بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت پوند انگلیس

آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
نرخ حواله پوند انگلیس
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس پوند انگلیس
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش

نرخ حواله پوند انگلیس

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس پوند انگلیس

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت پوند و نرخ ارز پوند انگلستان بیشتر بدانید

سیاست‌های بانک مرکزی انگلیس نسبت به پوند چیست؟

در انگلستان سیاست‌های بانک مرکزی به عنوان موثرترین عامل بر نرخ مبادله ارز عمل می‌کند. این بانک با توحه نرخ بهره و تورم می‌توانند موجب بی‌ارزش شدن یا بالا بردن ارزش پول بشوند. این نهاد مالی با توجه به اختیارات خود در زمینه کنترل تامین پول، نرخ بهره و تورم می‌تواند موجب بی‌ارزش شدن یا بالا بردن ارزش پول بشود.

ارزهای زیادی برای برابری با پوند بریتانیا وجود دارد که شامل یورو، دلار کانادا و دلار آمریکا می‌شود. با نگاهی به سیاست‌های بانک انگلستان و بانک فدرال رزرو به راحتی می‌توان به میزان تاثیر این موسسات مالی بر نرخ مبادله ارز پی برد. به طبع سیاست‌های این دو سازمان متفاوت است و  توسعه هرکدام بر رابطه پوند و دلار آمریکا تاثیر می‌گذارد. در این میان خیلی از کارشناسان دلار آمریکا را به خصوص به عنوان یک جفت نیرومند برای پوند انگلیس در نظر می‌گیرند.

اگر نرخ بهره در یک کشور بالاتر باشد، کشوری که نرخ بهره بالاتری را تامین می‌کند سود بازده بهتری به سرمایه‌گذاران و متقاضیان ارائه می‌دهد و در نتیجه سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند که سرمایه خود را در آن کشور سرمایه‌گذاری کنند که ارزش ارز رایج آن کشور را بالا می‌برد.

پوند بریتانیا تحت تاثیر وقایع جهانی چه تغییراتی دارد؟

پوند بریتانیا همواره یکی از زمینه‌های خوب سرمایه‌گذاری امن بوده است که در تجارت جهانی نقشی مهم ایفا می‌کند. اما وقایع مختلف جهانی مانند جنگ‌ها، پوند بریتانیا را از تغییرات و تحولات خود بی‌نصیب نگذاشت. این واحد پول، قدیمی‌ترین ارز جهان است و ریشه آن به زمانی بازمی‌گردد که آن را استرلینگ می‌خواندند و در قالب سکه‌ای نقره‌ای و دقیقا به وزن ۱ پوند درحکومت آنگلوساکسون‌ها مورد استفاده قر‌ار می‌گرفت.

این سکه در طول زمان، مسیر پرپیچ و خم و دشواری را طی کرده است و اکنون یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ارزها جهانی به شمار می‌رود.استفاده از پوند استرلینگ تا زمان احداث اولین بانک انگلستان در سال ۱۶۹۴ ادامه داشت. پس از تاسیس بانک انگلستان، چاپ اسکناس در مقادیر مختلف شروع شد و بنیان اسکناس‌های امروزی و پول مدرن در آن مقطع زمانی شکل گرفت. تحولات جهانی مختلف از جنگ‌ها تا تغییر سیاست‌های داخلی و خارجی بریتانیا، باعث شده است که پوند بریتانیا سرنوشت پر داستانی داشته باشد. در آینده هم تحولات گوناگونی به طور قطع وضعیت پوند را متزلزل یا شکوفاتر خواهد کرد.

همان‌طور که عنوان شد، وقایع مختلف جهانی مانند جنگ‌های ناپلئون در سال‌های ۱۷۰۰میلادی، جنگ داخلی آمریکا در خلال سال‌های ۱۸۶۰، جنگ جهانی اول و دوم، کنفرانس برتون وودز و سایر موارد بر پوند بریتانیا تاثیر گذاشته و موجب نوساناتی در وضعیت آن بوده است. در این مقاله به تعدادی از وقایع اخیر موثر بر ارزش و جایگاه پوند بریتانیا اشاره می‌کنیم.

