صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

اگر امروز پول خود را در فرودگاه معاوضه کنید، ۱۰۰ پوند معادل ۹۶/۱۴ یورو حساب می‌شود.

آیا قصد معاوضه‌ پول برای آخر هفته دارید؟ اگر این کار را در فرودگاه انجام دهید، ۱ پوند کمتر از ۱ یورو محاسبه خواهد شد. از آنجایی که به محض مشخص شدن نتایج انتخابات عمومی، ارزش یک پوند، سریعا افت پیدا می‌کند، نرخ‌های موجود در صرافی‌های ارزی فرودگاه‌ها هم به زیر خط تساوی با یورو سقوط می‌کنند.

روزنامه Independent تصاویر مربوط به نرخ‌های ارزی صبح امروز را از شعبه‌ Gatwick South Terminal Moneycorp ارسال کرده است، که طبق این تصاویر ارزش هر یورو در صرافی‌ها معادل ۰/۹۸۴۸ بوده است.

نرخ ارز انگلستان

این بدان معنا است که امروز ارزش هر ۱۰۰ پوند در فرودگاه، معادل ۹۸/۴۸ یورو است. به ازای دریافت ۱۰۰ یورو، شما بایستی مبلغ ۱۰۱/۵۴ پوند پرداخت نمایید. اگر بخواهید در Ryanair یک قهوه و کیک ۵ یورویی میل فرمایید، باید مبلغ ۵/۰۷ پوند پرداخت کنید. یک قهوه مک دونالد هم در سوئیس معادل ۴ پوند است.

طبق نرخ صبح امروز در  Moneycorp Stansted هر ۱ پوند، معادل ۰/۹۶ یورو بود، یعنی چنانچه ۱۰۰ پوند پرداخت می‌کردید، ۱۰۰ یورو هم برداشت داشتید که این روند قبل از هزینه‌های کمسیونی ۴/۹۹ پوندی برای انجام معاملات بین ۱۵ تا۳۰۰ پوند، مقدور بود.

مقاله‌های مرتبط:

نرخ‌های موجود در مقایسه با دلار آمریکا هم فجیع به نظر می‌رسند؛ چرا که به ازای پرداخت ۱۰۰ پوند، مسافران مقدار ۱۱۰/۲۴ دلار در Moneycprp Gatwick و ۱۰۷/۶۲ دلار در Stansted برایشان قابل دریافت است. نرخ‌های موجود در دیگر ارز‌ها هم وحشتناک به نظر می‌رسد؛ چرا که ارز حداقل چندین کشور از قبیل امارات متحده عربی، چین و آمریکای لاتین به دلار وابسته است.

طبق نرخ امروز صبح در Moneycrop Gatwick به ازای پرداخت ۱۰۰ پوند، ۱۳۶/۶۲ دلار کانادایی، ۳۶۲ درهم امارات متحده عربی و ۱۵۶۶ پزوس آرژانتینی برای شما قابل تبدیل و دریافت است.

البته، نرخ‌های ارزی فرودگاه به شدت کم هستند. اداره پست پیشنهادی آنلاین از نرخ ۱/۰۸ یورویی در مقابل عیار امروز داد، که برای مقادیر بالای ۱۰۰۰ پوند، ۱/۱۰ برابر افزایش داشت. دلار آمریکا مقدار ۱/۲۱۷۲ در تضاد با پوند دارد.

این اولین باری نیست که عیار‌های فرودگاهی به زیر خط تساوی با یورو رفته‌اند. در ژانویه، روزنامه Independent در Moneycrop Gatwick نرخ وخیم‌تری را اعلام کرد که در آن به ازای هر پوند، ۹۷/۴ یورو قابل دریافت بود.

نرخ‌های امروز بدان معنا است که یه کاپوچینوی ساده در مک دونالد سوئیس و با این نرخ‌های ارزی در مقایسه با فرانک سوئیس معادل ۳/۹۵ پوند خواهد بود، درحالی که بیگ مک ۵/۲۴ پوند است.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ خرداد ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کانال تلگرام