صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

بانک اسکوشیا (Scotiabank) شرکت خدمات مالی و بانکداری کانادایی است، که با دارایی ۸۹۷ میلیارد دلار به‌عنوان سومین بانک بزرگ در کشور کانادا بر پایه مجموع دارایی‌ها و میزان ارزش بازار سرمایه شناخته می‌شود. این بانک با ۸۸ هزار کارمند به حدود ۲۴ میلیون مشتری در ۵۰ کشور خدمات ارائه می‌کند. این بانک، گسترده‌ترین بانک بین‌المللی کانادا و ارائه‌کننده بهترین خدمات اینترنت بانک در کانادا و ۱۹ کشور دیگر است.

تاریخچه بانک اسکوشیا

تاریخچه بانک اسکوشیا کانادا

بانک اسکوشیا توسط گروهی از تجار و بازرگانان هلفیکس و با هدف ایجاد بانک سهام عمومی در سال ۱۸۳۲ توسط مجلس قانونی نوا اسکوشیا در شهر هلیفکس ثبت و آغاز به کار کرد. اولین رییس بانک اسکوشیا ویلیام لاوسن (William Lawson) انتخاب شد. اولین هدف و ماموریت بانک اسکوشیا تسهیل تجارت‌های بین اروپا و کانادا بود. سال ۱۸۸۳ بانک اسکوشیا بانک اتحادیه جزیره پرنس ادوارد را خرید.

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: رویال بانک کانادا؛ بزرگترین بانک کشور کانادا

در آن زمان که بانک‌ها تازه شروع به ایجاد شعبه می‌کردند، بانک اسکوشیا اولین شعبه را درویندسور نوا اسکوشیا تاسیس کرد؛ تا سال ۱۸۸۲ گسترش شعبه به منطقه Maritimes محدود بود، تا این که شعبه‌ای در وینیپگ مرکز استان منیتوبا افتتاح شد. این شعبه بعدها بسته شد اما شعب دیگری در مناطق غربی ایجاد گردید.

همین طور سال ۱۸۹۹ شعبه‌ای در بوستون ماساچوست تاسیس شد. ایجاد شعب در مناطق و کشورهای مختلف ادامه یافت تا در سال ۱۹۰۰ مرکز بانک اسکوشیا به تورنتو منتقل شد. این بانک در طول سال‌های بعد از ۱۹۰۰ در جهت ارائه خدمات بین‌المللی شعب خود را در آمریکا، حوزه کاراییب، آمریکای لاتین و انگلیس افزایش داد. بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ بانک اسکوشیا به سمت بازارهای آسیایی رفت و دفاتر خدمات مالی خود در برخی کشورهای آسیا را بازگشایی کرد.

در قرن بیستم و بیست و یکم، همراه با افزایش خدمات و شعب، تعداد زیادی شرکت یا خریداری شدند یا با بانک اسکوشیا ادغام شدند. این بانک به دلیل داشتن سهام ۴۹ درصدی بانک تاناچرات تایلند، حضور پر رنگی در تایلند دارد. بانک تاناچرات ششمین بانک بزرگ تایلند بر اساس مقدار دارایی است. شهرت بانک اسکوشیا به دلیل همین تعداد شعب زیاد در مناطق مختلف جهانی است.

جوایز و برتری‌های کسب شده بانک اسکوشیا

شعب بانک اسکوشیا

بانک اسکوشیا بعد از سال‌ ۲۰۰۰ و تحت عناوین مختلف برتری‌های مختلف و مهمی را در سطح کانادا و جهان به دست آورده است. برخی از این موارد عبارتند از رتبه ۴۱ در فهرست ۱۰۰ بانک بزرگ SNL Financial در سال ۲۰۱۳، سال ۲۰۰۵ بانک برتر سال برای شعب مکزیک و حوزه کاراییب توسط موسسه LatinFinance، بانک پیشرو در سال ۲۰۱۱ توسط نشریه Global Finance Magazine، بانک پیشرو در آمریکای لاتین و دستاوردهای بزرگ دیگر که این بانک را به سومین بانک بزرگ کانادا و در رتبه ۹۲ از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان تبدیل کرده است.

خدمات بانک اسکوشیا کانادا

خدمات بانک اسکوشیا کانادا

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: بانک تورنتو دومینیون؛ دومین بانک بزرگ کانادا

خدمات اسکوشیابانک مشابه بسیاری بانک‌های دیگر به چند قسمت تقسیم می‌شود؛ بانکداری و پس‌انداز شخصی هم از خدمات این بانک هستند که این نوع خدمات شامل انواع حساب‌های شخصی برای مدیریت سرمایه و درآمد شخصی است. این نوع حساب‌ها می‌توانند در کشورهای خارجی و بانک‌های طرف قرار داد دیگر کشورها از خدمات استفاده کنند.

تسهیلات شروع کار، تسهیلات سفر، بازنشستگی، مهاجرت به کانادا و خرید خانه جزو خدمات اشخاص حقیقی این بانک است.

بانک اسکوشیا عضوی از اتحاد جهانی ATM است. این مجموعه از بانک‌ها به مشتریانشان اجازه می‌دهند تا از خدمات دستگاه‌های خودپرداز در کشورهای مختلف استفاده کنند. مشتریان هر یک از بانک‌های عضو این اتحادیه با کارت‌های خود می‌توانند بدون کارمزد از خدمات استفاده کنند.

در بانکداری الکترونیکی تا جایی که امکان داشته است خدمات همه جانبه‌ای ارائه شده است. انواع کارت اعتباری ، دبیت کارت ، اپلیکیشن موبایل و اینترنت بانک از این موارد هستند. در خدمات Global Cash Management پرداخت‌ها و حواله بین‌المللی مشتریان بسیار آسان و ساده شده است. در بخش تجاری خدماتی مثل کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، تامین اعتبار واردات و صادرات، پردازش و حسابرسی خودکار و چندین خدمت دیگر برای تسهیل تجارت ارائه می‌شود. مهم‌ترین ویژگی بانک اسکوشیا در ارائه خدمات مختلف در سراسر جهان است.

حواله دلار به کانادا یکی از نیازهایی است که به دلیل حضور پرشمار ایرانیان در این کشور به وجود آمده است. مهاجرت و تحصیل تعداد زیادی از ایرانیان در کانادا مقوله انتقال وجه در قالب سیستم‌هایی مثل حواله بانکی، بین دو کشور ایران و کانادا را امری ضروری ساخته است. برای حواله دلار به کانادا و بانک اسکوشیا می‌توانید از خدمات حواله بانکی بین‌المللی صرافی ستاره سهیل استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲ بهمن ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =

کانال تلگرام