صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

سود سپرده گذاری بانکی در بسیاری از کشورهای دنیا بر اساس سیاست‌های دولتی و اقتصادی تعیین می‌شود. آمریکا، جزو کشورهایی است که سود بسیار کمی به سپرده‌های مشتریان بانکی اختصاص می‌دهد. همچنین نگهداری وجه نقد در بانک، در بیشتر بانک‌های آمریکا هزینه در بر دارد. بر اساس اطلاعاتی که یک استارتاپ فعال در حوزه بانکی به نام Beam منتشر کرده است، بانک‌های تجاری بزرگ آمریکا، در سال گذشته بیش از ۱۷۱ میلیارد دلار سود از سپرده‌های بانکی مردم به‌دست آورده‌اند. طبق این گزارش، آمریکایی‌هایی که درآمد متوسط دارند با تغییر تورم، بخشی از پول خود در بانک را از دست می‌دهند.

بانک بیم (Beam Bank) خود را یک موبایل بانک پیش‌رو، با سود بالا و با ضمانت شرکت بیمه سپرده‌های بانکی آمریکا (FDIC) معرفی می‌کند. بانک بیم آمریکا، مهم‌ترین هدف بانکداری خود را «نگه‌داشتن پول در جیب مردم»‍ با پرداخت ۲۰۰ برابر سود بیشتر نسبت به بانک‌های سنتی اعلام کرده و می‌گوید:

یک راز مگو وجود دارد که خیلی از بانک‌ها از هر یک دلار سپرده گذاری ۴ الی ۵ درصد سود می‌برند.

اختلاف در سود سپرده گذاری بانک‌های سنتی و بانک بیم، ۵۰۰ درصد است و طبق گزارش‌های اخیر ۷۰ درصد درآمد بانک‌ها، از تفاوت سودی که به‌دست آورده‌اند و سودی که به مردم می‌دهند به‌دست می‌آید. گرچه درآمد بیشتر بانک‌های دنیا از مشتریان‌شان به‌دست می‌آید، اما این رقم در بانک‌های آمریکا بسیار تعجب برانگیز است. سود به دست آمده از نرخ سود سپرده گذاری در بانک‌های این کشور، توسط دولت تعیین نمی‌شود؛ بلکه این بانک‌های بزرگ هستند که این مبلغ را تعیین می‌کند. آخرین نرخ سود سپرده بانکی در آمریکا، ۱ دهم درصد اعلام شده است و این مبلغ، پیش از مشخص شدن سود سپرده گذاری، حسابرسی پایان سال، پاداش‌های کارت‌های اعتباری، لابی‌های بزرگ و حداقل‌های پرداخت تعیین شده است.

بانک بیم آمریکا

مقاله‌های مرتبط:

همچنین، چیزی به نام هزینه‌های غیرمرتبط با سود، در بانک‌ها وجود دارد که بابت آن از مردم کارمزد گرفته می‌شود. این مبلغ به حدود ۴۰ دلار هم می‌رسد؛ در حالی‌که میانگین کارمزد دستگاه‌های ATM چیزی حدود ۴/۵ دلار است. بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۶، سه بانک بزرگ آمریکا یعنی Fargo، Citi و Chase، بیش از ۶/۴ میلیارد دلار از کارمزدهای دستگاه‌های ATM درآمد داشته‌اند؛ این رقم یعنی در سال گذشته به ازای هر آمریکایی بزرگسال، سود به دست آورده‌اند.

در کشورهای مختلف، میزان سود سپرده گذاری بانکی که به مردم تعلق می‌گیرد، متفاوت است. اخیرا این میزان سود در کشور ما هم پایین آمده است. اما باید دید که کدام سیاست پولی و بانکی، در نهایت به رونق اقتصادی تجارت‌های بزرگ و کوچک در یک کشور منجر می‌شود. بانک‌های آمریکایی، جزو بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا هستند و برای کسانی‌که می‌خواهند به خارج از کشور پول بفرستند، و مقصدشان بانک‌های آمریکا و موسسات مالی و اعتباری این کشور است، راه‌های گوناگونی وجود دارد. انتقال پول به خارج از کشور، با استفاده از خدمات صرافی ستاره سهیل، بسیار مطمئن و کم هزینه است. برای آگاهی از شرایط انتقال پول با همکاران ما در تماس بگیرید.

نویسنده :
انتشار : ۱۰ تیر ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دو =

کانال تلگرام