزیابی این که تا چه حد نرخ سهام آن‌ها پایدار است، سرمایه‌گذاری می‌کنید اما سود آن‌ها می‌تواند کم باشد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با ریسک متوسط ترکیبی از سهام با ریسک‌های بالا و پایین هستند.

طرح‌های بازنشستگی

هرچه زودتر یک طرح بازنشستگی را خریداری نمایید، کم‌تر سرمایه‌گذاری می‌کنید و بازده بالاتری بدست می‌آورید. با خرید یک برنامه بازنشستگی در سن ۲۰ سالگی یا کم‌تر بر روی مقدار قابل توجهی از درآمد خود سرمایه‌گذاری می‌کنید.

هنگامی‌که در سن جوانی یک طرح بازنشستگی را خریداری می‌کنید، سهم ماهیانه حق عضویت شما ثابت است و با افزایش سن‌تان بیشتر نمی‌شود. از این رو، هزینه‌های شما حداقل خواهد شد و هیچ تأثیری در دستمزد یا درآمد خانوار شما نخواهد داشت.

ایجاد سبد سهام

هر چه زودتر سبد سهام‌ خودتان را ایجاد کنید، شانس ثبات مالی بهتری خواهید داشت. یک سبد سهام کارآمد شامل تعدادی از گزینه‌های سپرده بلند مدت، برنامه‌های بازنشستگی، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق‌های پوشش ریسک (برنامه‌های سرمایه‌گذاری امن) و انواعی دیگر از سرمایه‌گذاری‌ها است. به طور معمول، در زمانی‌که از نظر سنی، شغلی یا کسب و کار به بلوغ برسید، در امور مالی خود شاهد رشد خواهید بود  و بهتر خواهید توانست از خدمات سبد سهام با اضافه کردن سرمایه تا سرمایه‌گذاری درآمد کسب کنید.

۴. اشتباهات مالی به معنی اجتناب از سهام و دیگر بازارها

بیشتر افراد در مورد سرمایه‌گذاری در سهام ، کالاها و بازارهای ارز خارجی محتاط هستند. بازار سهام به طورکلی قابل پیش‌بینی نیست و در میان اولین تلفات هر رکود اقتصادی قرار دارد. با وجود این، بزرگترین اشتباهات مالی که می‌توانید در سال بعد انجام دهید این است که از سرمایه‌گذاری روی سهام و دیگر بازارها اجتناب کنید.

اشتباهات مالی به معنی اجتناب از سهام و دیگر بازارها

بازار سهام

بسته به موقعیت جغرافیایی و قوانین محلی خود می‌توانید در بازارهای سهام سراسر جهان سرمایه‌گذاری کنید. به عنوان مثال، سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌توانند به راحتی پول خود را در بورس اوراق بهادر لندن، فرانکفورت، سنگاپور، هنگ‌کنگ و تعدادی از کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری کنند. دلیل اصلی برای سرمایه‌گذاری در بازارهای سهام خارجی محافظت از سرمایه است. در هر اقتصادی رکود ناگهانی رخ نمی‌دهد. از این رو، داشتن سهام در یک کشور خارجی ممکن است بهتر از سرمایه‌گذاری بر روی یک سهام داخلی باشد. بدین ترتیب، پول شما از عدم اطمینان‌های مالی که می‌تواند در تجارت نوسان ایجاد کند مصون می‌ماند.

بازار کالا

مبادلات کالا در سراسر جهان در زمینه معاملات فلزات گرانبها مانند طلا و نقره، دیگر فلزها مانند مس و پلاتین و همچنین نفت خام، غلات، دانه‌های روغنی و سایر کالاها انجام می‌شود. قیمت آن‌ها با توجه به قاعده عرضه و تقاضا که بر بازار حکم‌فرما است تغییر می‌کند. در آمریکا، کشورهای اروپایی، هند و دیگر کشورها مبادلات کالایی متعددی انجام می‌شود. اگر طبق قوانین محلی مجاز به انجام این کار باشید، می‌توانید با اطمینان در تبادل کالاها سرمایه‌گذاری کنید. تجارت نسبت به سهام خیلی متفاوت است. با این حال، برخلاف سهام، تجارت کالاها به نوساناتی مانند فصل کار، جنگ و درگیری، بلایای طبیعی و عناصر دیگر حساس است، چرا که نوسانات قیمت به طور مستقیم با فراوانی یا کمبود منابع مرتبط است.

