صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

رشد اقتصاد ژاپن به ویژه تجربه آن در یک دوره طولانی، بسیار شگفت‌انگیز است. تولید ناخالص داخلی این کشور در حدود ۰/۳ درصد رشد داشته است. هزینه‌های مصرف‌کننده کاهش داشته است. البته به نظر می‌رسد با این رشد بی‌سابقه میزان هزینه‌های مصرف‌کننده در سال‌های آینده افزایش پیدا کند.

کشور ژاپن با افزایش سرمایه‌گذاری‌های تجاری توانسته است رشد اقتصادی چشمگیری را در دو دهه‌ اخیر تجربه کند. رشد اقتصاد ژاپن می‌تواند بیشتر ناشی از افزایش تقاضا برای کالا‌های الکتریکی و خودرو باشد.

رشد اقتصاد ژاپن

بیشتر بخوانید:

اقتصاد چین به سراشیبی سقوط نزدیک می شود؟

نرخ سالانه رشد اقتصادی حدود ۲/۵ درصد در فاصله سه ماهه تا سپتامبر افزایش پیدا کرده است. نرخ رشد اقتصادی ژاپن سریع‌تر از انتظار پیش می‌رود و حتی بالاتر از برآورد‌های اولیه ۱/۴ درصدی است. ارقام مربوط به رشد جامد اقتصادی چهار سال بعد از اقدامات مربوط به تحرک اقتصادی توسط شینزو آبه، رئیس جمهور ژاپن، تقویت شده است.

رشد در بخش صادرات، مدیون افزایش تقاضا‌های جهانی و هزینه‌‌های مربوط به تجهیزات و تسهیلات شرکت‌های ژاپنی بود. این شرایط باعث کاهش هزینه‌های مصرف کننده در داخل می‌شود. Marcel Thieliant اقتصاددان ارشد در Capital Economics، در مورد اقتصاد ژاپن می‌گوید بررسی داده‌های آماری نشان از رشد بی‌وقفه اقتصاد ژاپن از سال ۱۹۹۴ دارد. سیاست‌های اقتصادی ایب (Mr Abe) به اسم ایب نومیکس (Abenomics) نقش زیادی در رشد اقتصاد ژاپن داشته است.

افزایش میزان صادرات ژاپن

این اقدامات شامل سیاست‌های تسهیل کمی (تزریق محرک‌های پولی)، اصلاح ساختار اقتصادی، تجدید نظر در هزینه‌های دولت به منظور شکوفایی یک اقتصاد پر رونق و افزایش قیمت مصرف‌کننده صورت گرفته است. کشور ژاپن از سال ۱۹۹۴ با تورم، کاهش قیمت‌، حباب‌های بازار املاک و سهام مبارزه کرده است تا توانسته به این میزان از موفقیت در رشد اقتصادی برسد.

شاید شما هم در این کشور پر قدرت اقتصادی مشغول به تحصیل یا کار هستید و با اطمینان خاطر می‌خواهید هر مقدار ین را به حساب اشخاص حقیقی یا حقوقی انتقال دهید. صرافی ستاره سهیل با سال‌ها تجربه مشتاق است تا در ارسال حواله ین به ژاپن همراه شما باشد.

نویسنده :
انتشار : ۱۹ آذر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =

کانال تلگرام