تاثیرات خروج بریتانیا روی پوند چیست؟

بازارهای سهام جهانی هم با اعلام تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا دچار تشویش شد. در ۲۴ ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی، شاخص‌های بازار سهام جهانی با افتی شدید رو به رو شدند. طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا معتقد به رشد اقتصادی و افزایش ارزش پوند بریتانیا هستند. این رشد و تقویت ارزش از نظر آن‌ها با کاهش هزینه‌های دولت و ایجاد پیمان‌ها و همکاری‌های مشترک با سایر نقاط جهان به جز مناطق وابسته به اتحادیه اروپا میسر خواهد شد.

با این وجود مخالفان هم‌چنان فکر می‌کنند که رشد اقتصادی بر اثر کاهش رونق در بخش صادرات چندان ملموس و در دسترس نخواهد بود و نرخ جدید سرمایه‌گذاری خارجی هم بر این عدم موفقیت در رشد، صحه می‌گذارد. پس از خروج بریتانیا، اروپا کمی دچار تزلزل شد و اکنون با گذر مدت زمانی از این واقعه، به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا دوباره جانی تازه گرفته و اوضاع رشد در کل جهان و همچنین اروپا رو به بهبود است.

عضویت در اتحادیه اروپا برای سالیان متمادی بحثی چالش‌برانگیز در انگلستان بوده است. در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶، نتیجه این بررسی‌ها و بحث‌ها به جدایی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای داد. سال‌ها بود که بریتانیا با حفظ استقلال واحد پول خود، یکی از اعضای اتحادیه بود. در تمام این سال‌ها، بریتانیا تلاش کرده بود تا هم‌چنان ارز پوند را واحد رسمی و رایج خود نگه دارد و از استفاده از یورو اجتناب می‌کرد.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت پوند انگلیس

۲۲ خرداد ۱۳۹۶

افزایش نرخ رسمی یورو و پوند در روز کاهش قیمت دلار

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز رایج را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ دلار با کاهش و قیمت پوند و یورو با افزایش مواجه شدند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

کاهش نرخ رسمی ۱۹ ارز در روز افزایش قیمت دلار

براساس اعلام بانک مرکزی، قیمت دلار با ۲ریال افزایش نسبت به روز چهارشنبه ارزش‌گذاری شد. نرخ پوند و یورو با افت قیمت مواجه شدند.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

کاهش نرخ رسمی ۲۱ ارز بانکی در روز افزایش ۸ واحد پولی

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۲۱ ارز کاهش و نرخ ۸ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ ۱۰ ارز ثابت ماند.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

وارن بافت اعلام می کند: بزرگ ترین بازندگان سهام چه کسانی هستند؟

وارن بافت یکی از موفق‌ترین مردان عرصه اقتصاد است. سرمایه‌گذاری‌های او به شدت موفق بوده است و ثروت کلانی برایش به همراه داشته است اما او نیز در برخی زمینه‌های و بازار سهام با مشکلات و شکست‌هایی رو به رو بوده است. شناخت تجارب او خالی از لطف نیست.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

با این ۴ ترفند پول کمتری خرج کنید

افرادی که به استقلال مالی رسیده‌اند، از راه‌های بسیاری ساده اما کلیدی استفاده می‌کنند. با کمی برنامه‌ریزی و اراده می‌توانید وضعیت مالی خود را بهبود بخشید. در این مقاله روش‌های ساده‌‌ رسیدن به وضعیت بهتر مالی را معرفی می‌کنیم.

۶ دی ۱۳۹۶

نرخ دلار افزایش یافت؛ پوند گران شد

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۳۱ ارز افزایش و قیمت ۶ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ ۲ ارز ثابت ماند.