صرافی ستاره سهیل
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
021 54506

بانک سازندگی چین (CCB)، ۵۴ سال پیش در ۱۹۵۴ میلادی در پکن تاسیس شد. در سال ۲۰۱۵، بانک سازندگی چین در رتبه دوم برترین بانک از لحاظ سهم بازار جهانی قرار گرفت و با ۱۳ هزار و ۶۲۹ شعبه داخلی درون کشور چین در شمار ۶ بانک برتر جهانی معرفی شد. شعب خارجی آن در بارسلون، فرانکفورت، لوکزامبورگ، هنگ‌ کنگ، نیویورک، سئول، سنگاپور، کره‌ جنوبی، ملبورن، سیدنی و توکیو قرار دارد.

تاریخچه بانک سازندگی چین

بانک سازندگی چین

در آغاز، این بانک تحت نظارت وزارت دارایی چین برای مدیریت و پرداخت کمک‌ هزینه و وام به امور ساخت‌ و ساز و پروژه‌های زیرساخت دولتی کمک می‌کرد یعنی در آغاز به شکل موسسه‌ای مالی با حمایت دولتی مشغول به فعالیت بود تا این که به مرور روند کار تغییر کرد و عملیات بانکی متنوعی به آن اضافه شدند. بانک سازندگی چین در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هم بسیار موثر عمل کرده است. برای مثال در زمینه انرژی‌های سازگار با محیط زیست بسیار فعال است در سال ۲۰۱۰، شانزده شعبه این بانک به کمپین جهانی «ساعت زمانی» پیوستند. این کمپین نگرانی‌هایی در زمینه حفظ آب‌ و هوای زمین، سلامتی و پایداری آن دارد. علاوه بر اقدامات زیست‌ محیطی، این مرکز در اهدای کمک‌ هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان مستعد، بازماندگان وقایع طبیعی ناگوار مانند زلزله و نیازمندان هم کمک‌های فراوانی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک؛ بانک ارتباطات چین، از قدیمی‌ترین‌ بانک‌های جهان

در سال ۲۰۰۵، بانک آمریکا سهامی به ارزش ۳ میلیارد دلار آمریکا از بانک سازندگی خریداری کرد. این اقدام بزرگ‌ترین حرکت آمریکایی‌ها برای ورود به ارتباط مالی با چینی‌ها قلمداد می‌شد. به خاطر این معامله و گشایش روابط، توسعه همکاری آمریکا با چین وارد مسیر تازه‌ای شد. این روزها ارتباطات و سرمایه‌گذاری‌های چینی‌ها در آمریکا و بالعکس به شدت رو به افزایش است. پای چینی‌ها برای انواع سرمایه‌گذاری‌ها به آمریکا کاملا باز شده است و طبیعی است که برای پیش‌برد اهداف تجاری، نیازمند درگاه‌های بانکی و موسسات مالی هستند.

عملکرد بانک سازندگی چین

بانک سازندگی چین -عملکرد بانک

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک کشاورزی چین؛ بهترین بانک دیجیتالی چین

بانک سازندگی چین تقریبا ۳۱۰ هزار کارمند دارد و خدمات مالی مختلفی را به مشتریان خود در سطح جهانی ارائه می‌کند. بر اساس گزارشی در سال ۲۰۱۴، دارایی‌های کلی این بانک بالغ بر ۲/۷۲۶ میلیارد دلار آمریکا و بنا به گزارشی در سال ۲۰۱۰ میلادی، درآمد خالص بانک مبلغی در حدود ۲۰/۵ میلیارد دلار آمریکا اعلام شده است. فعالیت‌های بانک سازندگی چین در حوزه‌های مختلف شامل وام‌های تجاری، اعطای اعتبارات بانکی، بانک‌داری الکترونیک و دیگر موارد می‌شود. این بانک در زمینه اهدای وام‌ها و کمک‌هزینه‌های راه‌اندازی سیستم سلامت عمومی چین هم نقش مهمی داشته است. بانک سازندگی چین در بخش سرمایه‌گذاری عمومی شامل دارو و تجهیزات درمانی، موسسات درمانی، تولید تجهیزات و ارائه خدمات پزشکی کمک‌های زیادی به سرمایه‌گذاری کرده است.

حضور گسترده چین در بازارهای جهانی و نقش مهمی که در اقتصاد دارد، آن را به یکی از اعضای همیشگی تجارت جهانی بدل کرده است. پس چنانچه در سطحی محدود هم به تجارت مشغول هستید، احتمالا مسیرتان به حواله یوان به چین و سایر امور بانکی مرتبط افتاده است. برای انجام تراکنش‌های اقتصادی خود می‌توانید از خدمات حواله سوئیفت بهره ببرید. برای استفاده از چنین خدماتی می‌توانید از صرافی ستاره سهیل کمک بگیرید. صرافی ستاره سهیل ارسال پول به خارج از کشور را از طریق درگاه‌های قابل‌ اعتماد جهانی پیگیری می‌کند. در صورت علاقه و نیاز به استفاده از چنین خدماتی، کارمندان خبره این مجموعه در خدمت شما خواهند بود.

نویسنده :
انتشار : ۲۷ فروردین ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کانال تلگرام