صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

شاید شما هم قصد سفر به اروپا دارید و یکی از نگرانی‌های شما ندانستن شیوه نقد کردن پول در سفر است. از این بابت نگران نباشید؛ زیرا در این مقاله به روش‌های ممکن برای تهیه پول نقد در سفر به اروپا پرداخته‌ایم.

تهیه پول نقد در سفر

برای تهیه پول نقد در سفر باید نکاتی کلی را به خوبی بدانید. برای نمونه، پیش از هر چیز نباید فراموش کنید که چنانچه در سفر مدام پول خود را به واحدی دیگر تبدیل کنید، این کار باعث می‌شود تا ضرر زیادی متحمل بشوید؛ زیرا هر زمان که اقدام به این کار می‌کنید و قصد دارید به طرق مختلف از خودپرداز‌ها، بانک، هتل یا صرافی پول دریافت کنید، مبلغی به عنوان کارمزد از پول شما کم خواهد شد. پس هر چقدر بیشتر اقدام به تهیه پول نقد کنید، مبلغ بیشتری در جیبتان باقی خواهد ماند.

بیشتر بخوانید:

اشتباهات مالی در سفر را با این چند نکته کاهش دهید

یکی از مهم‌ترین ابعاد هر سفر به ویژه سفرهای خارجی به اروپا مدیریت مالی اوضاع خود در طول سفر است. ناآگاهی و بی‌برنامگی تا حد زیادی باعث هدر رفتن بودجه مالی شما می‌شود. کافی است کمی دقت کنید و با روش‌های ساده‌ای مانند آنچه در ادامه مطرح خواهد شد، بهتر و بیشتر آشنا بشوید.

برنامه مالی خود را به بانک خود شرح دهید

تهیه پول نقد در سفر

ممکن است حساب بسیاری از مسافران در هنگام سفر به اروپا از سوی بانکی که در آن حساب باز کرده‌اند به دلیل تراکنش‌های مشکوک به حالت معلق درآید. پس ضروری است که برنامه مالی خود و سفر به اروپا را به بانک گزارش بدهید تا برای چندین روز بدون امکان دستیابی به پول سفر در اروپا نمانید.

بیشتر بخوانید:

بهترین صرافی‌ها برای تبدیل ارز در استانبول کجا هستند؟

نکته مهم دیگر این است که باید تهیه پول نقد به شکل چک و به واحد پول جایی که به آن سفر کرده‌اید باشد. پول‌تان را در قالب دلار آمریکا نقد نکنید. مبلغ پول نقدی را که می‌خواهید، قبل از ورود به هواپیما و شروع سفر تهیه کنید. در جریان گذاشتن بانک مبدا بسیار مهم است؛ زیرا فعالیت‌های مالی شما در خارج از کشور می‌تواند به عنوان اقدامی خلاف و مشکوک تلقی بشود و امکان برداشت پول و انجام انواع تراکنش‌های مالی را از شما سلب کند.

استفاده از خودپردازها گران تمام می‌شود

تهیه پول نقد - سفر و تراکنش

استفاده از خودپردازها برای دریافت پول نقد به ضررتان تمام می‌شود؛ زیرا هر بار که از این دستگاه برای تهیه پول نقد بهره می‌گیرید، مبلغ نسبتا محسوسی از حساب شما صرف کارمزد می‌شود و در نتیجه با انجام چندباره این کار مبلغ زیادی را از دست خواهید داد. پس در استفاده از دستگاه خودپرداز برای تهیه پول نقد در سفر به اروپا و نقاط دیگر غافل نشوید.

بیشتر بخوانید:

بهترین مکان برای تبدیل ارز کجا است؟

مبلغ کارمزد در هر حال از حسابتان کسر خواهد شد و توجهی ندارد که مبلغ برداشتی شما اندک است یا زیا؛ در واقع  ۲ تا ۳ درصد از دلار آمریکا در هر تراکنش از مبلغ موجود در حساب شما کم می‌شود.

به شعب بانکی در کشورهای دیگر دقت داشته باشید

تهیه پول نقد - مراجعه به شعب بانکی

برای تهیه پول نقد در کشورهای دیگر استفاده از شعب دیگر بانک‌ شما در کشور دیگر می‌تواند کمک شایانی به شما بکند؛ زیرا در این صورت، برای تهیه پول نیازی به پرداخت مبلغ و کارمزد کم‌تری وجود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

بهترین صرافی ها برای تبدیل ارز در دبی کجا هستند؟

خیلی مهم است که برنامه‌ریزی دقیقی برای پول خود داشته باشید. اگر هر بار که قصد خرید و خرج کردن مبلغی در سفر داشته باشید به خودپردازها مراجعه کنید و از حسابتان علاوه بر پول مبالغی برای مالیات و کارمزد کسر بشود، بودجه‌تان در سفر برای هزینه‌های مختلف به مخاطره می‌افتد و سفری به صرفه و اقتصادی نخواهید داشت. پس همیشه به وجود شاخه‌ها و شعب مختلفی از بانک‌هایی که در کشور وجود دارد و در کشورهای دیگر هم موجود است، دقت و توجه داشته باشید تا بهتر بتوانید حساب خود را در سفر خارجی مدیریت کنید.

توجه به روش‌های تهیه پول نقد در سفر به اروپا و سایر کشورها باعث می‌شود مدیریت و کنترل بهتری روی حساب و پول خود داشته باشید و بتوانید ساده و راحت به کشورهای گوناگون سفر کنید. اگر در هر سفر بخش اعظمی از پول و بودجه خود را صرف روش‌های غلط تهیه پول نقد کنید و ندانید که چگونه می‌توان صرفه‌جویی بهتری داشت، امکان سفر کردن به کشورهای مختلف را از دست خواهید داد.

توجه به موضوع تهیه پول نقد قبل از سفر و پرهیز از انجام این کار به دفعات در طول سفر بسیار مفید خواهد بود و به لذت بردن از سفر به شما کمک زیادی خواهد کرد. بهتر است قبل از سفر پول خود را در صرافی‌های معتبر داخل ایران به ارز کشور مقصد تبدیل کنید. پیشنهاد ما استفاده از خدمات خرید و فروش ارز اسکناس صرافی ستاره سهیل است. صرافی ستاره سهیل ، صرافی معتبر و با سابقه‌ای است که با استفاده از پیشرفته‌ترین امکانات در بستر اینترنت و هم‌سو شدن با تکنولوژی روز توانسته بستری فراهم کند که با توجه به نیاز مشتریان در حوزه‌های مختلف، خدمات متنوعی را ارائه دهد.

نویسنده :
انتشار : ۱۴ فروردین ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =

کانال تلگرام