صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
021 54506

کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز یکی از معمول‌ترین روش‌های فریب مالی مردم در نیجریه است. سه سال از زمانی که بانک مرکزی نیجریه «سیاست نیجریه بدون اسکناس» را آغاز کرده است، می‌گذرد. هدف از این سیاست، ترغیب مردم نیجریه برای استفاده از سیستم‌های الکترونیکی برای همه نوع معاملات پولی بوده است.

این سیاست مزایایی در پی داشته است؛ سیاست نیجریه بدون اسکناس باعث شد تا بسیاری از معاملات تجاری برای بسیاری از مردم ساده‌تر و امن‌تر شود. اما در مقابل بانکداری و سیستم پرداخت این کشور شاهد افزایش در میزان جرایم بوده است. این جرایم نتیجه شکوفایی فناوری اطلاعات و ارتباطات از اوایل دهه ۲۰۰۰ در نیجریه بود.

گزارش سال ۲۰۱۳ شرکت بیمه سپرده نیجریه، ۱۴ نوع مختلف از کلاهبراداری الکترونیکی (e-fraud) را تعریف کرده است. در میان این ۱۴ کلاهبرداری الکترونیکی، کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز در جاهگاه نخست قرار داشته است.

کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز به تنهایی ۱۰ درصد از کل سرمایه دزدیده شده از طریق کلاهبرداری الکترونیکی و همچنین ۳/۴۶ درصد از کل پرونده‌های تشکیل شده در این مورد را در بر می‌گرفته است. گزارش ۲۰۱۵ این آژانس هم به افزایش در میزان این نوع از کلاهبرداری الکترونیکی اشاره داشته است.

کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز

علیرغم اهمیت واضح کلاهبرداری الکترونیکی، توجه کمی از طرف تحلیلگران جهت درک چگونگی تاثیر آن بر عملکرد سیستم مالی و تاثیر آن بر قربانیان وجود داشته است. همین مسأله باعث شده است تا پژوهشی در رابطه با تجربه قربانیان کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز در نیجریه صورت گیرد. این پژوهش بر آن شده است تا نشان دهد که چه عواملی یک فرد را قربانی محتمل‌تری برای این نوع از کلاهبرداری الکترونیکی تبدیل می‌کند و همچنین روش‌های کلاهبرداری شیادان به چه صورت است.

نتایج پژوهش درباره عوامل کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز

این پژوهش دریافت که چندین عامل از جمله بی‌سوادی، مشکلات مربوط به سلامتی و همچنین مسائل مربوط به آسیب‌پذیری، موجب می‌شود تا فردی به طور بالقوه مورد کلاهبرداری الکترونیکی قرار گیرد.

یک سالمند بی‌سواد که مورد مصاحبه قرار گرفت، می‌گوید:

به من یک کارت خودپرداز داده شد و کسی به من نگفت که چه طور از آن استفاده کنم. کارت را بیرون از بانک به مرد جوانی دادم و از او درخواست کردم که مقداری پول نقد برای من از خودپرداز بگیرد. او پول را گرفت و کارت را به من بازگرداند. بعد از چند روز متوجه شدم که از حسابم مبلغی خارج شده است و سریعا به بانک گزارش دادم. در بانک به من گفته شد که آن جوان کارت دیگری به جای کارت خودم به من بازگردانده است.

مقاله‌های مرتبط:

همچنین این پژوهش نشان می‌دهد که بعضی از اعضای نزدیک خانواده، در برخی از مواقع، از اعتماد خانواده خود برای سواستفاده می‌کنند و آن‌ها را فریب می‌دهند. برای مثال، معمول‌ترین نوع از این فریب زمانی است که پدر خانواده‌ای در نیجریه کارت خودپرداز خود را در اختیار پسرش قرار می‌دهد و از او می‌خواهد که ۵۰۰۰ نایرا (پول نیجریه، ۳۱/۲۵ دلار) از خودپرداز دریافت کند و به مدرسه‌اش پرداخت کند. اما بعد از مدتی مرد در می‌یابد که فرزندش ۱۰۰۰ نایرا از حساب او خارج کرده است.