ارزهای خارجی

از چند سال گذشته، تجارت آنلاین ارزهای خارجی توسط موسسات مالی بسیار مشهور در سراسر جهان ارائه می‌شود. شما می‌توانید یک حساب آنلاین در هر یک از این موسسات باز کنید و تجارت نمایید. در مورد ارزهای خارجی محتاط نباشید چون می‌توانید با سرمایه کوچکی به درآمد خوبی دست یابید. شما می‌توانید با ۱۰۰ دلار یا کمتر در برخی از کشورها شروع کنید. در حالی‌که نرخ دلار آمریکا، ین ژاپن، یورو و سایر ارزها کاهش یا افزایش می‌یابد، می‌توانید ارز بخرید یا بفروشید.

۵. اشتباهات مالی  در متنوع نکردن درآمد

با گذشت زمان فرصت‌های زیادی را برای تنوع داشتن در درآمد ایجاد می‌شود. نرخ تورم در سراسر جهان متفاوت است اما با این حال، تأثیر بدی بر روی سرمایه افرادی خواهد گذاشت که به یک درآمد وابسته هستند. از این رو، در سال بعد از این اشتباهات مالی اجتناب کنید. راه‌های مختلفی برای افزایش درآمد یا کسب معاش وجود دارد، صرف نظر به اینکه مشغول به کار هستید یا خیر. در ادامه برخی از راه‌های سریع ثروتمند شدن را معرفی می‌کنیم.

اشتباهات مالی  در متنوع نکردن درآمد

بازاریابی شبکه‌ای

منبع عالی برای کسب درآمد بیشتر است. شما در سال ۲۰۱۸ می‌توانید از موانع عبور کنید و وارد بازاریابی شبکه‌ای شوید. از شبکه اجتماعی، بستگان و دوستان خود برای تبلیغ و فروش محصولات عالی ارائه شده توسط شرکت‌های پیشرو در سراسر جهان استفاده کنید. این کار را می‌توانید در زمان آزاد، آخر هفته‌ها و تعطیلات انجام دهید.

بازاریابی شبکه‌ای که بازاریابی چند سطحی هم نامیده می‌شود، عرصه‌ای برای تمام افراد است. شما از درآمد اضافه‌ای که کسب می‌کنید، می‌توانید به طور موثر برای ایجاد سبد سهام برای آینده خانواده و خودتان استفاده نمایید.

کسب و کار کوچک

یکی دیگر از موانع پیشرو برای طبقه کارگر، شروع کسب و کاری کوچک است. راه‌اندازی نکردن کسب و کاری کوچک یکی از اشتباهات مالی دیگر است که باید از آن اجتناب کنید. گزینه‌های متعددی برای کسب و کارهای کوچک وجود دارد که می‌توانید در هر کجای این جهان با سرمایه‌گذاری کم و وابسته به مهارت‌های خود شروع نمایید. از مهارت‌های خود به طور کامل برای باز کردن یک مرکز مشاوه یا ارائه محصولات و خدمات مورد تقاضا در منطقه خود استفاده کنید.

نظرسنجی‌ها و کوپن‌ها

نظرسنجی‌های آنلاین انجام شده توسط سازمان‌های بزرگ و کوپن‌های خرید رایگان، راه عالی برای افزایش درآمد در سال ۲۰۱۸ است. این فقط یک تصور اشتباه است که تنها بخش‌های ضعیف اقتصاد از کوپن‌های خرید رایگان و برگزاری نظرسنجی آنلاین برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. در واقع، هر فردی با درآمد معقول می‌تواند در این فعالیت‌های پرمنفعت ۲۰۱۸ شرکت نماید. پولی که شما از طریق نظرسنجی‌های آنلاین و کوپن‌های خرید رایگان کسب یا پس‌انداز می‌کنید، می‌تواند به سرمایه‌گذاری‌های برگشت‌پذیر منتقل شود. علاوه براین، اعضای خانواده شما هم می‌توانند با شرکت در این نظرسنجی‌ها و استفاده از کوپن‌های خرید یا کالاهای رایگان در هزینه‌های خانوار صرفه‌جویی کنند. با این کار شما می‌توانید پول پس‌انداز کنید و پول اضافی را به سرمایه‌گذاری‌ها منتقل کنید.

