بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت درهم عمارات

آخرین بروزرسانی ۰ ثانیه پیش
نرخ حواله درهم امارات
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس درهم امارات
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش

نرخ حواله درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت پوند و نرخ ارز درهم عمارات بیشتر بدانید

درهم امارات از کجا متولد شد؟

در آغاز تاسیس کشور امارات پول کاغذی از محبوبیت خاصی برخوردار نبود و برای عرب‌ها عجیب غریب به نظر می‌آمد. به مرور زمان و با گرم شدن هوا تاجران عرب برای آسانی معامله و حمل پول به پول کاغذی روی آوردند زیرا دیگر حمل و استفاده از پول فلزی بسیار سخت شده بود و این مسئله باعث شد تا پول کاغذی درهم در امارات ظهور پیدا کند.

بعد از تشکیل شدن کشور امارات متحده عربی که مورخان این تاریخ را حدود سال ۱۹۷۱ می‌دانند درهم امارات پا به عرصه حضور گذاشت که هر درهم امارات به صد قسمت تقسیم می‌شود. این نام برگرفته از کلمه دراخما بوده است که در زبان یونانی معنی وزن و پول را می‌دهد.

پس از ورود درهم به امارات دولت این کشور اسکناس‌های رسمی را در سال ۱۹۷۳ چاپ کرد و در همین سال اقدام به چاپ پول‌های ۵ ،۱۰، ۲۰ و ۱۰۰ درهمی کرد و به مرور از سال ۱۹۸۲ به بعد دولت این کشور اقدام به چاپ مقادیر بیشتری از درهم امارات کردند.

شما می‌توانید در سرویس‌های آنلاین این وبسایت قیمت لحظه ای ارز درهم امارات را به صورت لحظه‌ای یافت کنید.

سیستم نگهداری درهم در بانک‌های امارات چگونه است؟

یکی از بزرگترین بانک‌های جهان بانک ملی امارات با نام اختصاری (NBAD) است. بانک ملی این کشور ۶۰ شعبه خارجی نیز در قاره‌های مختلف جهان را دارا می‌باشد. هر سال نام این بانک بین برترین‌ها از نظر مجلات جهانی مالی قرار می‌گیرد. ۷۰/۵ درصد از مالکیت بانک ملی این کشور، در اختیار دولت امارات است.

به دلیل رابطه بسیار قوی و مستحکم این مجموعه با دولت امارات، خیال سپرده‌گذاران و سایر مشتریان از بابت سرمایه‌های خود در این بانک بسیار راحت است. بسیاری از نظرسنجی‌ها و آمارهای دقیقی که شاخص‌های مختلف را درباره بانکداری می‌سنجند و اندازه می‌گیرند، بانک ملی را در دسته برتریها از لحاظ امنیت سرمایه‌ و سپرده‌گذاری عنوان می‌کنند. برای همین اکثر مردم امارات ارز درهم خود را در این بانک حفظ و نگهداری می‌کنند.

ارزش درهم امارات در چیست؟

در همان سال های اولیه ورود ارز درهم به امارات متحده عربی که اقدام به چاپ این پول گردید نرخ برابری درهم نسبت به دلار ۳/۶۷ اعلام شد و از آن زمان تا به امروز این نرخ ثابت مانده است. نرخ ارز درهم نسبت به سایر ارزها مانند روپیه، استرلینگ و... توسط بازار آزاد تعیین می‌گردد و دلیل اصلی اینکه این نرخ ها ثابت نیست همین دلیل است.

با بررسی دقیق‌تر و کندوکاوی در تاریخ درهم امارات و همچنین میزان ثبات این ارز متوجه می‌شویم که این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارا می‌باشد که می‌توان گفت در جهان عرب بعد از کشور عربستان سعودی در مقام دوم قرار دارد و با توجه به درآمد‌های نفتی بالا ارز آوری بالایی هم به این کشور میسر شده است. رقم تولید ناخالص فراورده‌های نفتی این کشور به ۲۹٪ رسیده است.

 

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت درهم عمارات

۲۷ آبان ۱۳۹۶

نرخ دلار در روز افزایش و بالا رفتن قیمت یورو و پوند

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۵ ارز کاهش و نرخ ۲۲ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ ۲ ارز دیگر هم ثابت ماند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶

کاهش قیمت ۳۲۳ ریالی یورو در روز افت نرخ دلار

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۹ ارز کاهش و نرخ ۵ واحد پولی افزایش یافت؛ قیمت ۵ ارز ثابت ماند.

۸ شهریور ۱۳۹۶

ویتنام تا سال ۲۰۱۸ معامله بیت کوین را قانونی خواهد کرد

نخست وزیر ویتنام به بانک مرکزی و وزارت امور مالی این کشور دستور داده است تا یک چارچوب قانونی برای استفاده از ارزهای رمزپایه و بیت کوین در این کشور تهیه کنند.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

کاهش ۲۷۶ ریالی قیمت یورو ؛ افت نرخ پوند

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۵ ارز کاهش و نرخ ۵ واحد پولی کاهش یافت؛ نرخ ۹ ارز ثابت ماند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

تاریخچه رینگیت مالزی؛ ارزی در تکاپوی حفظ ارزش خود

رینگیت مالزی چه زمانی به وجود آمد؟ چه ارزهایی پیش از آن در کشور مالزی مورد استفاده قرار می‌گرفته است؟ با تاریخچه رینگیت مالزی آشنا شوید.

۱۴ فروردین ۱۳۹۶

افزایش چشمگیر ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۷

با وجود فراگیر شدن استفاده از ارزهای مجازی و دیجیتال مانند بیت کوین اما به دلیل مخالفت دولت‌‌‌ها و نهادهای حقوقی مبنی بر پذیرفتن این ارز به عنوان یک ارز معتبر جلوی رشد آن گرفته شده بود اما با اعلام دولت ژاپن مبنی بر پذیرفتن بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت رسمی جهش بزرگی در رشد این ارز صورت گرفت.