صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

به تازگی مدیران ارشد بانک خلق چین (People’s Bank of China) با مدیران کوین بیس (Coinbase) و ریپل (Ripple) در آمریکا ملاقات کردند و در رابطه با همکاری در زمینه ارزهای مجازی و رمزپایه و ورود ریپل به بازار چین مذاکره کردند.

حساب کاربری توییتر ریپل در تاریخ ۲۸ آگوست، ورود مدیران بانک مرکزی چین را به دفتر مرکزی ریپل خوشامد گفت و فاش کرد که در این ملاقات، در زمینه همکاری در تکنولوژی بلاک چین صحبت‌هایی انجام شد.

هر چه که بیت کوین و تکنولوژی بلاک چین سهم بازار بیشتری را کسب می‌کنند، کسب و کارهای بیشتری به سرمایه‌گذاری و مشارکت در زمینه بلاک چین و ارزهای رمزپایه ترغیب می‌شوند. سرمایه‌گذاران ریپل هم به دنبال همکاری بین ریپل و چین هستند تا از این طریق به بازار بلاک چین کشور چین هم نفوذ کنند.

کمپانی ریپل طراح و توسعه‌دهنده شبکه پرداخت و مبادله ریپل است. این کمپانی در سن فرانسیسکو کالیفرنیا قرار دارد. در واقع نام اصلی ریپل، اوپن کوین (Opencoin) بود که بعدا تغییر نام داد. بلاک چین ریپل روی پرداخت‌های بین المللی بانکی و مبادلات دیجیتالی متمرکز است.
ورود ریپل به بازار چین

ورود ریپل به بازار چین

وقتی از کسب و کار و بازار مصرف‌کننده صحبت می‌کنیم، چین دارای یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌ها و ارتباطات است. به همین خاطر ورود به بازار چین، برای ریپل ترغیب کننده است؛ چرا که می‌تواند یک حرکت مهم برای پیشرفت این کمپانی محسوب شود.

چین هم قصد دارد ارتباطات خود را در سطح بازارهای جهانی گسترده‌تر کند و رشد شرکت‌های جهانی که در زمینه تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کنند، نیازمند یک سیستم پرداخت مبادلات بین‌المللی با نرخ تراکنش پایین، سریع و آسان هستند.

با این وجود چین به داشتن یک نظام مالی و بانکی سختگیرانه مشهور است. در واقع اخطار اخیر در مورد ICOهایی که از مقررات چین پیروی نمی‌کنند، باعث شده است بسیاری از شرکت‌های خاص که دنبال سرمایه‌گذاران چینی بودنند، فعالیت خود را متوقف کنند.

خدمات کسب و کار ریپل در زمینه نقل و انتقالات بانکی است. مدیر عامل ریپل برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) گفته است این کمپانی انتظار دارد ظرف ۵ سال آینده به طور کامل به بازار مصرف وارد شود.

مقاله‌های مرتبط:

پیش از ورود ریپل به بازار چین ، این کمپانی فعالیت‌های خود را با بانک مرکزی چین تایید کرده است. چین هم در حال حاضر در حال تحقیق روی ارز دیجیتال و امکان داشتن ارز دیجیتال و رمزپایه مخصوص به خودش است. این کمپانی فین تک و مدیران بانک مرکزی چین، اخیرا در زمینه پلتفرم عمومی بلاک چین (RCL) یا Ripple Consensus Ledger با هم گفتگو کرده‌اند.

این هیئت چینی به منظور گسترش فناوری‌های مالی بین چین و آمریکا، به آمریکا سفر کرده‌اند. مقامات ریپل در این گفتگو در مورد ماهیت بلاک چین عمومی، اکوسیستم پرداخت جهانی و چگونگی بهره‌مند شدن از مزایای استفاده از یک پلتفرم بلاک چین از جمله کارمزد خدمات پایین و سرعت بالای تراکنش‌ها با هیئت نمایندگان چینی به صحبت پرداختند.

با این وجود هنوز یک بیانیه رسمی از ورود ریپل به بازار چین و گسترش کسب و کار بین بانک مرکزی چین و ریپل منتشر نشده است و مردم همچنان منتظر رسیدن اخبار مهم در مورد همکاری این طرف هستند.

چندی پیش هم شایعه‌هایی در مورد همکاری بین ریپل و علی بابا، یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های خرده‌فروشی در چین و جهان منتشر شده بود.

نویسنده :
انتشار : ۱۳ شهریور ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =

کانال تلگرام