۶.  وابستگی بیش از حد به مشاغل اداری

داشتن یک کار و درآمد ثابت نسبتا خوب است. با این حال، سازمان‌ها به دنبال کاهش وابستگی خود به مشاغل اداری هستند. دلیل اصلی این امر، افزایش هزینه‌های املاک برای باز کردن دفتر و زمان گرانبهای انسان‌ها است که در رفت و آمد به هدر می‌رود. بسته به کار دفتری ممکن است درآمد کمتری داشته باشید در حالی‌که هزینه‌های زیادی می‌پردازید. شما می‌توانید از این اشتباهات مالی اجتناب کنید.

وابستگی بیش از حد به مشاغل اداری

مشاغل دورکاری

طبق نظرسنجی FlexJobs و آمار ارائه شده توسط اداره کار آمریکا، بین سه تا چهار درصد نیروی کار آمریکا، در حال حاضر دورکاری می‌کنند. بدین معنی که آن‌ها از خانه یا مکان مورد انتخاب خود کارها را انجام می‌دهند. علاوه براین، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰، مشاغل دورکاری در سراسر جهان تا ۵ درصد افزایش یابد.

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد: شرکت‌ها وارد بازارهای ناشناخته‌ای می‌شوند و باز کردن دفتر در آنجا امکان‌پذیر نیست. دوما، کارفرمایان در آمریکا به طور متوسط ۱۱هزار دلار از طریق مزایای مشاغل دورکاری صرفه‌جویی می‌کنند. علاوه براین، کارکنان هم هر سال ۴۰۰۰ دلار بابت هزینه‌های حمل و نقل، تعمیر وسیله نقلیه، سوخت و .. پس‌انداز می‌نمایند که می‌توانند با آن برای آینده سرمایه‌گذاری کنند.

فریلنسینگ

همچنین طبق آمار اداره کار آمریکا، تعداد شاغلین فریلنسر بین ۵۵ تا ۶۰ میلیون نفر است. بدین معنی که از هر سه شاغل در آمریکا یک نفر فریلنسر است. کار کردن در یک شغل دفتری  دیگر بس است.

با این حال، متداول‌ترین اشتباه زنان و مردان با مهارت و تحصیل کرده این است که دیدگاه خوبی نسبت به فریلنسینگ ندارند. در صورت داشتن مهارت‌های خاص، فریلنسینگ می‌تواند یک گزینه قابل پیشرفت و از نظر مالی قابل قبول‌تر در مقایسه با کار پشت میزنشینی باشد. پروژه‌های کوتاه، متوسط و بلندمدت برای کار به راحتی در دسترس شما هستند.

تغییر مکان

میلیون‌ها کارگر از سراسر جهان به دنبال نقل مکان به کشورهای خارجی یا دیگر شهرهای کشور خود هستند. این اشتباه مالی دیگری است که در سال ۲۰۱۸ باید از آن اجتناب کنید. بدیهی است که برخی از ملیت‌ها بیشتر در معرض خطر حملات تروریستی و دیگر جنایت‌ها هستند.

با این وجود، کار کردن در خارج از کشور دارای مزایایی مانند حقوق بدون مالیات در برخی از کشورها، کمک هزینه نقل مکان، پرداخت اضافی برای کار کردن در مناطق دور و مسکن رایگان است. علاوه براین، اگر قوانین کشور خودتان به شما این امکان را بدهد، می‌توانید پول را به طور قانونی در حساب بانکی کشوری که کمتر مالیات به آن تعلق می‌گیرد، پس‌انداز کنید. مزایای متعددی توسط دولت‌ها به کارگران خارجی برای سرمایه‌گذاری و ارسال پول به کشورشان ارائه می‌شود. شما می‌توانید از آن‌ها برای سریعتر ثروتمندتر شدن بهره ببرید.

