بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت رینگیت مالزی

آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
نرخ حواله رینگیت مالزی
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس رینگیت مالزی
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش

نرخ حواله رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت رینگیت مالزی و نرخ ارز رینگیت مالزی بیشتر بدانید

عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت چیست؟

یکی از عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت و عواملی که تاثیر زیادی بر عرضه و تقاضای ارز یک کشور دارد، ثبات دولت وقت آن کشور است. به این علت که هر تغییر ناگهانی در دولت و مشکلاتی از هر نوع، تاثیر زیادی بر سیاست‌های اقتصادی و نرخ ارز این کشور دارد.

ترس و عدم اطمینان به تنهایی می‌توانند باعث شوند که سرمایه‌گذاران و تاجران از سرمایه‌گذاری اجتناب کنند و به صورت موقت سرمایه خود را از کشور خارج کنند. به همین دلیل است که ارز این کشور در سالی که انتخابات برگزار می‌شود یا یک مشکل سیاسی بزرگ پیش می‌آید، نوسان پیدا می‌کند.

تغییرات پیش روی رینگیت مالزی چیست؟

در سال ۲۰۰۴ بانک نگارا یک اسکناس جدید RM10 با مشخصات امنیتی بیشتر شامل نوار هولوگرامی چاپ کرد که تا قبل از این تنها در اسکناس‌های RM50 و RM100 دیده می‌شد. یه علت تقاضای کم سکه در سال ۲۰۰۵، سکه‌های RM1 غیر پولی شد و از رده خارج شدند. این کار برای جلوگیری از جعل پول انجام گرفت و از استاندارد بودن سکه ۱ رینگیتی که نوع دیگری از سکه RM1 بود، مطمئن شدند. در اوایل سال ۲۰۰۸ بانک نگارا طرح جدیدی از RM50 را رونمایی کرد.

اگرچه در کشور مالزی در رویارویی با افزایش بی‌ثباتی و نوسانات این روزها در بازار جهانی سلسله‌ای از چالش‌ها  را سر راه خود دارد و  همین طور مبارزه برای حفط ارزش ارز رینگیت هم فشار بیشتری به اقتصاد این کشور اعمال می‌کند، تنها می‌توانیم امیدوار باشیم مزایای رینگیت دوباره بازگردد و ارزش و ثبات خود را به عنوان یک ارز در خانه خود به دست آورد.

گسترش رینگیت از کجا شروع شد؟

زمانی که ارز رینگیت جایگزین دلار مالایا و برونیی بریتانیا شد، همان ارزش‌گذاری‌های پولی و قیمت‌‌گذاری روی اسکناس‌های قبلی را به جز ده هزار دلاری حفظ کردند و حتی از طرح و رنگ مشابه آن‌ها هم استفاده شد. در ابتدا هر ۸/۷۵ دلار مالزی با یک پوند انگلیس برابری می‌کرد؛ با وجود این که چند ماه بعد ارزش پوند انگلیس سقوط کرد، ارزش دلار مالزی تحت تاثیر قرار نگرفت. در حالی که اسکناس‌های قدیمی هنوز هم به عنوان پوند بریتانیا ارزش داشتند، ارزش هرکدام به ازای هر دلار ۸۵ سنت کاهش یافت.

طبق تاریخچه قیمت رینگیت مالزی در سال ۱۹۶۸ اسکناس‌هایی به ارزش ۱۰۰۰ دلار معرفی شدند و اولین اسکناس بانکی بود که تصویر تانکو عبدالرحمان اولین پادشاه مالزی و امضای تن اسماعیل بن محمد علی اولین رییس بانک مالزی روی آن بود.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت رینگیت مالزی

۳۰ تیر ۱۳۹۶

چه عواملی موجب بروز بحران اقتصادی می شوند؟

عوامل مختلفی در بروز رکود اقتصادی دخیل است که برخی از آنها به تصمیمات دولتی وابسته بوده و برخی نیز بدلیل تصمیمات بانکی است. همه این عوامل سبب بی اعتمادی مصرف کننده و کاهش تقاضا می شود. در این مقاله چندین مورد از عوامل اصلی بروز بحران اقتصادی بیان می شود که مطالعه آن می تواند پیش زمینه ای در خصوص بحران اقتصادی برای شما ایجاد کند.

۸ خرداد ۱۳۹۶

با پول و تاریخچه آن بیشتر آشنا شویم | قسمت دوم

پیدایش پول، باعث پیشرفت سریع تجارت در جهان شد. در طول تاریخ ارزش پول تحت تاثیر تحولات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی قرار گرفته است.در واقع سکان هدایت کشتی اقتصاد جامعه در دست پول است.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

معرفی بانک: ای ام بانک مالزی؛ پیشتاز در خدمات مالی

مالزی یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های جنوب شرقی آسیا است. این کشور همیشه تولید ناخالص داخلی بالا و تورم کمی داشته است. بانک‌های این کشور به عنوان بازوی اقتصادی نقش مهمی در پیشرفت آن داشته‌اند.

۳ تیر ۱۳۹۷

دست یابی به سود از طریق دنبال کردن علایق هم ممکن است

دست یابی به سود با انجام کارهایی که دوست دارید بسیار کار لذت‌بخشی است و می‌تواند به شکوفایی استعدادها و علایق شما کمک شایانی کند.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

افزایش نرخ رسمی ۳۷ ارز در روز کاهش قیمت یورو

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۷ ارز افزایش یافت؛ نرخ دلار نیز ثابت ماند.

۷ تیر ۱۳۹۶

بورس طلا و نقره؛ نگینی درخشان در بازار سرمایه گذاری

با توجه به مسایل سیاسی و ناپایداری‌های اقنصادی این دوران، یکی از معقول‌ترین و سودبخش‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری در بورس طلا و نقره است. در این مقاله بورس‌های قابل اطمینان معرفی شده است.