صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

قیمت طلا امسال برای اولین بار در ۹ ماه گذشته، صبح جمعه به ۱۳۰۰ دلار رسید. به عقیده برخی از تحلیلگران، بالاتر بودن قیمت طلا از ۱۲۹۰ دلار، نمی‌تواند خالی از خطر باشد. تغییر در تقاضای این دارایی کم‌خطر، مانند خبر حمله تروریستی در بارسلونا و عدم اطمینان درمورد اصلاحات مالیاتی شرکت‌ها، موجب افت دربازار سهام شد.

کریستوفر لونی، رییس بازار سرمایه RBC در یادداشتی که دیروز منتشر کرد، بیان کرد که این گونه به نظر می‌آید که همه شرایط  بازار به نفع طلا در حال تغییر است. او دراین باره نوشت:

انحلال برخی از گروه‌های مشاور ریاست جمهوری و نگرانی‌های جاری در مورد کره شمالی، در حال حاضر مصادف و به نوعی باعث کاهش اندکی در قدرت دلار و برخی از موانع در بازارهای سهام آمریکا و همچنین بازده ثابت شده است. برخی از این تغییرات حداقل در زمان حال به نفع ارزش طلا هستند. مطمئنا کل این ماجرا توسط مجموعه‌ای متقابل از اثرات اولیه و ثانویه هدایت می‌شود؛ ولی نکته این است که همه این تغییرات با هم باعث می‌شوند که ارزش طلا همچنان در حال افزایش باقی بماند.

مقاله‌های مرتبط:

با این حال او معتقد است که اگر اتفاق خاصی در بازار پیش نیاید، مبادله طلا در قیمت ۱۲۱۵ دلار تا ۱۲۹۰دلار در هر اونس ادامه خواهد یافت. این تا حدی دلیل این که قیمت طلا پس از رسیدن به ۱۳۰۰ دلار در روز جمعه رو به کاهش گذاشت را توضیح می‌دهد.

قیمت طلا

دیدگاه گروه پژوهشی ند دیویس نسبت به این موضوع کمی‌مثبت‌تر است. آن‌ها فکر می‌کنند که ارزش طلا در دراز مدت بالا می‌ماند. تیم‌هایز، استراتژیست اصلی سرمایه‌گذاری جهانی NDR، در یادداشتی که اخیرا از او منتشر شده است به این نکته اشاره می‌کند که:

سیگنال‌های جدید خرید دلار، که در کوتاه مدت گزارش شده است، خبر از نتایجی منفی می‌دهد. اما ما همچنان انتظار داریم همان طور که روند رونق جهانی ادامه می‌یابد، طلا هم از وضعیت تورمی‌ خود بهره ببرد، نرخ بهره واقعی پایدار شود و پیش‌بینی می‌شود که تورم ‌افزایش یابد. همچنین ممکن است طلا از طریق اتفاقات جالب ژئوپولتیکی مانند حرکت هفته پیش کره و عدم اعتماد به سیاست‌های آمریکا حمایت شود. توجه داشته باشید که طلا هنگامی ‌خوب عمل کرده است که امتیاز مقبولیت ریاست جمهوری در حدود ۴۰ درصد بوده است. در حال حاضر این امتیاز به ۳۶ درصد، یعنی پایین‌ترین حد خود در بیش از ۱۰ سال گذشته رسیده است.

نویسنده :
انتشار : ۱ شهریور ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

کانال تلگرام