۷. اشتباهات مالی در  زمینه هزینه‌های خانگی

زباله خانگی به این اشاره ندارد که شما صرفا مواد زائد یا اضافی را دور می‌ریزید. زباله‌ خانگی یا داخلی به روش‌های مختلفی ایجاد می‌شوند که هزینه گرانبهایی دارند. کالاها هر روز ارزش پیدا می‌کنند و دستمزدها ثابت می‌مانند، در ادامه با روش‌هایی برای کاهش تولید انواع مختلف زباله خانگی آشنا می‌شوید. پولی که شما تا پایان سال پس‌انداز می‌کنید قابل توجه است که می‌توانید برای توسعه سبد سهام خود از آن استفاده کنید.

قبوض خدمات شهری

تمامی کشورهای جهان، صرف‌نظر از میزان توسعه آن‌ها، مقدار زیادی از انرژی الکتریکی را هدر می‌دهند. به عنوان مثال، هند بین سه تا چهار میلیارد واحد برق را در سال هدر می‌دهد. بزرگترین منبع هدر رفت این منبع باارزش خانواده‌ها هستند.

یکی از بزرگترین اشتباهات مالی که باید از آن اجتناب کنید، صرف هزینه زیاد برای برق مورد استفاده در منزل است. هزینه‌های انرژی در سراسر جهان به طور قابل توجهی در نوسان است. خاموش کردن لامپ‌ها، وسایل الکتریکی و الکترونیکی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید یکی از راه‌های پس‌انداز کردن مقدار زیادی پول برای سرمایه‌گذاری است.

غذاهای اضافی

۱.۳ میلیون تن موادغذایی (خام یا پخته) در سراسر جهان هدر می‌رود، در حالی‌که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا گرسنه‌اند یا دچار سو تغذیه هستند. گرم شدن کره زمین منجر به آب و هوای غیرقابل پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های غذا را در سراسر جهان افزایش می‌دهد. شما می‌توانید صرفه جویی در مواد غذایی را از خانه و خانواده خود شروع کنید.

سرگرمی‌های خانگی

با ظهور کانال‌ها، تلویزیون‌های ماهواره‌ای پولی و شبکه‌‌های کابلی در سال‌های اخیر، هزینه‌های ناخواسته‌ای به خانواده‌ها تحمیل شده است. بهتر است از این اشتباه مالی در سال ۲۰۱۸ اجتناب کنید. اشتراک‌ کانال‌هایی را که خانواده به ندرت مشاهده می‌کند، لغو نمایید. شبکه‌های تلویزیونی از شیوه ماهرانه‌ای برای ایجاد بسته‌های خود استفاده می‌کنند، کانال‌های محبوب را در کنار آن‌هایی قرار می‌دهند که به ندرت مشاهده می‌شوند. با انتخاب کانال‌های کابلی، DTH و PPV که اغلب تماشا می‌کنید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و پول مازاد را سرمایه‌گذاری کنید.

۸. هزینه سفرهای ناخواسته

هیچ‌کسی انکار نمی‌کند که شما و خانواده‌تان به تعطیلات نیاز دارید یا مجبورید بخاطر کسب و کار خود سفر کنید. با این حال، هزینه‌های مسافرت در سراسر جهان به دلیل مالیات، هزینه بار اضافی و سایر هزینه‌های مبهم افزایش می‌یابد که ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل هوایی و زمینی به قیمت بلیط اضافه می‌کنند. شما می‌توانید با عمل کردن به این نکات ساده در هنگام سفر، از اشتباهات مالی اجتناب کنید.

هزینه سفرهای ناخواسته

هزینه پرواز

امروزه شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت تقریبا در سراسر جهان در دسترس هستند. این شرکت‌ها در صورت زود رزرو کردن بلیط تخفیف‌هایی را ارائه می‌دهند. اگرچه شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت خدماتی مانند غذا، نوشیدنی و… را ارائه نمی‌دهند اما هزینه‌ای ۵۰ درصد کمتر از دیگر شرکت‌ها دریافت می‌کنند. تنها مشکل این است که شما قادر به تغییر تاریخ مسافرت بدون پرداخت اضافی نیستید و هزینه بار محدودی را متقبل می‌شوند.

