صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
021 54506

بعضی از مردم از حضور یک مشاور مالی در برنامه مالی خود جلوگیری می‌کنند؛ چرا که نمی‌دانند که برنامه آن‌ها باید شامل چه بخش‌هایی باشد تا موفقیت آن‌ها را تا حدودی تضمین کند.

ویژگی‌های یک برنامه مالی موفق

این که بخواهید برنامه مالی شما طبق نظرتان و با برنامه‌ریزی شما پیش برود، کاملا قابل درک است اما همه طرح‌ها باید حداقل همه موارد گفته شده در این مقاله را برای رسیدن به یک موفقیت نسبی رعایت کنند.

دستیابی به اهداف

برنامه مالی

یک طرح مالی موفق باید در ابتدا مشخص کند که شما در چه نقطه‌ای ایستاده‌اید و برای رسیدن به اهداف خود چه قدم‌هایی باید بردارید. به طور مثال، طرح مالی خصوصی شما باید مشخص کند که در طول اجرای طرح، چه مقدار پول باید پس‌انداز کنید؟ چه زمانی باید طرح را متوقف کنید؟ برای رسیدن به اهداف سرمایه‌گذاری خود قادر به پرداخت چه هزینه‌هایی هستید؟ علاوه بر این، نقشه مسیر کاری شما باید طوری طراحی بشود که با رعایت همه نکات ضروری از طرف شما، حتی در صورت نا‌مطلوب بودن بازده بازار و میزان ضرردهی به حداقل برساند.

مشخص کردن خطر های احتمالی

بیشتر بخوانید:

یک نقشه مالی حساب شده در پس انداز چیست؟

اگر برای مدتی توانایی کار کردن نداشتید، چقدر توانایی دارید تا دوباره به کسب و کار و پس‌انداز فعلی خود دست پیدا کنید؟ اگر متاهل هستید تغییرهای شدید در زندگی را که نیازمند حمایت‌های مالی است پیش‌بینی می‌کنید؟ مثل بیماری‌های سخت که ممکن است برای شما یا همسرتان اتفاق بیفتد.

حتی در صورت بی‌کار شدن، می‌توانید تا پیدا کردن یک کار جدید دوام بیاورید؟ یک برنامه‌ریزی خوب باید تمامی این خطرها و احتمالات را در‌ بر بگیرد. اگر به این فکر هستید که این قسمت از برنامه را اجرا کنید، می‌توانید از مشاورهای مالی حق‌الزحمه‌ای استفاده کنید. مشاورهای مالی حق‌الزحمه‌ای هیچ گونه خدماتی را برای دریافت کارمزد خود به شما نمی‌فروشند و هزینه‌های ارجاعی را قبول نمی‌کنند.

اطمینان از انتخاب بهترین گزینه‌ ها

برنامه مالی شخصی شما

بهینه‌سازی مالی یکی از مراحلی است که می‌تواند موفقیت برنامه‌های مالی و فعالیت‌های اقتصادی شما را تضمین کند و بهترین گزینه برای دستیابی شما به اهداف سرمایه‌گذاری است. بهینه‌سازی مالی می‌تواند به افزایش پس‌انداز از طریق کاهش مالیات یا صرف هزینه‌های بیمه بستگی داشته باشد. بهینه‌سازی مالی حتی می‌تواند به موارد پیچیده‌تری هم بستگی پیدا کند؛ مثل تعیین عادلانه تخصیص دارایی‌ها، که بازده سرمایه‌گذاری طولانی مدت شما را به حداکثر می‌رساند.

بیشتر بخوانید:

اهداف مالی مهمی که پیش از ۳۰ سالگی باید به آن ها دست یافت

حتی اگر فکر می‌کنید سرمایه‌گذاری‌های شما در شرایط نامطمئن قرار دارد و ممکن در دوران بازار خرسی دوام نیاورد، باز دلیل نمی‌شود که اقدام به بهینه‌سازی مالی خود نکنید. بدون در نظر گرفتن اقداماتی که باید برای بهینه سازی مالی انجام بشود، در پایان بهینه سازی مالی باید در رسیدن شما به اهداف سرمایه‌گذاریتان کمک کند.

مجموعه فعالیت‌های از پیش تعیین شده

طرح مالی خصوصی

یک طرح مالی شخصی باید یک فهرست از کارهایی که باید برای تحقق اهداف طرح مورد نظر انجام بشود را شامل شود. صرف نظر از این که طرح مالی خود را به صورت فردی اجرا می‌کنید یا از مشاوران مالی کمک می‌گیرید، این فهرست باید بخشی از طرح مالی شما باشد. یک فهرست از کارهای ضروری کاملا روشن می‌کند که برای عملی شدن یک طرح اولیه چه کارهایی باید انجام بشود و به شما این امکان را می‌دهد تا مسیر پیشرفت خود را بررسی کنید؛ همچنین به شما ضمانت می‌دهد که تا پایان اجرای طرح، همه نکات ضروری رعایت شده باشد و اجرای آن طبق قاعده پیش رود. هر طرح و برنامه‌ای با طرح و برنامه‌ای دیگر متفاوت است که علاوه بر نکات گفته شده، نکات ضروری مختص به خود را دارد. اما مواردی که در همه طرح‌های اقتصادی مشترک است و لازمه موفقیت آن طرح است، در بالا ذکر شده است.

آیا شما برای اجرای طرح‌های اقتصادی خود نکات بالا را در نظر می‌گیرید؟ آیا از مشاورهای مالی در برنامه‌ خود کمک می‌گیرید؟

نویسنده :
انتشار : ۷ بهمن ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =

کانال تلگرام