صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
021 54506

بیت کوین که از آن تحت عنوان پول الکترونیکی هم یاد می‌شود، ارزش آن در بازارهای جهانی طی سالیان گذشته افزایش یافته است. بیت کوین با ۹۴ درصد سود در سال و ارزشی به میزان ۱/۸۴۳ دلار سبقت زیادی گرفته است. برای اولین بار ارزش یک واحد بیت کوین از یک اونس طلا هم بالاتر رفت و در حال حاضر از ۶۰۰ دلار هم بالاتر رفته است. این میزان نوسان در دارایی‌های دیجیتالی پدیده‌ای نادر بوده است. حتی در طول این مدت، ارزش آن در ۲۱ روز مختلف ۵ درصد افزایش یافته که در ۹ روز از این ۲۱ روز، سرعت آن آهسته‌تر بود. طلا در این مدت از ثبات بیشتری برخوردار بود.

مقاله‌های مرتبط:

جدا از نوسان‌های‌ موجود، بیت کوین همیشه به عنوان یک واحد پولی مبتنی بر نرم‌افزار، با طلا مقایسه می‌شود. هیچ‌کس نمی‌تواند یک سهم از شرکت اپل را، که اخیرا ۱۵۵ دلار بوده با یک سهم از شرکت Acuity Brands که در حال حاضر ۱۷۸ دلار است، مقایسه کند. مطمئنا این امر نشان نمی‌دهد که ارزش بازار شرکت نورپردازی در فضای باز Acuity Brands با ۷/۹ بیلیون از ارزش بازار اپل با ۸۱۴ بیلیون دلار بیشتر است.

بیت کوین گرانتر از طلا

در زمانی که ذخیره‌ این واحد پولی دیجیتال بعد از سال ۲۱۱۰ به پایان برسد، ۲۱ میلیون بیت کوین یعنی به اندازه کل توکن‌های موجود در بازار، فقط به ارزش ۳۹ بیلیون دلار وجود خواهد داشت. بر طبق نظر شورای جهانی طلا ارزش کل سهام طلا تقریبا شش میلیارد تروی اونس یا ۷/۳ تریلیون دلار به قیمت روز است.

به عبارت دیگر برای اینکه این واحد پول دیجیتال ارزشی بیشتر از طلا داشته باشد، یک کوین باید به ارزش ۳۷۴۰۰۰ دلار معامله شود و فقط در این حالت است که می‌دانیم بیت کوین ارزشی بیشتر از طلا دارد.

نویسنده :
انتشار : ۲۷ اردیبهشت ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =

کانال تلگرام