همچنین زمانی که مردم بیمار هستند، در مقابل کلاهبرداری‌های مربوط به خودپردازها آسیب‌پذیر می‌شوند. بنابراین از آنجایی که خود قادر به انجام کارهای شخصی خود نیستند، وظیفه‌ای همچون دریافت پول نقد را به فرد دیگری می‌سپارند. از فردی که به افراد غریبه اعتماد می‌کند به راحتی سواستفاده می‌شود.

داستان مرد جوانی که یکی از افراد مورد مصاحبه بود، به روشن کردن این قضیه کمک می‌کند. این جوان روزی مریض بوده است و کارت خودپرداز خود را به دوستش می‌دهد تا داروهای او را تهیه کند. بعد از مدتی این جوان شوکه می‌شود، چون که می‌فهمد دوست او ۷۰۰۰۰ (۲۳۷ دلار) بیش‌تر برداشت کرده است.

امنیت ATM

کلاهبرداری از طریق تهدید و ارعاب

البته همیشه دوستان و نزدیکان یا حتی افراد غریبه درخیابان، مقصر همه کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز نیستند. بعضی از این دست کلاهبرداری الکترونیکی از طریق زورگیری، تهدید و ارعاب با استفاده از سلاح سرد و گرم صورت می‌پذیرد. زن جوانی که از مصاحبه شونده‌ها بوده است، می‌گوید:

یک روز یکشنبه بعد از ظهر می‌خواستم مبلغی را از دستگاه خودپرداز دریافت کنم. دستگاه خودپرداز خیابانی که در آن کار می‌کردم، آن روز خراب شده بود. بنابراین مجبور شدم به دنبال خودپرداز دیگری در چند خیابان آن طرف‌تر بگردم. متأسفانه چند جوان به من حمله کردند و من را مجبور کردند تا کارت خودپرداز خود را در دستگاه قرار دهم و رمز کارت را وارد کنم. بعد از آن کارت را گرفتند و رفتند. کاری از دستم تا صبح دوشنبه که بانک‌ها باز می‌شدند بر نمی‌آمد. صبح دوشنبه متوجه شدم ۲۰۰۰۰۰ نایرا (۱۲۵۰ دلار) از حسابم خارج شده است. آن‌ها حتی گوشی تلفن همراه من را هم گرفتند تا نتوانم از طریق اپلیکیشن تلفن همراه بانک حساب خود را مسدود کنم.

موفقیت کلاهبرداری الکترونیکی بستگی به این دارد که کلاهبرداران تا چه اندازه قربانیان آسیب‌پذیرتری انتخاب می‌کنند.

چگونه کلاهبرداری از دستگاه های خودپرداز را کاهش دهیم؟

علاوه بر بهبود دستگاه های خودپرداز به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش جرایم، کاهش کلاهبرداری‌های از دستگاه خودپرداز به کاهش آسیب‌پذیری مردم هم بستگی زیادی دارد. برای مثال، آموزش‌های ضد کلاهبرداری باید با توجه به زبان و فرهنگ مردم هر منطقه‌ای باشد. این آموزش‌ها باید به گونه‌ای باشد تا بی‌سوادی یا کم‌سوادی برخی از مشتریان بانک‌ها را در نظر بگیرد. بانک‌ها باید به کارکنان خود نشان دهد که کارت خودپرداز چگونه کار می‌کند و زمانی که مشکلی برای آن‌ها پیش می‌آید، چه باید بکنند.

باید به استفاده‌کنندگان کارت‌های خودپرداز آموزش داده شود تا هر از چند گاهی رمز کارت خود را تغییر دهند. آن‌ها همچنین باید احتیاط بیشتری را در هنگام انتخاب زمان و مکان برداشت پول به خرج دهند تا احتمال این که مورد سرقت یا کلاهبرداری قرار گیرند، کمتر شود.

انتشار : ۳۰ شهریور ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =

کانال تلگرام