صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
021 54506

درخواست کمک مالی برای خیریه بخش مهمی از کارهای گروهی غیرانتفاعی است. در سال ۲۰۱۱ به تنهایی در امریکا بیش از ۲۸۷ میلیارد دلار کمک‌های مالی جمع آوری شد. بسیاری از افرادی که برای اهداف غیرانتفاعی کار می‌کنند از اینکه از دیگران درخواست کمک مالی کنند احساس خوبی ندارند، اما بدون این جمع آوری کمک مالی آن‌ها قادر نخواهند بود تا هدف خود را انجام دهند.
یادگیری اینکه چگونه به صورت موثر و محترمانه از افراد ثروتمند درخواست کمک کنیم می‌تواند به خیریه یا موسسه غیرانتفاعی کمک کند تا بتواند ماموریت خود را انجام دهد و به افراد نیازمند کمک کند.
به همین منظور در این مقاله بیان می‌کنیم چگونه به طور موثر می‌توانیم از اهداکنندگان درخواست کمک مالی کنیم.

جمع آوری کمک مالی

مرحله اول: لیستی از اهداکنندگان را تهیه کنید

قبل از اینکه بخواهید از کسی درخواست کمک مالی کنید بهتر است به این موضوع فکر کنید قصد دارید از چه کسی درخواست کنید. اگر قصد دارید از جمع آور کمک خانه به خانه استفاده کنید می‌توانید به راحتی تصمیم بگیرید روی کدام همسایه یا همسایه‌ها می‌توانید حساب باز کنید. اما اگر قصد دارید از طریق تلفن یا ایمیل این کار را انجام دهید خب باید یک فهرستی از اهدا کنندگان احتمالی تهیه کنید تا با آن‌ها تماس بگیرید.
اگر بتوانید اهداکنندگان قبلی را از روی لیست پیدا کنید، می توانید آن‌ها را در اولویت قرار دهید این‌ها افرادی هستند که با توجه به تاریخ اهدای خود در گذشته احتمالا به شما اعتماد دارند و دوباره به شما کمک خواهند کرد.

سعی کنید از درون لیست درخواست کمک مالی افرادی که از نظر مالی دارای وضعیت بهتری هستند را شناسایی کنید، برای این کار می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و از وضع و اوضاع کسب و کارشان سوال کنید. هر چند وضع مالی خوب لزوما به این معنی نیست که به شما کمک خواهند کرد اما احتمال اینکه این افراد مبلغی را برای کمک به کارهای خیر کنار گذاشته باشند زیاد است.
همچنین شما می‌توانید در لیست خود به دنبال اهدا کنندگان بالقوه هم بگردید برای این کار می‌توانید ببینید آیا کمک دهنده برای جمع آوری کمک مالی برای سایر سازمان‌ها یا افراد شرکت می‌کند؟ اگر اینچنین است شما می‌توانید او را قانع کنید که به شما هم کمک کند.
برای پیدا کردن یک اهدا کننده باید به سه نکته توجه کنید:
اول اینکه توانایی کمک مالی داشته باشد
دوم به خیریه شما باور داشته باشد
سوم اینکه یک راه تماس یا ارتباط با او داشته باشید

درخواست کمک مالی برای خیریه
مرحله دوم: اهدا کنندگان کمک‌های مالی را بشناسید

اگر سازمان شما در گذشته با این اهدا کنندگان همکاری داشته است، احتمالا یکی از اعضای سازمان در مورد استراتژي‌های قبلی شرکت برای درخواست کمک مالی اطلاعات کافی دارد.
بعضی از خیرین ممکن است از شما سوال کنند تا کمک‌های مالی جمع آوری شده در سال‌های قبل در چه راهی هزینه شده است، در حالی که بعضی دیگر ممکن است به راحتی بگویند به چه مبلغی نیاز دارید. برخی از اهداکنندگان ممکن است ترس یا شروطی برای کمک مالی داشته باشند، مهم است که یاد بگیریم چگونه این ترس‌ها و شروط را یاد بگیریم و بتوانیم اهدا کنندگان را قانع کنیم که کمک‌های مالی آن‌ها در جای درست مصرف خواهد شد.

بعضی از اهداکنندگان ممکن است نیاز به شنیدن اصطلاحات و عبارات خاصی داشته باشند تا برای کمک مالی قانع شوند، اگر در این مورد اطلاع دارید برخی از این نشانه‌ها را در لیست خود قرار دهید تا زمانی که قصد تماس گرفتن یا رفتن پیش این افراد را دارید بدانید چه باید بگویید.
هر زمانی که یک اهدا کننده تمایلی به کمک کردن ندارد اما به هر حال این کار را انجام می‌دهد در لیست خود یادداشت کنید، به حرف‌هایی که آن فرد در زمانی که میلی برای کمک ندارد می‌زند گوش کنید و علت عدم تمایل آن را تشخیص دهید تا برای کمک‌های آینده از آن کمک بگیرید.
بسیاری از افراد ثروتمند افراد دیگری را برای انجام امور مالی خود استخدام می‌کنند به همین دلیل شما ممکن است با اهداکننده اصلی صحبت نکنید، با این حال کارگزار یا مسئول مالی هم دغدغه‌ها و نگرانی‌های مشابهی را دارد و شما می‌توانید از طریق او درخواست خود را به گوش اهدا کننده اصلی برسانید.

