صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

جهان روز به روز با فناوری‌های تازه‌تری رو به رو می‌شود. این فناوری‌ها تازه باعث شده تا نقاط مختلف دنیا به هم متصل بشود و روابط بیش از گذشته نزدیک بشود. در چنین وضعیتی بدیهی است که هیچ‌گونه توقفی در مسیر رشد فناوری وجود ندارد و روز به روز به تعداد ایده‌های جدید اضافه می‌شود. صنایعی که در ارتباط با این فناوری‌ها مورد توجه هستند و در کشور آمریکا به عنوان چند صنعت رو به  رشد شناخته می‌شوند، در ادامه معرفی و توصیحاتی درباره آنها ارائه شده است. با ما همراه باشید.

۱. صنعت رو به رشد انرژی‌های تجدیدپذیر

قیمت انرژی‌های تجدیدپذیری چون انرژی بادی و خورشیدی در سال‌های اخیر کاهش داشته است. این به معنای رشد و رونق انرژی‌های سبز در دنیا و استفاده بیشتر شرکت‌ها و کشورها از آن است. برای نمونه، شرکت سامسونگ در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ تنها از انرژی‌های پاک بهره ببرد. چین، آمریکا و اروپا از جمله کشورهایی هستند که به فکر استفاده از انرژی‌های پاک افتاده‌اند. حتی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰، ۳۲ درصد از انرژی لازم خود را از طریق انرژی‌های پاک تامین خواهد کرد. این تصمیم مدیون فشارهایی است که کشورها اسپانیا، فرانسه و ایتالیا بع اتحادیه اروپا وارد کردند. در آمریکا این صنعت بسیار مهم است و ارزش آن حدود ۱/۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

صنعت رو به رشد - انرژی

۲. تامین امنیت سایبری و مجازی

این روزها همه چیز به فضای مجازی منتقل شده است. به همین خاطر، تامین امنیت سایبری هم بسیار حائز اهمیت شده است. در سال ۲۰۱۷ در کشور آمریکا بیش از ۴/۷ میلیون مورد جرم در حوزه سایبری و فضای مجازی شکل گرفته است. دسترسی به پایگاه‌های داده ارزشمند، اطلاعات شرکت‌ها و سازمان‌ها، تراکنش‌های تجاری و مالی و… از جمله مواردی است که هکرها و متخلفان فضای مجازی دنبال می‌کنند. در نتیجه نیاز به تامین امنیت این فضا بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. برآوردها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۳۰، ارزش صنعت مخافظت از فضای مجازی به ۱۶۵/۲ میلیارد دلار خواهد رسید.

۳.صنعت بیوتکنولوژی

ارزش صنعت بیوتگنولوژی هم روز به روز بیشتر خواهد شد. علت این است که به کمک این علم و صنعت می‌توان ژن‌های آدمی را دستکاری کرد و مانع از بروز بسیاری از بیماری‌های ژنتیکی شد. نتیجه تلفیق علم و صنعت در این زمینه چیزی نیست جز بهبود و افزایش کیفیت زندگی بشر. رشد این صنعت تا سال ۲۰۲۵ به میزان ۷/۴ درصد افزایش پیدا خواهد کرد و ارزش آن تا سال‌های آتی به ۲۷۲/۱ میلیارد دلار خواهد رسید. بیوتکنولوژی بی‌شک صنعت رو به رشد و توسعه‌ای در جهان پیش رو خواهد بود.

صنعت رو به رشد - آمریکا

۴. توسعه حقیقت مجازی (VR)

حقیقت مجازی نیز به تازگی بیش از گذشته بر سر زبان‌ها افتاده و یکی از زمینه‌های مستعد برای طی کردن مسیر صنعت رو به رشد در آمریکا است. این صنعت اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی شروع به فعالیت جدی کرد. از حقیقت مجازی در موارد بسیار متنوعی استفاده می‌شود. ورزش، فعالیت‌های نظامی، روانشناسی و… تنها نمونه‌هایی از کاربردهای گسترده حقیقت مجازی هستند. صنعت رو به رشد حقیقت مجازی هر سال ارزش خود را ۲ برابر می‌کند. برای مثال، ارزش آن در سال ۲۰۱۶، ۶/۱ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۷، ۱۴/۱ میلیارد دلار بوده است.

صنعت رو به رشد - حقیقت مجازی

۵. هوش مصنوعی

صنعت رو به رشد هوش مصنوعی نیز در کشور آمریکا بسیار مهم به شمار می‌رود. سردمداران این صنعت چین، هنگ‌کنگ و سنگاپور بوده‌اند. تا سال ۲۵۲۵ میلادی، ارزش این صنعت به ۹ میلیارد دلار خواهد رسید. هوش مصنوعی تمام زمینه‌های علمی را فتح کرده است و از درمان و پزشکی تا کوچک‌ترین گجت‌ها کاربرد و استفاده دارد.

نویسنده :
انتشار : ۱۱ شهریور ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 4 =

کانال تلگرام