صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
021 54506

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، واحد پولی چین یعنی یوان دارای دو نوع آفشور (Offshore) با علامت اختصاری CNY و آنشور (Onshore) با علامت اختصاری CNH است. یوان آفشور می‌تواند آزادانه در بازارهای بورس خارجی با نرخ‌های مختلف مبادله شود، اما یوان آنشور، که پول رایج مورد استفاده در داخل چین است، به شدت توسط بانک مرکزی چین کنترل می‌شود.

در حال حاضر یوان آفشور از ماه اکتبر به بالاترین سطح خود در برابر دلار رسیده است. هر یوان با ۹/۰ درصد افزایش با نرخ ۷۶۱۱/۶ به ازای هر دلار مبادله می‌شود. یوان آفشور هفته‌ گذشته پس از آنکه Moody’s رتبه‌ خود به بدهی چین را کاهش داد، با رشد ۶/۱ درصدی مواجه شد.

مارک چندلر، رئیس جهانی استراتژی ارزی در کمپانی «Brown Brothers Harriman» گفت:

«افزایش نرخ یک و نیم درصدی یوان آفشور تا حدودی به این دلیل است که هنگ‌کنگ در در مضیقه مالی قرار گرفته است. یادتان باشد که مقامات چینی به طور رسمی یک عنصر جدید (تطبیق ضد دوره‌ای) به جعبه‌ سیاه تثبیت موقعیت خود اضافه کرده‌اند. گمان می‌رود که چینی‌ها به یک یوان قدرتمند‌تر برای جلوگیری از خروج سرمایه نیاز داشته باشند.»

یوان آفشور

در اینجا می‌توانید تابلوی نرخ‌های موجود در بازار بورس جهانی را ببینید:

مقاله‌های مرتبط:

  •  یورو با رشد ۳/۰ درصدی به نرخ ۱۲۲۱/۱ به ازای یک دلار رسید. طبق تخمین‌های Eurostat، قیمت مصرف‌کننده در منطقه‌ یورو در ماه مه نسبت به همین زمان در سال گذشته، ۴/۱ درصد افزایش داشته؛ اما از ماه آوریل سال گذشته در مقایسه با همین زمان در سال جاری، ۹/۱ درصد کاهش داشته است.
  • پوند انگلیس با کمی تغییر به نرخ ۲۸۴۵/۱ به ازای هر یک دلار رسیده است. روزنامه تایمز در گزارشی می‌نویسد که نظرسنجی منتشر شده در چهارشنبه پیش‌بینی می‌کند که حذب محافظه‌کار «ترسا مِی» احتمالا در انتخابات عمومی ۸ ژوئن ۲۰ صندلی را از دست بدهد؛ در حالی که حذب کارگر «جرمی کوربین» ۳۰ صندلی به دست می‌آورد.
  • روبل روسیه با ۴/۰ درصد کاهش به نرخ ۷۸۹۶/۵۶ به ازای هر دلار مبادله شد و همچنین نفت خام برنت با ۱/۲ درصد کاهش به بهای ۶۴/۴۸ دلار به ازای هر بشکه رسید.
نویسنده :
انتشار : ۲۱ خرداد ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 2 =

کانال تلگرام