بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت درهم عمارات

آخرین بروزرسانی ۰ ثانیه پیش
نرخ حواله درهم امارات
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس درهم امارات
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش

نرخ حواله درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت پوند و نرخ ارز درهم عمارات بیشتر بدانید

درهم امارات از کجا متولد شد؟

در آغاز تاسیس کشور امارات پول کاغذی از محبوبیت خاصی برخوردار نبود و برای عرب‌ها عجیب غریب به نظر می‌آمد. به مرور زمان و با گرم شدن هوا تاجران عرب برای آسانی معامله و حمل پول به پول کاغذی روی آوردند زیرا دیگر حمل و استفاده از پول فلزی بسیار سخت شده بود و این مسئله باعث شد تا پول کاغذی درهم در امارات ظهور پیدا کند.

بعد از تشکیل شدن کشور امارات متحده عربی که مورخان این تاریخ را حدود سال ۱۹۷۱ می‌دانند درهم امارات پا به عرصه حضور گذاشت که هر درهم امارات به صد قسمت تقسیم می‌شود. این نام برگرفته از کلمه دراخما بوده است که در زبان یونانی معنی وزن و پول را می‌دهد.

پس از ورود درهم به امارات دولت این کشور اسکناس‌های رسمی را در سال ۱۹۷۳ چاپ کرد و در همین سال اقدام به چاپ پول‌های ۵ ،۱۰، ۲۰ و ۱۰۰ درهمی کرد و به مرور از سال ۱۹۸۲ به بعد دولت این کشور اقدام به چاپ مقادیر بیشتری از درهم امارات کردند.

شما می‌توانید در سرویس‌های آنلاین این وبسایت قیمت لحظه ای ارز درهم امارات را به صورت لحظه‌ای یافت کنید.

سیستم نگهداری درهم در بانک‌های امارات چگونه است؟

یکی از بزرگترین بانک‌های جهان بانک ملی امارات با نام اختصاری (NBAD) است. بانک ملی این کشور ۶۰ شعبه خارجی نیز در قاره‌های مختلف جهان را دارا می‌باشد. هر سال نام این بانک بین برترین‌ها از نظر مجلات جهانی مالی قرار می‌گیرد. ۷۰/۵ درصد از مالکیت بانک ملی این کشور، در اختیار دولت امارات است.

به دلیل رابطه بسیار قوی و مستحکم این مجموعه با دولت امارات، خیال سپرده‌گذاران و سایر مشتریان از بابت سرمایه‌های خود در این بانک بسیار راحت است. بسیاری از نظرسنجی‌ها و آمارهای دقیقی که شاخص‌های مختلف را درباره بانکداری می‌سنجند و اندازه می‌گیرند، بانک ملی را در دسته برتریها از لحاظ امنیت سرمایه‌ و سپرده‌گذاری عنوان می‌کنند. برای همین اکثر مردم امارات ارز درهم خود را در این بانک حفظ و نگهداری می‌کنند.

ارزش درهم امارات در چیست؟

در همان سال های اولیه ورود ارز درهم به امارات متحده عربی که اقدام به چاپ این پول گردید نرخ برابری درهم نسبت به دلار ۳/۶۷ اعلام شد و از آن زمان تا به امروز این نرخ ثابت مانده است. نرخ ارز درهم نسبت به سایر ارزها مانند روپیه، استرلینگ و... توسط بازار آزاد تعیین می‌گردد و دلیل اصلی اینکه این نرخ ها ثابت نیست همین دلیل است.

با بررسی دقیق‌تر و کندوکاوی در تاریخ درهم امارات و همچنین میزان ثبات این ارز متوجه می‌شویم که این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارا می‌باشد که می‌توان گفت در جهان عرب بعد از کشور عربستان سعودی در مقام دوم قرار دارد و با توجه به درآمد‌های نفتی بالا ارز آوری بالایی هم به این کشور میسر شده است. رقم تولید ناخالص فراورده‌های نفتی این کشور به ۲۹٪ رسیده است.

 

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت درهم عمارات

۲۳ خرداد ۱۳۹۷

دستگاه های خودپرداز امروزی چقدر ایمن هستند؟

امروزه میلیون‌ها نفر با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز نقل و انتقالات پولی خود را انجام می دهند، اما آیا این دستگاه‌ها امن هستند؟ چه اقداماتی امنیتی را باید در نطر بگیریم؟

۱۹ آبان ۱۳۹۶

کاهش محبوبیت سرمایه گذاری در سهام

وضعیت سرمایه گذاری در سهام در آمریکا با چالش رو به رو شده است، چرا که علی رغم تعداد زیادی سهام موجود در بازار، خریداران کمی دارد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶

کره شمالی از بیت کوین برای دور زدن تحریم ها استفاده می کند

یکی از راه‌های درآمدزایی کره شمالی، استفاده از فعالیت‌های غیرقانونی و قاچاق اجناس است؛ حالا به این موارد سرقت بیت کوین هم اضافه شده است.

۲۸ اسفند ۱۳۹۶

معرفی بانک‌: کردیت سوئیس؛ پیشتاز در خدمات بانکداری اختصاصی

بانک کردیت سوئیس یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های مالی است که نقش مهمی در انجام و پیشرفت پروژه‌های مربوط به توسعه‌ی شهری داشته است. با این بانک و فعالیت‌های آن در این مقاله بیشتر آشنا می‌شویم.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

قیمت سهام خود را با ورود به بازار آسیا دو برابر کنید

سرمایه‌گذاری در بازار سهام با خطرپذیری بالایی رو به رو است، با این حال به نظر می‌رسد که رشد سهام در بازار‌های آسیایی بیشتر از پیش‌بینی‌ها بوده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

۷ اشتباه مالی که نسل هزاره با آن مواجه است

نسل هزاره نسلی هستند که معمولا برنامه‌ریزی کمتری نسبت به مسائل مالی دارند و نسبت به نسل‌های دیگر در امور مالی بی‌پروا هستند. این نسل ممکن است مرتکب اشتباهات جبران‌ناپذیری شوند.