همچنین، برخی از هواپیماهای ارزان قیمت در فرودگاهی دورتر از مقصد شما فرود می‌آیند که به حمل و نقل ریلی یا جاده‌ای برای رسیدن به مکان مورد نظر خود نیاز خواهید داشت. اشتباه مالی که در سال ۲۰۱۸ باید از آن اجتناب کنید، رزرو کردن بلیط در آخرین لحظه است مگر اینکه سفر ضروری یا کاری داشته باشید.

رزرو آنلاین

معاملات آنلاینی توسط آژانس‌های مسافرتی آنلاین ارائه شده که در چند سال اخیر به جهت جذب مشتری بسیار رونق گرفته است. قبل از اینکه دست به انتخاب بزنید، بسته‌ها و گزینه‌های مختلف برای سفر، گشت و گذار، اقامت و خدمات کسب و کار را بررسی نمایید. با این حال، به یاد داشته باشد که شرایط بسته‌ها را با دقت بخوانید چون ممکن است بسته‌های دارای تخفیف زیاد، اجازه کنسل کردن یا تعویض تاریخ سفر را به شما ندهند.

طرح‌های صرفه‌جویی در تعطیلات

طرح‌های صرفه‌جویی در تعطیلات ارائه شده توسط شرکت‌های پیشرو مسافرتی در سراسر جهان به دلایلی هنوز ناشناخته مانده است. در سال ۲۰۱۸ می‌توانید از این اشتباه مالی اجتناب کنید و از طرح‌های صرفه‌جویی در تعطیلات استفاده نمایید. معمولا در این طرح‌ها شما می‌توانید یک بسته با مقصد انتخابی را با قیمت ثابتی رزرو کنید. پس از رزرو، هزینه را در قسط‌های برابر به مدت ۱۱ ماه به بانک یا شرکت مسافرتی پرداخت می‌کنید. در پایان دوره پرداخت، شما به بسته انتخابی خود می‌رسید یا می‌توانید از دیگر بسته‌ها بهره‌مند شوید. بدین طریق می‌توانید از تعطیلات خود با هزینه بسیار کمتر لذت ببرید.

اهمیت پس‌انداز کردن

بانک‌ها و موسسات مالی در سراسر جهان امروزه تمایلی به پول قرض دادن ندارند، مگر اینکه شما بتوانید وثیقه‌ای برای ضمانت ارائه دهید. صرف نظر از اینکه بخواهید یک کسب و کار کوچک را شروع کنید، خانه‌ای بخرید، ازدواج کنید، برای تعطیلات برنامه‌ریزی کنید یا به پول نقد برای درمان پزشکی نیاز داشته باشید، دسترسی به پول می‌تواند نسبتا مشکل باشد. با توجه به این موضوع، پس‌انداز ضروری است. طبق آمارهای مختلف، یک خانواده آمریکایی به طور میانگین ۱۰۰۰ دلار در هر ماه پس‌انداز می‌کند. بیشترین میزان پس‌انداز متعلق به اروپایی‌ها است. براساس اطلاعاتی که توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در پاریس گردآوری شده است، با توجه به حقوق و مزایای زیادی که در خاورمیانه پرداخت می‌شود، مردم کشورهایی مانند قطر و امارات بیشترین میزان پس‌انداز را دارند.

نتیجه‌گیری

انسان‌های به سبب ذات خود مستعد اشتباه و خطا هستند. انجام اشتباهات مالی در میان تمامی ملیت‌ها بسیار متداول است و الگوهای پول خرج کردن با توجه به تفاوت فرهنگ‌ها فرق می‌کند. در حالی‌که مردم برخی از کشورها به ولخرجی کردن برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران باور دارند، ملیت‌های دیگری نیز وجود دارند که به صرفه‌جویی و شیوه زندگی ساده معتقد هستند. با این حال، بیشتر افراد نسبت به هزینه‌های خود محتاط هستند. می‌توانید از اشتباهات مالی اجتناب کنید و در پایان سال، سبد سهامی داشته باشید که دارای سرمایه‌گذاری‌ های مختلفی است و امکان توسعه آن نیز وجود دارد.

نویسنده :
انتشار : ۱۳ مرداد ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کانال تلگرام