صرافی ستاره سهیل
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
021 54506

مقاله‌ای که در ادامه مشاهده می‌کنید نوشته جان رمپتون یک کارآفرین موفق است. او از تجربه‌اش در راه میلیونر شدن می‌گوید:

من در زندگی‌ام ۳ بار میلیونر شدم. اولین بار که ۱ میلیون دلار را در حساب بانکی‌ام دیدم تقریبا داشتم غش می‌کردم. با این که می‌دانستم این اتفاق می‌افتد اما باز هم غافلگیر شدم. میلیونر شدن آنچنان که تصور می‌کنید غیرقابل باور نیست. تلاش، صبر و تمرکز باعث می‌شود میلیونر شدن قابل دستیابی باشد. اگر من می‌توانم آن را انجام بدهم هر کسی می‌تواند.

سخت‌ترین قسمت میلیونر شدن کجا است؟

رسیدن به اولین میلیون دلار سخت‌ترین بخش ثروتمند شدن است؛ بعد از آن همه چیز خیلی راحت‌ می‌شود. اما چرا رسیدن به اولین میلیون دلار سخت است؟ خیلی‌ها به آن نزدیک هستند اما یک سری موانع ذهنی وجود دارد که اجازه نمی‌دهند:

۱. درست فکر نمی‌کنید

ناپلئون هیل نویسنده معروف سال ۱۹۷۳ در کتاب «فکر کنید و ثروتمند شوید» می‌گوید افراد ثروتمند نسبت به بقیه متفاوت فکر می‌کنند. استیو سیبلد نویسنده معروف هم بعد از مصاحبه با ۱۲۰۰ فرد ثروتمند به همین نتیجه رسید:

بیشتر بخوانید:

به شیوه ثروتمندترین مدیران دنیا در کسب و کار خود موفق شویم

  • آن‌ها باور دارند که فقر ریشه تمام پلیدی‌ها است.
  • آن‌ها ذهنیت عملگرایی دارند.
  • آن‌ها به دانش‌های خاصی دست پیدا می‌کنند.
  • آن ها در مورد آینده رویاپردازی می‌کنند.
  • آن‌ها رویای خود را دنبال می‌کنند.
  • آن‌ها از چالش لذت می‌برند.
  • آن‌ها از پول دیگران استفاده می‌کنند.
  • آن‌ها می‌دانند که خودخواهی می‌تواند تبدیل به یک رفتار عادی شود.
  • آن‌ها روی پول درآوردن تمرکز می‌کنند نه روی پس انداز کردن.
  • آن‌ها می‌دانند چه موقع ریسک بپذیرند.

اگر می‌خواهید میلیونر شوید با تغییر طرز فکر خود در مورد پول و موفقیت شروع کنید.

۲. در مورد کامل بودن خیلی نگران هستند

میلیونر شدن

این یکی از درس‌های با ارزش و مهمی است که جان رمپتون در زندگی یاد گرفته است. هیچ چیزی کامل نیست. هر چقدر زودتر این را بپذیرید زودتر می‌توانید به جلو حرکت کنید.

اگر کسب و کاری را آغاز کردید هر چقدر زمان بیشتری را صرف کامل کردن محصول کنید زمان بیشتری را در اختیار رقبا قرار می‌دهید تا بازار را تصرف کنند و مشتری‌های شما را مال خود کنند. تجربه کسب کنید. به سرعت وارد بازار شوید. بعدا می‌توانید روی کامل کردن محصول وقت صرف کنید.

۳. خرج کردن هر چیزی که بدست می‌آورید

شما به تازگی یک چک ۱ میلیون دلاری دریافت کرده‌اید. شاید وسوسه شوید که یک ماشین لوکس بخرید. افراد ثروتمند می‌دانند چطور با کمتر از توان مالی خود هم زندگی کنند. ثروتمندان زیادی مثل وارن بافت در خانه‌ای معمولی زندگی می‌کنند و مالک خودرویی معمولی هستند.

۴. انتظارات غیر واقعی داشتن

درست است که ثروتمندان آرزوهای بزرگ دارند اما انتظارات آن‌ها واقعی است. آن‌ها می‌دانند که یک شبه میلیونر نمی‌شوند. این کار نیازمند کار سخت و صبر زیاد است. همان‌طور که هر دونده ماراتونی به شما می‌گوید، نمی‌توان ۲۶ مایل را بدون تمرین و شرایط درست دوید. به مسیری که تاکنون طی کرده‌اید نگاه کنید و مسیر آینده خود را ترسیم کنید.

بیشتر بخوانید:

عادت های روزانه میلیونرها برای موفقیت چیست؟

۵. دنباله‌ روی کورکورانه دیگران

خیلی خوب است که از مشورت مربی‌ها و افرادی که توانسته‌اند ثروتمند شوند استفاده کنید. اما ممکن است که روشی که برای آن‌ها جواب داده به شما جواب ندهد. به عنوان مثال ایجاد شرکتی مثل اپل یا مایکروسافت شاید امروزه امکان‌پذیر نباشد. بنابراین دنباله‌روی از استیو جابز و بیل گیتس، آن هم قدم به قدم نمی‌تواند به کسب و کار شما کمک کند.

