صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
021 54506

ثروتمدان خودساخته معتقد هستند که ثروتمند شدن یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری در زندگی می‌توان آن را آموخت و توسعه داد. همان‌طور که یاد گرفتن زبانی جدید به هیچ‌وجه در کوتاه‌مدت و بدون تلاش ممکن نیست، کسب درآمد هم به این صورت امکان ندارد. اگر می‌خواهید ثروتمند شدن را یاد بگیرید بهتر است با سبک زندگی افرادی آشنا بشوید که مسیر کسب درآمد خوب و عالی را طی کرده‌اند. یادتان باشد که برای ثروتمند شدن لزوما نباید والدینی پولدار داشته باشید یا زمین و زمان برای کسب درآمد با شما موافق و همراه باشند. برای رسیدن به این هدف تنها باید تلاش کنید و تلاش. چند نکته مهم نیز وجود دارد که با رعایت کردن آنها می‌توانید به موفقیت‌  و اهداف خود بیشتر دست پیدا کنید.

برنامه‌ریزی هدفمند و آگاهانه

برنامه‌ریزی هدفمند و آگاهان به این معنا است که افراد ثروتمند و خودساخته از روی احساس و بی‌اطلاع قدم برنمی‌دارند. آنها می‌دانند که چه می‌خواهند و چه هدفی در سردارند. بنابراین با آگاهی و هوشیاری تصمیمات کاری و برنامه‌های شخصی زندگی‌شان را سر و سامان می‌دهند. تن ندادن به کلیشه‌های رایج فکری یکی از رموز اصلی موفقیت ثروتمند شدن است. مثلا این تفکر که برای کسب درآمد بیشتر باید شغل اداری و پشت میزنشینی را کنار بگذارید در دنیای فکری سرمایه‌‌داران مردود است. آنها معتقدند که باید در کنار شغل ثابتی که دارید به فکر راه‌اندازی کسب و کارهای تازه یا مشارکت در فعالیت‌های مختلف باشید.

ثروتمند شدن - تصمیم گیری

پذیرش خستگی و کار زیاد

برای ثروتمند شدن باید به کار زیاد و تلاش بی‌وقفه عادت کنید. امکان ندارد که با آرامش تام و زندگی در محوطه آسایش خود بتوانید به دستاوردهای بزرگ در زندگی برسید. هر نتیجه و خروجی شگفت‌انگیزی حاصل صرف زمان، انرژی، تلاش و پشتکار است. پس اگر خود را در رویا شخصی ثروتمند می‌بینید که مدام در حال استراحت است، سخت در اشتباهید و احتمالا با ثروتمند شدن، فرسنگ‌ها فاصله دارید. تلاش زیاد بسیار خوب است اما زمانی که با آگاهی همراه بشود. بسیاری از میلیونرهای خودساخته زمانی به ثروت رسیده‌اند که دست از تلاش برنداشته و مصرانه در پی رسیدن به اهداف خود با ترس‌ها و چالش‌های مختلف جنگیده‌اند.

تعیین استانداردهای زندگی

برای ثروتمند شدن باید نگاه‌تان به درآمد و درآمدزایی هم تغییر کند. گاهی‌اوقات برای برخی از افرادی که به این مقوله نمی‌اندیشند حتی تصور داشتن مبالغ زیادی از پول هم سخت و دشوار است. این افراد فاقد تفکر اقتصادی هستند بنابراین نمی‌توانند در رویا نیز خود را آنقدر پولدار ببینند که بتوانند برنامه‌ریزی‌ها و آرزوهایی داشته باشند. افراد ثروتمند دارای تفکر اقتصادی خوبی هستند.

آنها استانداردهای زندگی خود را طوری در نظر گرفته‌اند که دیگر راهی برای کسب درآمد عادی برای‌شان وجود ندارد. یعنی برای اینکه بتوانند به معیارهای خود در زندگی دست پیدا کنند، نیاز دارند که سخت کار کنند و دیگر حاضر نیستند که به ابعاد درآمدی کوچک‌تر بیاندیشند. بزرگان می‌گویند، زمانی که برای اولین بار طعم موفقیت و کامیابی را بچشید دیگر حاضر نخواهید بود که آن را از دست بدهید. ثروتمند شدن هم همین‌طور است. کسی که به درآمدهای خوبی در زندگی می‌رسد دیگر حاضر به تغییر رویه اقتصادی خود در زندگی نخواهد بود.

ثروتمند شدن - استانداردها

پرهیز از جلوه‌گری

جلوه‌گری و ابراز ثروت در ابعاد مختلف زندگی کاری است که باعث دور شدن فرد از اهداف درآمدی خود می‌شود. یکی از دلایل آن است که مخارج اضافی در زندگی شکل می‌گیرد و روند پولسازی را به مخاطره می‌اندازد. دنیای مصرف‌گرایی پایانی ندارد بنابراین بیشتر ثروتمندان خودساخته تمایلی به جلوه‌گری و استفادهاز خودروهای لوکس و تجملات مختلف ندارند. برنامه‌ریزی اقتصادی همان رازی است که این افراد را به ثروت رسانده است پس تا جایی که امکان دارد علاقه‌ای به مخارج غیرضروری ندارند.

استفاده از سرمایه دیگران برای ثروتمند شدن

یکی دیگر از رفتارهایی که افراد ثروتمند در زندگی یاد گرفته و به کار بسته‌اند جرئت پیشنهاد دادن است. این افراد به راحتی می‌توانند با دیگران مذاکره کنند و پیشنهاد استفاده از سرمایه آنها برای راه‌اندازی کسب و کار را بدهند. کسانی که به دانش اقتصادی خود واقف هستند به راحتی می‌توانند با ایده‌هایی که در سر دارند، دست به فعالیت‌های تجاری و اقتصادی زده و پولی را که به عنوان سرمایه از افراد مختلف قرض می‌کنند بدل به درآمدهای آنچنانی کنند. تکیه بر استعداد و بهره بردن از نوعی شجاعت ذاتی و درونی کلید اصلی موفقیت است.

ثروتمند شدن - ریسک

پذیرش خطرات حساب‌شده

افراد خودشاخته برای ثروتمند شدن مجبور به پذیرش ریسک‌های حساب‌شده هستند. منظور از خطرات یا ریسک‌های حساب‌شده همان ورود به حیطه‌هایی است که دقیقا آینده مشخصی ندارند اما در صورت موفقیت باعث دستیابی به نتایجی چشم‌گیر می‌شوند. افراد ثروتمند قدرت کافی ذهنی و عملی برای ورود به چنین زمینه‌هایی را دارند و به خاطر قدرت درونی خود برای شکست‌های احتمالی هم از سایرین آماده‌تر هستند.

نویسنده :
انتشار : ۴ مرداد ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 4 =

کانال تلگرام