آخرین مطالب
اقتصادی

چه عواملی موجب بروز بحران اقتصادی می شوند؟

عوامل مختلفی در بروز رکود اقتصادی دخیل است که برخی از آنها به تصمیمات دولتی وابسته بوده و برخی نیز بدلیل تصمیمات بانکی است. همه این عوامل سبب بی اعتمادی مصرف کننده و کاهش تقاضا می شود. در این مقاله چندین مورد از عوامل اصلی بروز بحران اقتصادی بیان می شود که مطالعه آن می تواند پیش زمینه ای در خصوص بحران اقتصادی برای شما ایجاد کند.

اقتصادی

مادران نمونه چگونه مدیریت امور مالی را به دست می گیرند؟

ایجاد تعادل بین نیازها و درآمد ماهانه می تواند سبب نظم در مدیریت امور مالی شده و از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری کند. در اکثر خانواده ها این کار بر عهده مادر خانه است. این مقاله به مادران کمک می کند تا مدیران مالی موفق تری باشند.

بانک و بانکداری

۴ حقیقتی که درباره دستگاه خودپرداز یا ATM نمی دانید

نیاز به دریافت پول نقد در ساعاتی که بانک‌ها کار نمی‌کنند، زمینه‌ساز اختراع و پیدایش دستگاه‌های خودپرداز شده است. با ۴ حقیقتی که درباره دستگاه ATM نمی‌دانید در این مقاله آشنا خواهید شد.

تاریخ پول و بانکداری

از دلار کانادا تا فرانک سوئیس؛ با ثبات ترین ارزهای جهان کدام هستند؟

با وجود اینکه دلار پرکاربردترین واحد پول در جهان است، در طی ۱۰ سال گذشته بیش از یک سوم ارزش خود را از دست داده است. در مقابل، ارزش ارزهایی مانند فرانک سوئیس و دلار کانادا در طی دهه گذشته نسبت به دلار افزایش پیدا کرده است.

اخبار ارز

افزایش قیمت دلار و یورو در روز کاهش نرخ پوند

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۵ ارز افزایش و نرخ ۱۱ واحد پولی نسبت به روز گذشته کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۳ ارز هم ثابت ماند.

بانک و بانکداری

بانک مستقیم چیست و چگونه کار می کند؟ | قسمت دوم

بانک مستقیم با ارائه شیوه‌های جدید کمک شایانی به بانکداری کرده است. در این قسمت با ۵ بانک مستقیم برتر دنیا و شرایط هر یک آشنا خواهیم شد.

اقتصادی

با سرآمدن دوران پول نقد، چه چیزی را از دست می‌دهیم؟

کارت اعتباری و پرداخت دیجیتال و آنلاین، پول نقد را از کیف پول مردم حذف کرده است. مرگ پول نقد و حذف آن از سبک زندگی امروزی چه پیامدهای مثبت و منفی ای خواهد داشت؟

تاریخ پول و بانکداری

از دلار کارائیب تا دلار آمریکا؛ واحدهای پولی رایج در منطقه کارائیب و ارزش آن‌ها

در کشورهای حوزه دریای کارائیب از ده ارز مختلف برای مبادلات تجاری استفاده می‌شود که بعضی از آن‌ها مانند دلار کارائیب شرقی دارای سابقه بیشتری هستند. اما در برخی نقاط از ارزهای بین‌المللی مانند دلار، یورو و پوند استفاده می‌شود.

اخبار ارز

قیمت یورو ۲۳۸ ریال افزایش یافت، دلار گران شد

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۳۰ ارز افزایش و نرخ ۷ واحد پولی نسبت به روز گذشته کاهش یافت؛ همچنین نرخ ۲ ارز هم ثابت ماند.

بانک و بانکداری

بانکداران سابق به بازار ارزهای دیجیتال وارد می شوند

استارتاپی به نام Revolut به کاربرانش امکان استفاده از ارزهای مجازی مانند بیت کوین، لایت‌ کوین و اتریوم را بدون پرداخت هیچ بهای اضافی پس انداز، می‌دهد.

کانال تلگرام