۶. وابسته بودن به کارت‌های اعتباری

اگر می‌خواهید کسب و کار خود را بسازید یا روی کسب و کار خود سرمایه‌گذاری کنید، کارت‌های اعتباری می‌توانند مفید باشد. البته به  شرطی که در مورد استفاده از آن هوشمندانه عمل کنید. خیلی راحت می‌توانید خود را گرفتار بدهی کارت‌های اعتباری کنید. یعنی به جای گرفتن تصمیمات عاقلانه در سرمایه‌گذاری و قرار دادن این پول‌ها در کسب و کارتان، مشغول پرداخت بدهی‌های خود با نرخ سود بالا بشوید.

۷. برنامه نداشتن برای دراز مدت

برنامه نداشتن میلیونر شدن

افراد ثروتمند همیشه استعداد خوبی برای نگاه به آینده و برنامه‌ریزی برای آن دارند. آن‌ها می‌دانند کجا می‌خواهند بروند و چه کارهایی برای رسیدن به موفقیت باید انجام دهند. این به آن ها اجازه می‌دهد تا موانع را پیش‌بینی کنند و برای مقابله با چالش‌های آینده خود را آماده سازند.

اگر کسب و کار جدیدی را آغاز می‌کنید باید بتوانید برای دراز مدت برنامه‌ریزی کنید تا بدانید چطور مشتری را جذب و نگه‌داری می‌کنید و مشخص کنید چه فرقی با رقبای خود دارید.

بیشتر بخوانید:

۷ گام کلیدی برای موفقیت بیشتر در کار به کمک استراتژی رشد

۸. گذراندن وقت با افراد اشتباه

افراد ثروتمند وقت خود را با افراد اشتباه تلف نمی‌کنند. در مورد افراد بدبین و منفی‌نگری صحبت می‌کنیم که مرتب به شما می‌گویند نمی‌توانید به رویاهای خود دست پیدا کنید یا از موفقیت شما به نفع خود استفاده می‌کنند. به جای آن، افراد ثروتمند وقت خود را با افراد شبیه به خود می‌گذرانند که سرشار از اشتیاق هستند و به این فکر می‌کنند که آینده‌شان چقدر می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. آن‌ها دائما در حال ساخت برند خودشان هستند.

۹. همه کارها را خودتان انجام می‌دهید

با این که انجام دادن کارهای مختلف شاید جالب به نظر برسد اما انجام همه کارها توسط خودتان غیر ممکن است. فرض کنیم شما استارتاپی را راه‌اندازی کرده‌اید. حالا باید افرادی را برای کسب و کارتان استخدام کنید تا قدرت شما را بیشتر کنند و نقاط ضعف‌تان را پوشش دهند.

کارهایی را که با آن آشنایی ندارید یا در انجام آن‌ها چندان توان ندارید، به دیگران واگذار کنید. این یکی از رازهایی است که کارآفرینان به ندرت با شما در میان می‌گذارند اما برای رشد کسب و کارتان ضروری است.

۱۰. قرار نداشتن در مکان درست و زمان مناسب

زمان مناسب میلیونر شدن

چه راه‌اندازی یک کسب و کار یا سرمایه‌گذاری باشد، زمان‌بندی و مکان درست خیلی مهم است. به عنوان مثال سال ۲۰۱۰ رایان گریوز تاجر مشهور برای تراویس کالانیک (موسس اوبر) توئيتی فرستاد با عنوان «من را استخدام کن». به این ترتیب گریوز تبدیل به اولین کارمند اوبر شد، سپس مسئول امور بین الملل این شرکت شد. تخمین زده می‌شود که او ۱٫۴ میلیارد دلار ثروت دارد. به جای خیال بافی کردن، از موقعیت‌هایی که در پیش‌روی شما قرار دارند، استفاده کنید تا قدمی موثر به سوی میلیونر شدن گام بردارید.

۱۱. به خود باور نداشتن

بزرگ‌ترین چیزی که شما را از میلیونر شدن باز می‌دارد، چیست؟ احتمالا این که شما به خودتان باور ندارید. به جای این که در انجام هر کاری شک به خرج دهید، به خودتان اعتماد کنید و به جای منتظر نظرات دیگران ماندن، به غریزه خود اعتماد کنید. همان طور که دیل کارنگی نویسنده مشهور می‌گوید:

بی‌عملی، باعث شک و ترس می‌شود. عمل کردن باعث ایجاد اعتماد به نفس و شجاعت می‌شود. اگر می‌خواهید بر ترس فائق آیید، در خانه نشینید و فقط فکر کنید. بیرون بروید و مشغول به کار شوید.

اگر شما هم فکر میلیونر شدن در سر دارید و می‌خواهید کسب و کارتان را توسعه دهید، صرافی ستاره سهیل خدمات حواله ارزی به کشورهای مختلف جهت امور تجارت و بازرگانی را فراهم می‌کند.

نویسنده :
انتشار : ۷ فروردین ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کانال تلگرام