صرافی ستاره سهیل
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
021 54506

داشتن یک مشاور مالی خوب به همه کسب و کارها در پیشرفت و رشد تجارت کمک خواهد کرد. در قسمت اول با نکاتی که برای یافتن مشاور مالی خوب باید مد نظر قرار داد، عنوان شد. در قسمت دوم این مطلب در مورد سوالاتی که باید از مشاور مالی هنگام استخدام بپرسید، آورده شده است. مشاور مالی می‌تواند به کسب و کار شما رونق ببخشد و شما را به همه‌ آرزوهایتان برساند.

مطالعه قسمت اول

سؤالاتی که باید قبل از استخدام از مشاور مالی بپرسید

بعد از این که مشاور مالی دلخواه خود را پیدا کردید، حالا نوبت به این می‌رسد که کاملا مطمئن شوید که آیا او واقعا بدردتان می‌خورد؟ راه تشخیص این مسئله پرسیدن سؤالات ساده از او است.

اول از همه گواهینامه او را چک کنید.

  • آیا گواهینامه از نوع CFP است؟
  • آیا او عضو شبکه برنامه‌ریزی و سایر سازمان‌ها هست؟

سازمان‌هایی مانند شبکه برنامه‌ریزی XY، انجمن ملی مشاوران مالی شخصی (NAPFA) و شبکه برنامه‌ریزی garrett به شما امکان می‌دهند، برنامه‌ریزان مالی را بر اساس نوع برنامه‌ریزی یا مشتریانی که در آن تخصص دارند، جستجو کنید.

  • آیا آن‌ها فقط با افراد ثروتمند که ۵ هزار دلار در سرمایه‌گذاری و پس‌انداز دارند کار می‌کنند؟
  • یا فقط با صاحبان کسب و کارها کار می‌کنند؟
  • آیا آن‌ها در زمینه‌ سرمایه‌گذاری‌های کوچک و نوپا تخصص دارند یا در سرمایه‌گذاری‌های کلان، که دائما در حال تغییر و تحول هستند هم مهارت دارند؟

مشاور مالی

مقاله‌های مرتبط:

مشتریان قبلی مشاور مالی، حرف‌های زیادی برای گفتن به شما از تجربه کاری و میزان تخصص او خواهند داشت. در نهایت مشاوری را استخدام کنید که تجربه کاری با مشتریانی مثل شما را داشته باشد؛ زیرا او تنها زمانی می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند که وضعیت فعلی شما را درک کرده باشد و در آن صورت خواهد توانست خدمات خود را به شما ارائه دهد.

از او دائما بپرسید که آیا می‌توانید به او اعتماد کنید؟ آن‌ها به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که قابل اعتماد به نظر برسند، اما در آخر باز هم غیر قابل اعتماد از آب درمی‌آیند. شما همچنین می‌توانید یک‌قدم فراتر بردارید تا کاملا روشن گردد که آیا مشاور در گفته خود صادق است و برای آن می‌توانید یک توافقنامه امضا کنید. این توافقنامه تضمین می‌کند که در درجه اول، منافع شما برآورده و همچنین به آن عمل می‌شود. هرگز فراموش نکنید که از او بپرسید دستمزدش چگونه پرداخت خواهد شد و سعی کنید از پرداخت کمیسیونی و سرویس‌های مبتنی بر هزینه پرهیز کنید.

چگونه مطمئن شویم که مشاور مالی به دردمان می‌خورد؟

پس از پاسخ به تمام این سؤالات اساسی، مرحله بعدی چیست؟ اگر بخواهیم صادق باشیم، پول می‌تواند یک موضوع ناراحت‌کننده هم باشد. داشتن رابطه خوب و توافق با کسی که عمیقا به وضعیت مالی شما آشنایی داشته باشد و بتواند احساسات شما را در مورد امور مالی در نظر بگیرد، اهمیت زیادی دارد.

واقعیت این است که باید با مشاور مالی خود دوست باشید. این موضوع بدان جهت اهمیت دارد که شما به فردی صادق احتیاج دارید؛ به‌گونه‌ای که به راحتی بتوانید سؤالاتتان را از او بپرسید و صمیمیت لازم را در مکالمه‌هایتان باهم داشته باشید.

مشاور مالی

مشاوران مالی هم وجود دارند که به شما کمک می‌کنند بهترین زندگی ممکن را داشته باشید، تا به هر چیزی که آرزویش را دارید مانند راه‌اندازی کسب و کار، کمک به خیریه، ازدواج، خرید خانه و غیره برسید. یک مشاور مالی خوب در مسیر رسیدن به اهدافتان با شما همراهی می‌کند. همچنین راهکارهایی را برای این که چگونه به بهترین شکل ممکن از پولتان استفاده کنید تا بدین وسیله به اهدافتان برسید را برای شما ارائه می‌دهند.

سخن آخر

با گذر زمان اهداف تغییر می‌کنند. این بدان معنی است که نحوه استفاده کردن از پول هم تغییر می‌کند و از آن ناگزیر هستیم. داشتن مشاوری که در هر قدم از مسیر با شما همراه باشد تا شما را از مرتکب شدن به اشتباهات بزرگ باز دارد، تأثیری عظیم و مثبت در میزان ثروت شما درگذر زمان خواهد داشت؛ اما هرگز فکر نکنید که مشاور مالی شما همانند شریکتان است و مسئولیت ارزش‌ها و اهداف شما را بر عهده دارد. مشاور خوب به این درد می‌خورد که به شما کمک کند در زمان‌هایی که کارها دشوار می‌شوند، رفتارها و احساسات خود را مدیریت کنید و همچنان در مسیر اهدافتان حرکت کنید. آن‌ها کمکتان خواهند کرد تا پول‌هایتان را درجایی که برایتان اهمیت دارد خرج کنید، نه جایی که برای آن‌ها مهم است یا فکر می‌کنند باید روی آن تمرکز کنید.

آیا در هنگام جستجوی فرد مناسب به کمک احتیاج دارید؟ شما می‌توانید با یادگیری بیشتر در مورد چگونگی استخدام یک مشاور مالی با دستمزد مستقیم با اطمینان کامل زندگی مالی خود را تغییر دهید.

دقت داشته باشید که برای یک برنامه مالی دقیق نیازمند دانستن قیمت دلار یا دیگر ارزهای رایج به صورت لحظه به لحظه هستید و صرافی ستاره سهیل این امکان را به صورت بسیار دقیق در اختیار شما قرار داده است.

نرخ دلار

نویسنده :
انتشار : ۲۸ مرداد ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =

کانال تلگرام