بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت رینگیت مالزی

آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
نرخ حواله رینگیت مالزی
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس رینگیت مالزی
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش

نرخ حواله رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس رینگیت مالزی

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت رینگیت مالزی و نرخ ارز رینگیت مالزی بیشتر بدانید

عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت چیست؟

یکی از عوامل موثر بر رشد ارزش رینگیت و عواملی که تاثیر زیادی بر عرضه و تقاضای ارز یک کشور دارد، ثبات دولت وقت آن کشور است. به این علت که هر تغییر ناگهانی در دولت و مشکلاتی از هر نوع، تاثیر زیادی بر سیاست‌های اقتصادی و نرخ ارز این کشور دارد.

ترس و عدم اطمینان به تنهایی می‌توانند باعث شوند که سرمایه‌گذاران و تاجران از سرمایه‌گذاری اجتناب کنند و به صورت موقت سرمایه خود را از کشور خارج کنند. به همین دلیل است که ارز این کشور در سالی که انتخابات برگزار می‌شود یا یک مشکل سیاسی بزرگ پیش می‌آید، نوسان پیدا می‌کند.

تغییرات پیش روی رینگیت مالزی چیست؟

در سال ۲۰۰۴ بانک نگارا یک اسکناس جدید RM10 با مشخصات امنیتی بیشتر شامل نوار هولوگرامی چاپ کرد که تا قبل از این تنها در اسکناس‌های RM50 و RM100 دیده می‌شد. یه علت تقاضای کم سکه در سال ۲۰۰۵، سکه‌های RM1 غیر پولی شد و از رده خارج شدند. این کار برای جلوگیری از جعل پول انجام گرفت و از استاندارد بودن سکه ۱ رینگیتی که نوع دیگری از سکه RM1 بود، مطمئن شدند. در اوایل سال ۲۰۰۸ بانک نگارا طرح جدیدی از RM50 را رونمایی کرد.

اگرچه در کشور مالزی در رویارویی با افزایش بی‌ثباتی و نوسانات این روزها در بازار جهانی سلسله‌ای از چالش‌ها  را سر راه خود دارد و  همین طور مبارزه برای حفط ارزش ارز رینگیت هم فشار بیشتری به اقتصاد این کشور اعمال می‌کند، تنها می‌توانیم امیدوار باشیم مزایای رینگیت دوباره بازگردد و ارزش و ثبات خود را به عنوان یک ارز در خانه خود به دست آورد.

گسترش رینگیت از کجا شروع شد؟

زمانی که ارز رینگیت جایگزین دلار مالایا و برونیی بریتانیا شد، همان ارزش‌گذاری‌های پولی و قیمت‌‌گذاری روی اسکناس‌های قبلی را به جز ده هزار دلاری حفظ کردند و حتی از طرح و رنگ مشابه آن‌ها هم استفاده شد. در ابتدا هر ۸/۷۵ دلار مالزی با یک پوند انگلیس برابری می‌کرد؛ با وجود این که چند ماه بعد ارزش پوند انگلیس سقوط کرد، ارزش دلار مالزی تحت تاثیر قرار نگرفت. در حالی که اسکناس‌های قدیمی هنوز هم به عنوان پوند بریتانیا ارزش داشتند، ارزش هرکدام به ازای هر دلار ۸۵ سنت کاهش یافت.

طبق تاریخچه قیمت رینگیت مالزی در سال ۱۹۶۸ اسکناس‌هایی به ارزش ۱۰۰۰ دلار معرفی شدند و اولین اسکناس بانکی بود که تصویر تانکو عبدالرحمان اولین پادشاه مالزی و امضای تن اسماعیل بن محمد علی اولین رییس بانک مالزی روی آن بود.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت رینگیت مالزی

۹ تیر ۱۳۹۷

چگونه در کارها مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشیم؟

انسان‌های مسئولیت پذیر معمولا در کارهای خود موفق‌تر هستند، در این مقاله به نکاتی اشاره می‌کنیم که به ما کمک می‌کند در کارها مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشیم.

۷ آذر ۱۳۹۶

دلیل سقوط ناگهانی ۱۰ درصدی سهام بریک گلد چه بود؟

شرکت بریک گلد به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده طلای دنیا، با سقوط سهام مواجه شده است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶

افزایش نرخ بانکی ۲۸ ارز در روز کاهش قیمت یورو و پوند

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۸ ارز افزایش و نرخ ۸ واحد پولی کاهش یافت؛ قیمت ۳ ارز هم ثابت ماند.

۱ مهر ۱۳۹۶

افزایش نرخ تبادلی ۳۱ ارز رایج؛ کاهش قیمت ۷ واحد پولی

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۱ ارز افزایش و قیمت ۷ واحد پولی کاهش یافت؛ نرخ یک ارز هم ثابت ماند.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

نرخ رسمی ۳۹ ارز بانکی ثابت اعلام شد

بانک مرکزی نرخ تبادلی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ تمامی ارزها بدون تغییر نسبت به روز شنبه ثابت ماند.

۷ مرداد ۱۳۹۶

بهترین راه برای لذت بردن از پول چیست؟

نتیجه تحقیقاتی که اخیرا انجام شد نشان می‌دهد پولی که بابت خریدن وقت صرف می کنید می تواند بیشتر از پولی که بابت خرید وسیله می‌پردازید باعث شادی و رضایت شما شود.