ماموریت سازمان
راهی برای معرفی کردن سازمان خود پیدا کنید

افرادی که پیش از این به سازمان شما کمک کردند احتمالا با سازمان شما آشنا هستند اما در مورد افرادی که برای اولین بار قرار است به سازمان شما کمک کند اینگونه نیست و باید سازمان خود را به او معرفی کنید.
برای این منظور بهتر است ماموریت سازمان خود را بیان کنید و اینکه در جامعه مشکلی وجود دارد و سازمان شما چگونه قرار است به حل این مشکل کمک کند.

در اختیار گذاشتن آمار و ارقام سازمان شاید همیشه نیاز نباشد اما در مورد افرادی که برای اولین بار قرار است به سازمان شما کمک کنند این آمار می‌تواند انگیزه خوبی باشد.
استفاده از یک بروشور یا نمودار که فعالیت‌های شما تاکنون را نشان دهد و بهبودهایی که تا الان صورت گرفته را به صروت نمودار مشخص کند هم مفید خواهد بود.
اگر اهدا کنندگان ماموریت سازمان شما را درک نکردند بهتر است خودتان را جای آن‌ها بگذارید و توضیح دهید که ماموریت شما چقدر برای جامعه مهم است اینکه شما اهداکنندگان را به خوبی درک کنید و آن‌ها هم ماموریت سازمان را بپذیرند می‌تواند به یک رابطه همکاری بلند مدت منجر شود.

درخواست کمک مالی

درخواست خود را تمرین کنید

یکی از بهترین راه‌های تقویت درخواست این است که تمرین کنید چه چیزی قرار است بگویید.
دقت کنید که هدف شما فقط دریافت کمک مالی نباشد بلکه بیشتر آگاهی دادن در مورد مسئله‌ای باشد که ماموریت سازمان شما است.
سعی کنید راحت باشید و از سبک گفتار خودتان استفاده کنید و به جای یک مکالمه رسمی یک مکالمه دوستانه داشته باشید.
یکی از راه‌های تمرین ارائه دادن جلوی آینه است همچنین می‌توانید صدای خودتان را ضبط کنید از خودتان فیلم بگیرید شما می‌توانید حرکات دست و صورت خود را مشاهده کنید و ببینید در لحن و حرکات شما به اندازه کافی صداقت وجود دارد؟ و در صورت لزوم آن‌ها را اصلاح کنید.

گفتگو را آغاز کنید

همان اول سر موضوع اصلی نروید سعی کنید یک مکالمه مودبانه کوتاه را برقرار کنید و با او در مورد وضعیت کسب و کار و جامعه صحبت کنید.
در ابتدای صحبت سعی کنید مشکلی که سازمان شما در جهت حل آن فعالیت می‌کند را برای اهدا کننده ترسیم کنید.
مکالمه را به این صورت پیش ببرید که بعد از چند جمله بگویید که شما روی مسئله خاصی کار می‌کنید و قصد دارید به حل این موضوع کمک کنید و برای موفق شدن نیاز به کمک بیشتری دارید.
به دیگران هم فرصت حرف زدن بدهید اینکه شما با یک نفر مکالمه کنید و فقط حرف‌های خودتان را بزنید و از او درخواست کمک مالی کنید منطقی نیست بلکه به او هم فرصت اظهار نظر بدهید تا او هم خود را در حل این مسئله شریک ببیند. مثلا بپرسید نظر شما در مورد فلان مسئله چیست؟ آیا حاضری در حل این مسئله کمک کنید؟ به این ترتیب می‌توانید مشارکت افرادی که تا به حال با سازمان شما همکاری نداشته‌اند را داشته باشید.

مبلغ مشخصی را درخواست کنید

اگر درخواست خود را پایان باز بگذارید و مبلغ مشخصی را تعیین نکنید اهدا کننده ممکن است کمک انجام ندهد یا مقدار کمی کمک کند. بهتر است درخواست خود را کاملا شفاف بیان کنید مثلا بگویید. اگر فلان مقدار کمک می‌کنید می‌توایند به انجام این ماموریت کمک زیادی کنید.

جمع آوری کمک مالی

صبور باشید

بعضی از افراد برای قانع شدن نیاز به گفتگوی بیشتری دارند. ممکن است بعضی از افراد بگویید مبلغ درخواستی زیاد است شما باید توضیح دهید که این مبلغ چه کمک بزرگی می‌تواند انجام دهد و از او بپرسید که تمایل دارد چه مقدار کمک مالی به شما اهدا کند.

در هر صورت از افراد تشکر کنید

اگر فرد مایل است اهدا کند شما باید از او تشکر کنید و به او بفهمانید این کمک مالی چقدر به حل مسئله می‌تواند کمک کند. اما حتی اگر شخص تمایلی به کمک مالی نداشته باشد، باز هم باید مودبانه از او قدردانی کنید و به به سادگی بگویید: از زمانی که صرف کردید از شما سپاسگزارم و امیدوارم روز خوبی داشته باشید.
این طرز برخورد می‌تواند کمک کند تا افرادی که اکنون تمایل به کمک مالی ندارند در آینده برای کمک کردن ترغیب شوند. چرا که دفعه بعد آن‌ها اطلاع بیشتری در مورد سازمان شما و ماموریت آن دارند و احتمال کمک کردن آن‌ها بیشتر است.
همچنین می‌توانید با درست کردن نامه‌های تشکر و فرستادن آن برای افرادی که در جمع آوری کمک مالی همکاری کردند به آن‌ها بفهمانید کمک آن‌ها چقدر برای شما مهم بود. به این ترتیب آن‌ها احساس رضایت بهتری خواهند داشت و احتمال اینکه دفعه بعدی کمک بیشتری اهدا کنند وجود دارد.

نویسنده :
انتشار : ۱۹ تیر ,۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =

کانال تلگرام