صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
021 54506

بانک یو بی اس سوئیس (UBS Bank) یکی از بزرگترین شرکت‌های بانکداری و مالی در این کشور است. شعبه‌های این بانک در بیش از ۵۰ کشور جهان وظیفه‌ی خدمت‌رسانی به مشتریان را به عهده دارند. شعبه‌های مرکزی این بانک در شهر‌های بازل و زوریخ دایر شده است. با تاریخچه، فعالیت‌ها و خدمات این بانک در ادامه آشنا می‌شویم.

تاریخچه بانک یو بی اس سوئیس

تاریخچه بانک یو بی اس سوئیس

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک‌: کردیت سوئیس؛ پیشتاز در خدمات بانکداری اختصاصی

این بانک به عنوان بزرگترین بانک دنیا از نظر سرمایه‌ی تحت کنترل، در سال ۱۸۵۴ تاسیس شد. بیش از ۶۴۰۰۰ کارمند در سراسر دنیا در شعبه‌های مختلف این بانک مشغول به فعالیت هستند. یو بی اس مخفف عبارت Union Bank Of Switzerland است. در سال ۱۹۸۸ این بانک با Swiss Bank Of Corporation ادغام شد. بحران اقتصادی اروپا تاثیرات نامطلوبی روی عملکرد این بانک داشت. این بانک در دوران بحران اقتصادی و در فاصله‌های سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹  کمک‌های بسیاری را از دولت سنگاپور و دولت سوئیس دریافت کرده است.  از طریق این کمک‌ها، سرمایه‌ی از دست رفته‌ی این بانک تا حدود زیادی جبران شده است. عرضه‌ی سهام این بانک در بازار‌های SIX سوئیس و بازار سهام نیویورک صورت می‌گیرد. لوگوی این بانک به شکل سه کلید طراحی شده است که در یک نقطه به هم رسیده‌اند. یکی از کلید‌ها نماد امنیت و دو تای دیگر نماد اعتقاد و آزادی است. این بانک از سال ۲۰۰۵ از طریق راهکار‌های پیشنهادی موسسه‌ی پرافت (Prophet) توانست در بخش بانکداری سرعت سریعی داشته باشد. حاصل بررسی‌های این موسسه به مدیریت پروفسور دیوید آکر انتخاب استراتژی « یک برند» بود.  با انتخاب این استراتژی، بانک یو بی اس سوئیس در کنار برند‌های برتر میلیارد دلاری مانند اپل و ای بی (eBay) قرار گرفته است.

فعالیت‌ها و خدمات

خدمات بانک یو بی اس

بیشتر بخوانید:

بانک سانتاندر؛ بزرگ ترین موسسه مالی و اعتباری منطقه یورو

بانک یو بی اس سوئیس خدمات گسترده‌ای در بخش‌هایی مانند مدیریت دارایی، بانکداری شرکتی و بانکداری اختصاصی ارائه می‌کند. بانکداری اختصاصی یکی از کلیدی‌ترین و عمده‌ترین خدمات این بانک است. در بخش مدیریت دارایی این بانک از طریق دفاتری که در نیویورک، شیکاگو، فرانکفورت، پاریس، سنگاپور، سیدنی و هنگ‌کنگ دارد، دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های کمی و ملکی آنها را مدیریت می‌کند. در بخش بانکداری اختصاصی، این بانک به کمک تیم تخصصی و ماهر خود با راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های جایگزین، سرمایه‌گذاری در سها‌م‌های خصوصی، اوراق‌بهادار و املاک و مستغلات سعی در افزایش میزان سودآوری مشتریان ثروتمند خود در تمام نقاط جهان دارد. در بخش بانکداری شرکتی هم با ارائه‌ی مشاوره درباره‌ی اوراق بهادار شرکت و حضور موثر شرکت در بازار، مدیریت ریسک ارز ، عرضه سهام شرکت‌ها در بورس و تامین مالی پروژه‌های شرکت خدمات شایسته‌ای را ارائه می‌کند.

نویسنده :
انتشار : ۱۱ اردیبهشت ,۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =

کانال تلگرام