صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
021 54506

بانک KFW توانسته جایگاه سوم فهرست بانک های برتر آلمان را از آن خود کند. بانک کا اف وی (KFW Bankgroup) توسعه محور دولتی در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد. کارمندان این بانک در حال حاضر بیش از ۵۹۴۴ نفر هستند. درآمد کل آن در سال ۲۰۱۶ چیزی برابر با ۲۲۳۷ میلیون دلار و مجموع دارایی‌های آن ۵۹۸ میلیارد دلار در همین سال گزارش شده است. بانک KFW به عنوان امن‌ترین بانک جهان شناخته شده است

تاریخچه بانک KFW

تاریخچه بانک کا اف وی KFW Bankgroup

توسعه و پیشرفت بانک کا اف وی (KFW Bankgroup) رابطه‌ای مستقیم با توسعه اقتصادی جمهوری فدرال آلمان دارد. از زمان تاسیس این موسسه در سال ۱۹۴۸ و با توجه به ماموریت قانونی آن، بانک KFW از تغییر و پیشرفت ایده‌های پیش رو در آلمان، اروپا و در سرتاسر جهان حمایت کرده است. به همین علت در طی هفت دهه فعالیت خود بیش از هزار میلیارد وام اعطا کرده است.

در بحبوحه سال ۱۹۴۶ که هشت میلیون آواره و پناهنده آلمانی تنها در سه منطقه اشغال شده غربی زندگی می‌کردند، یک چهارم از سهام مسکن و یک پنجم تمام شرکت‌های صنعتی و تجاری پس از خرابی‌های سوسیالیست‌های ملی به شکل آوار در آمدند، دولتی جدید شروع به کار کرد. دولتی دموکراتیک که اولویت آن بازسازی اقتصاد و ادغام پناهندگان بود. برای هماهنگ کردن و تامین مالی چنین وظیفه‌ای بریتانیا مایل بود که سازمان مرکزی بازسازی ایجاد کند. از سوی دیگر آمریکایی‌ها به دنبال شکستن بانک‌های آلمانی و ایجاد یک سیستم بانکی غیر متمرکز همراه با چندین بانک مرکزی بودند.

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: کومرتس بانک؛ دومین بانک برتر آلمان

پس از یک سال بحث و بررسی در نهایت در تابستان ۱۹۴۷ سازشی بر سر ایجاد یک شرکت مرکزی وام‌دهی به دست آمد. در ۱۸ نوامبر ۱۹۴۸ اولین قوانین مربوط به بانک KFW به اجرا در آمدند. در ۱۶ دسامبر همان سال این شرکت آماده‌سازی‌های لازم را انجام داد. این بانک که پس از جنگ جهانی دوم اولین بانک به ثبت رسیده توسط قانون‌گذاران آلمانی بود، با ارزش ۱ میلیارد دلار شروع به کار کرد.

در میان خرابه‌های پس از جنگ آلمان، وام‌های کم هزینه شرکت خدمات مالی کا اف وی موجب بازسازی و تامین انرژی هزاران خانه و ساختمان تخریب شده، شد. در سال ۱۹۵۰ از هر ده خانه بلوک غربی، یکی از طریق کمک‌های صندوق مالی بانک KFW بازسازی شد. چهل سال بعد بانک KFW توانست برای حمایت به بازسازی ایالت‌های فدرال در شرق آلمان وام‌های کم هزینه دیگری پرداخت کند.

بخش عمده‌ای از مشتریان بانک KFW از همان روزهای اول شرکت‌های تجاری چون شرکت‌های بزرگ معدن، صنعت فولاد و تولید برق بودند. بسیاری از این شرکت‌های بزرگ از وام‌های بانک KFW برای سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت‌های خود استفاده کردند. با استفاده از وام‌های بانک کا اف وی تنگناهای عرصه انرژی در آلمان به سرعت رو به بهبود گذاشتند. در زمینه مکانیزاسیون اجباری پس از جنگ، کشاورزان هم به یکی از مشتریان عمده این بانک تبدیل شدند.

خدمات بانک KFW

بانک کا اف وی

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: بانک ملی ابوظبی؛ بانک برتر خاورمیانه

بانک KFW به عنوان یک بانک تبلیغاتی عمل می‌کند. به این شکل که برای تامین مالی برای سرمایه‌گذاری، پروژه‌های شرکت‌های آلمانی و اروپایی و همچنین طرح‌های اقتصادی و اجتماعی در کشورهای در حال توسعه، خدمات مشاوره‌ای فراهم می‌کند.

این بانک فعالیت‌های تجاری خود را از طریق بازارهای سرمایه بین‌المللی، با افزایش ۸۵/۸۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ سرمایه‌گذاری کرد. شعبه‌های بانک KFW در شهر‌های فرانکفورت، برلین، بن، کلن و دیگر شهرها قرار دارد. به طور کلی بیش از ۸۰ نمایندگی این بانک در سطح جهانی مشغول به کار هستند. همان طور که در بخش تاریخچه ذکر شد، یکی از عمده‌ترین و اصلی‌ترین خدمات KFW Bankgroup پرداخت وام‌های کم هزینه برای موقعیت‌های مختلف است. از دیگر خدمات این بانک می‌توان به مشاوره‌های مالی به مشتریان در مورد مسائلی مالی، سرمایه‌گذاری، مبادله ارز با خارج از کشور، اوراق بهادر، خدمات سرمایه‌گذاری و سپرده‌گذاری اشاره کرد.

حواله سوئیفت از دیگر خدمات بانک KFW است. اگر نیاز به ارسال پول به آلملن دارید، از طریق حواله سوئیفت افراد می‌توانند به راحتی از داخل ایران برای آشنایان خود در آلمان که در این بانک حساب دارند پول واریز کنند. صرافی ستاره سهیل می‌تواند به مشتریان خود در زمینه ارسال حواله سوئیفت به کشور آلمان کمک کند.

نویسنده :
انتشار : ۹ بهمن ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

کانال تلگرام