صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره با افزایش تورم و مالیات شاید کار مشکلی باشد. وجود روش‌های سرمایه‌گذاری سنتی مثل سپرده‌های ثابت، PPF ،LIC و غیره مانع از رشد و پیشرفت مالی این نسل شده است.

سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره

حالا وقت آن رسیده که در روش‌ها و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری تغییر ایجاد کنیم. بازار بورس معمولا گزینه‌های مختلف را در اختیار ما قرار می‌دهد که سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره را آسان‌تر می‌کند و این نسل می‌تواند مسیر رشد اقتصادی را به راحتی طی کند. در ادامه شما را با برخی از این گزینه‌ها آشنا می‌کنیم.

سهام شرکت

خرید سهام شرکت

بیشتر بخوانید:

۱۰ سوال رایج درباره سرمایه گذاری در بورس

سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره می‌تواند با خرید سهام شرکت انجام شود. با خرید سهام شرکت، شما در سود و زیان آن شریک هستید. می‌‌توانید سهام شرکت را از عرضه عمومی اولیه یا بازار سهام بخرید. هر چند پتانسیل بازگشت سهام بالا است، به همان نسبت این کار با ریسک زیادی هم همراه است.

با گذشت زمان، شرکت‌هایی قادر به فعالیت و مقاومت در برابر رقابت‌های شدید نیستند و ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری آن‌ها کاهش پیدا کند. سرمایه‌‌گذار باید قبل از سرمایه‌‌گذاری از عملکرد شرکت و نحوه مدیریت و پتانسیل فعالیت آن آگاه باشد. همیشه و به طور منظم این موارد را در نظر بگیرید. به شما توصیه می‌کنیم از راهنمایی‌های یک مشاور هم کمک بگیرید.

ابزار مشتقه

نوعی قرارداد و ابزار مالی مانند قرارداد‌های آتی و اختیار معامله که ارزش آن‌ها بستگی به ارزش دارایی پایه دارد. سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره از طریق این قرارداد‌ها باید با دقت و مراقبت زیادی انجام شود. بهتر است از مشاوره‌ فرد متخصصی در این زمینه استفاده کنید.

اوراق قرضه

اوراق قرضه به دو نوع با مالیات و بدون مالیات وجود دارد. یک سرمایه‌گذار باید برای متنوع‌سازی سبد سهام خود از اوراق قرضه یا سایر ابزارهای بدهی استفاده کند. وقتی که اوراق قرضه‌ای خریداری می‌شود با توجه به طولانی بودن زمان سررسید آن، از میزان نقد شوندگی آن هم کاسته می‌شود و سرمایه‌گذار مجبور است تا زمان سررسید آن صبر کند.

در حال حاضر بازار‌های بورس، پلتفرمی را تهیه کردند که دسترسی آسان برای مشارکت در اوراق قرضه را با زمان‌بندی متناسب با نیاز هر سرمایه‌گذار در اختیار آن‌ها قرار می‌‌دهد.

صندوق‌‌های قابل معامله در بورس

سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره

بیشتر بخوانید:

کاهش محبوبیت سرمایه گذاری در سهام

این صندوق‌ها سبدی از سهام است که زیر مجموعه‌ای از یک شاخص معین مانند S&P و BSE Sensex را شامل می‌شود. این صندوق‌ها مانند سهام در بورس قابل معامله هستند. ارزش معاملات این صندوق‌ها بر اساس ارزش خالص دارایی سهام مبتنی بر آن است.

این صندوق‌ها امکان سرمایه‌گذاری توسط نسل هزاره به ویژه خرده‌فروشان را مانند سایر سرمایه‌گذاران سازمانی فراهم می‌کند. این صندوق‌ها قابلیت سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره را در کشورهای مختلف فراهم می‌کند. آن‌ها می‌توانند از طریق این صندوق‌ها به آسانی، در یک زمان واقعی و با هزینه کمتر در بازار‌های سهام کشور‌های مختلف شرکت کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

پلتفرم صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بازار بورس از یک تکنولوژی پیشرفته‌ برای تسهیل مبادلات الکترونیکی بین بازار‌های بورس و شرکت‌های مدیریت دارایی و نمایندگی‌‌های انتقال، ثبت و توزیع دارایی استفاده می‌کنند. استفاده از این روش، مشکلات مربوط به تشریفات اداری و کاغذبازی‌ها را کاهش می‌دهد.

پیشنهاد فروش

شرکت‌ها از طریق این روش، سهام خود را در معرض فروش قرار می‌دهند. نسل هزاره برای سرمایه‌گذاری می‌توانند در OFS شرکت کنند و به طور مستقیم سهام‌‌های ارائه شده را از بازار بورس خریداری کنند.

قراردداد بیع متقابل

در این قرارداد شرکت طی اقدامی سهام خود را با قیمتی بالاتر از قیمت بازار به سهامداران می‌فروشد. سهامداران می‌توانند این سهام‌ها را از بازار بورس خریداری کنند.

اوراق قرضه طلا

اوراق قرضه طلا

اوراق قرضه طلا نوعی اوراق قرضه دولتی همراه با چند گرم طلا هستند. آن‌ها جایگزینی برای سرمایه‌گذاری در زمینه طلای فیزیکی هستند. برای خرید این اوراق قرضه سرمایه‌گذاران باید قیمت آن را به طور نقدی به یک کارگزار مورد تایید بازار بورس اوراق بهادار بپردازند. راه‌های سرمایه گذاری در بورس توسط نسل هزاره زیاد است؛ اما بهتر است با آگاهی و اطلاع و علم و دانش کافی بهترین و عاقلانه‌ترین راه را انتخاب کنیم. توصیه ما این است قبل از هر تصمیمی با یک مشاور مالی مشورت کنید.

شاید برای شروع، خرید و فروش سکه بانکی فکر خوبی باشد؛ برای خرید و فروش سکه می توانید با همکاران ما در صرافی ستاره سهیل در ارتباط باشید تا در امنیت کامل و با قیمتی مناسب سکه‌ها را خریداری یا به فروش برسانید.

نویسنده :
انتشار : ۳۰ آبان ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =

کانال تلگرام