بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت دلار

آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
نرخ اسکناس دلار آمریکا
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪
نرخ حواله دلار آمریکا شخصی (از ترکیه)
نرخ
0 ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش

نرخ حواله دلار آمریکا شرکتی (از ترکیه)

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس دلار آمریکا

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت دلار و نرخ ارز دلار بیشتر بدانید

نرخ ارز عددی است که ارزش پول کشوری را برحسب ارز یا پول کشورخارجی درزمان معین نشان می دهد.

دربیان نرخ ارز دلار، معمولا” دوروش وجوددارد

  • یکی ازروشها این است که پول ملی به عنوان پول پایه و ارز به عنوان پول متغیر معرفی و محاسبه شود که این روش دربازارهای ارزی انگلیس و استرالیا مورد استفاده است 
  • در روش دیگر، ارز یا پول خارجی به عنوان پایه وپول ملی به عنوان متغیر معرفی ومحاسبه می شود. به علت تسلط دلار به عنوان ارز قوی، دراغلب بازار ها ی ارزی دنیا به غیر از انگلیس واسترالیا، از روش پایه دلار استفاده می شود.

نرخ ارز چگونه تعیین می شود؟

دو روش تعیین نرخ ارز وجود دارد

درکشورهائی که ورود و خروج ارز آزاد می باشد و دولت وبانک مرکزی در بازار ارز دخالتی ندارند، درحقیقت یک بازار جهانی ارز وجود دارد، ورود وخروج ارزهای مختلف درآن آزاد می باشد و نظام ارزی آن، نظام آزاد ارز نامیده می شود.

درحالت دیگر، درکشورهائی که ورود وخروج ارز تحت کنترل دولت وبانک مرکزی است، بازار ارز یک بازار داخلی، محدود و تحت کنترل است و نظام ارزی، نظام کنرل ارز نامیده می شود. درنظام آزاد ارز، نرخ ارز دلار شناور است، بدین معنی که نوسانات عرضه وتقاضای ارز، قیمت آن را تعیین می کند واین قیمت یا برابری، تابع تغییرات عرضه وتقاضا واصطلاحا” شناور است.

درنظام کنترل ارز، نرخ ارز، ثابت است، بدین معنی که نرخ، توسط دولت تعیین ودیکته می شود.

دولت عمده ترین خریدار وفروشنده ارز است ونرخ را براساس ملاحظات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تعیین می کند. درکشورهای پیشرفته صنعتی، علیرغم ثبات نرخ ارز، دولتها درمواقع ضروری به طور غیر مستقیم دربازار دخالت نموده و نرخ ارز را کاهش یا افزایش می دهند.

رابطه نرخ ارز با صادرات و واردات چیست؟

صادرکنندگان کالا یکی از منابع بزرگ عرضه ارز به داخل کشور هستند وصادرات، فی الواقع به معنی تعویض کالای داخلی با ارز است.

وارد کنندگان نیز به نوبه خود ازمنابع بزرگ تقاضای ارز ویا عامل خروج ارز از کشور محسوب می گردند وبه دیگر سخن، واردات به معنی خرید یا تهیه کالای خارجی با ارز است. تعیین نرخ ارز با توجه به نظریه برابری قدرت خرید نظریه برابری قدرت خرید توسط پروفسور کاسل – اقتصاد دان معروف سوئدی درسال ۱۹۲۴ابراز گردیده است.

به موجب این نظریه، نرخ ارز، یعنی نرخ تبدیل پول دو کشور، در تجارت خارجی براساس مقایسه سطح عمومی قیمت‌ها در دو کشور یا مقایسه قدرت خرید داخلی پول ها تعیین می گردد، یعنی درصورتی که تجارت بین دوکشور آزاد باشد ودولت ها در امور ارزی دخالت ننمایند، نرخ ارز درسطحی تعیین می گردد که قدرت خرید پول ها درهنگام خرید یک سبد کالا و خدمات در کشور الف با همان سبد کالا و خدمات در کشور ب مساوی باشد.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت دلار

۲۸ مرداد ۱۳۹۶

چگونه می توان یک مشاور مالی خوب پیدا کرد؟ | قسمت دوم

هر مدیر موفقی هنگام استخدام یک نیرو، سؤالاتی مرتبط با حوزه کاری‌ او می‌پرسد. حال اگر بخواهد یک مشاور مالی عالی پیدا کند، باید این سؤالات تخصصی‌تر باشد. در این مقاله با سوالاتی که باید قبل از استخدام مشاور مالی بپرسید، آشنا شوید.

۶ خرداد ۱۳۹۷

نکاتی که خریداران ملک درباره نرخ ارز در سال ۲۰۱۸ باید بدانند

با آگاهی از تغییرات نرخ ارز می‌توانید سرمایه‌گذاری مطمئنی انجام بدهید.

۱ اسفند ۱۳۹۵

امروز ثابت ماندن نرخ بانکی ۳۹ ارز تجربه شد

براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای اولین روز اسفند ماه ۹۵، بدون تغییر نسبت به روز شنبه ۳۲ هزار و ۳۹۰ ریال قیمت خورد. همچنین پوند انگلیس ۴۰ هزار و ۲۰۲ ریال و یورو ۳۴ هزار و ۳۸۲ ریال ارزش گذاری شدند که نشان از ثبات در قیمت آن‌ها دارد.

۸ فروردین ۱۳۹۷

چه محل هایی برای تبدیل ارز در بانکوک مناسب است؟

اگر موفق به تبدیل ارز در کشور خود نشدید، باید به کدام صرافی‌های بانکوک برای دریافت نرخ مبادله بیشتر مراجعه کنید؟

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

بزرگترین صنایع آمریکا در چه حوزه هایی مشغول به فعالیت هستند؟

بزرگترین صنایع آمریکا در کنار هم بزرگترنی اقتصاد جهان را شکل می‌دهند. اقتصادی که در بازارهای مختلف پیشتاز است و تولید ناخالص داخلی کلانی را برای این کشور به همراه می‌آورد.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

معرفی بانک: BNP Paribas؛ بزرگ ترین بانک فرانسه

بانک BNP Paribas بزرگ‌ترین بانک فرانسه و هشتمین بانک بزرگ دنیا است که در این مقاله با تاریخچه و فعالیت‌های این بانک بیشتر آشنا می‌شویم.