بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت یوان چین

آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
نرخ حواله یوان چین
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس یوان چین
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش

نرخ حواله یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس یوان چین

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت یوان چین و نرخ ارز یوان چین بیشتر بدانید

پیشرفت یوان چین با اقتصاد این کشور

یوان چین همراه با توسعه اقتصادی در حال پیشرفت در سطح جهانی است. هرچند بعید است یوان به زودی بتواند به عنوان ارز بین‌المللی مشابه دلار یا به عنوان ارز ذخیره‌ای به کار رود اما از سال ۲۰۱۰ تا کنون استفاده از آن ۲۱ برابر شده است.

همین طور پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ چین ۲۸ درصد معاملات برون مرزی را با یوان انجام دهد. همین حالا هم چین و همسایگانش در حال کاهش استفاده از دلار هستند. سال ۲۰۱۵ هم توانست به حق برداشت ویژه (SDR) در صندوق بین‌المللی پول دست پیدا کند.

یوان چین چگونه می‌تواند ارز ذخیره جهانی شود؟

ارز ذخیره‌ای به صورت خلاصه ارزی خارجی است که توسط بانک مرکزی یا هر موسسه مالی دیگر نگهداری می‌شود و صاحبان این ارز به روش‌های مختلفی نفع می‌برند، استاندارد نرخ تبدیل ارزهای مختلف نسبت به ارز ذخیره‌ای تنظیم می‌شود و دارایی از نوع ارز ذخیره‌ای می‌تواند به عنوان تضمین پرداخت بدهی استفاده شود. برای عضویت در حق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول، فاکتورهای متعددی دخیل هستند و این نشان می‌دهد یوان در میان ارزهای جهانی در حال پیشرفت است.همین طور پرداخت هزینه بسیاری از کالاها توسط ارز ذخیره‌ای انجام می‌شود تا خطرات و هزینه‌های تبدیل ارز به حداقل برسد.
ارز ذخیره‌ای فعلی در دنیا دلار آمریکا است و یوان تا رسیدن به جایگاه دلار فاصله زیادی دارد. اما فقط قدرت اقتصادی کافی نیست. 

دولت چین به دنبال شفافیت ارز یوان

بحران مالی اخیر منطقه یورو، نمونه‌ واقعی شکنندگی ارزهای بدون پشتوانه است. به عنوان مثال اگر یونان تصمیم به خروج از منطقه یورو می‌گرفت و ارز ملی خودش را جایگزین یورو می‌کرد، امکان داشت دیگر اعضا هم مشابه یونان از منطقه یورو خارج شوند.دولت چین در سال‌های گذشته همزمان با گسترش بازارهای خود، دخالت‌هایی را در بازار سهام داشته است و ارزش یوان چین در مقابل دلار در سال‌های گذشته در کمال تعجب کاهش یافته، این موارد نشان می‌دهد مقاصد سیاسی پشت این رفتار وجود دارد.

اگر چین آرزوی پیروزی یوان چین در رقابت با دلار آمریکا را دارد، اول باید بازارهای مالی خودش را گسترش دهد و همین طور بتواند دنیا را نسبت به ثبات اقتصادی و سیاسی نهادهای حاکم بر چین متقاعد کند. 

هر چه یک ارز در گذشته ارزش پذیرش و اعتبار کسب کرده باشد، باعث می‌شود در آینده هم مورد اعتماد و استفاده قرار گیرد. در مورد دلار ذکر این نکته هم لازم است که حمایت سیاسی نهادهای مختلف هم در این موضوع بی‌تاثیر نیست.

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت یوان چین

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

۱۵ حقیقت جالب درباره دلار آمریکا

آیا می‌دانید روزانه چه مقدار اسکناس دلار تولید می شود و روزانه چند تن اسکناس دلار تبدیل به کود کشاورزی می شود؟ آیا می دانستید عقاب نماد امریکا طرحی از یک مدل واقعی بوده است؟

۹ خرداد ۱۳۹۶

بیت کوین همچنان می تازد؛ آیا دولت ها به آتش بیت کوین می دمند؟

در طی ماه‌های اخیر، ارزش بیت کوین دو برابر شد و به بیش از ۲۰۰۰ دلار رسیده است. کارشناسان عوامل مختلفی را برای این اتفاق شناسایی کردند؛ یکی از مهم‌ترین ایده‌ها می‌تواند حضور کشورها برای تصاحب سهم بیشتری از بیت کوین باشد. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

این شش نفر در برخورد با پول مشکل دارند

همه ما در برخورد با پول و مدیریت آن ممکن است واکنش‌های مختلفی نشان دهیم. آشنایی با تیپ شخصیتی خود در مواجهه با پول می‌تواند راهنمای خوبی برای تقویت مهارت‌های ما در زمینه‌ پس‌انداز، مدیریت مخارج و درآمد باشد و ما را در مسیر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ هدایت کند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

نرخ بانکی ۳۹ ارز ثابت ماند

نرخ بانکی ارزهای مختلف برای روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه اعلام شد. بر این اساس نرخ تمامی ۳۹ ارز رایج در کشور بدون تغییر نسبت به روز شنبه باقی مانده‌اند.

۱۱ مرداد ۱۳۹۶

تاثیرات خروج از اتحادیه اروپا و انتخاب ترامپ بر حجم معاملات ارزی انگلستان

به دنبال خروج انگلستان از اتحادیه اروپا و همزمان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری در امریکا، تصمیمات سیاسی باعث افزایش حجم معاملات با دلار و افزایش حجم ارزهای خارجی در این کشور شد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵

افزایش دوباره قیمت طلا در بازارهای جهانی

مواضع دونالد ترامپ و تاثیر سخنان و اقدامات او بر قیمت دلار همچنان روی قیمت جهانی طلا تاثیر می‌گذارد. مواضع جدید دولت ایالات متحده در خصوص مهاجرت و ضعیف شدن ارزش دلار، تقاضا برای این فلز به عنوان دارایی مطمئن را تقویت می‌کند.