بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت یورو

آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
نرخ اسکناس یورو اروپا
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪
نرخ حواله یورو (از ترکیه)
نرخ
0 ۰٪
نرخ حواله یورو (داخلی)
نرخ
0 ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش

نرخ حواله یورو (از ترکیه)

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس یورو اروپا

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت دلار و نرخ ارز یورو بیشتر بدانید

روش های بیان نرخ یورو چیست؟

برای بیان قیمت ارز یورو روش‌های مختلفی وجود دارد که دو روش از آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. روش اول که مستقیم نام دارد یورو را به ریال بیان کرده و در روش دوم که غیر مستقیم نام دارد ریال را به یورو بیان می‌کنند. 

البته روش‌های دیگری هم برای بیان نرخ ارز وجود دارد. یکی از این روش‌ها این است که قیمت یک ارز به دلار آمریکا بیان شود. راه دیگر برای بیان نرخ ارز، بیان ارزش یک ارز به صورت برابری ارزش آن با ارز سایر کشورها است. به این روش نرخ ارز متقاطع یا نرخ متقاطع گفته می‌شود.

مکانیسم نرخ ارز اروپایی یورو چگونه است؟

مکانیسم نرخ ارز اروپایی (ERM) در سال ۱۹۷۹ به عنوان پیشگام اتحادیه پولی و معرفی یورو تاسیس شد. کشورهای عضو از جمله آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، اسپانیا و ایتالیا توافق کردند که نرخ ارز خود را در محدوده ۲/۲۵ درصد کم‌تر و ۲/۲۵ درصد بیش‌تر از نرخ اصلی توافق شده تثبیت کنند. انگلستان در اکتبر ۱۹۹۰ با یک نرخ تبدیل بسیار قوی به این گروه ملحق شد اما بعد از دو سال مجبور به عقب‌نشینی شد. اعضای اصلی یورو هم از تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۹ مکانیسم ERM II را جایگزین ERM سابق کردند. در حال حاضر اکثر کشورها تمایل دارند سیستم نرخ ارز خود را به سیستم مبادلاتی شناور مدیریت شده‌ای که ERM II نام دارد تبدیل کنند.

ارز یورو نسبت به دیگر ارزهای رایج

ارز یورو نسبت به دیگر ارزهای رایج

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت یورو

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

کاهش نرخ رسمی ۱۹ ارز در روز افزایش قیمت دلار

براساس اعلام بانک مرکزی، قیمت دلار با ۲ریال افزایش نسبت به روز چهارشنبه ارزش‌گذاری شد. نرخ پوند و یورو با افت قیمت مواجه شدند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

افزایش نرخ دلار نسبت به سایر نرخ های اروپای غربی

با ورود ترامپ به آمریکا، هم بازارهای داخلی و هم بازارهای خارجی تحت تاثیر قرار گرفت. در این مدت نرخ بهره‌ دلار افزایش زیادی یافت و تقویت شاخص دلار منجر به روانه شدن سیل سرمایه‌گذاری به نفع دولت آمریکا شد. با بالا رفتن نرخ دلار و بهره‌ آن ارزهای اروپای غربی هم به شدت تحت تأثیر قرار گرفتند.

۵ اسفند ۱۳۹۶

قیمت دلار کاهش یافت؛ پوند گران شد

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۱ واحد پولی افزایش و نرخ ۱۴ ارز کاهش پیدا کرد. نرخ ۴ ارز ثابت ماند.

۱۸ تیر ۱۳۹۶

۵ حقیقتی که درباره بورس اوراق بهادار نیویورک نمی دانید

بورس اوراق بهادار نیویورک، بورسی پیشتاز در دنیا است. در این مقاله با تاریخچه، گزینه‌های قابل مبادله در آن، هرینه‌ها و همجنین صاحبان بورس اوراق بهادار نیویورک را بررسی می‌کنیم.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

یورو چیست و چه کشورهایی از آن استفاده می کنند؟

واحد پول یورو یکی از ارزهای متداول جهان است که با نام اتحادیه اروپا گره خورده است. این ارز از چه زمانی و چگونه پدید آمد؟

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

قیمت یورو و پوند افزایش پیدا کرد، دلار هم در ۲۰ اردیبهشت ثابت ماند

بر اساس اعلام بانک مرکزی قیمت ۱۴ ارز از جمله یورو و پوند نسبت به روز چهارشنبه افزایش،‌ قیمت ۱۵ واحد پولی دیگر کاهش یافت و قیمت ۱۰ ارز از جمله دلار هم ثابت ماند.