صرافی ستاره سهیل
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
021 54506

افزایش ارزش طلا اخیرا به دنبال کاهش سود اوراق خزانه‌داری آمریکا و قیمت دلار چشمگیر بوده است. معاملات طلا در بخش کالایی بازار معاملات تجارتی نیویورک به میزان ۱۰/۷۳ درصدی افزایش داشت. در واقع با افزایش ۰/۸۲ درصدی به ۱۲۹۲،۲۲ دلار در هر اونس رسید.

بیشتر بخوانید:

تاثیر نوسان طلا بر قیمت دلار در دوران رکود اقتصادی آمریکا

افزایش ارزش طلا نگرانی‌هایی را درباره معکوس شدن منحنی خزانه‌‌داری به همراه دارد. تعداد اوراق قرضه‌ با دیرش (Duration) کمتر نسبت به اوراق قرضه با دیرش بیشتر در طولانی مدت افزایش پیدا می‌کند. این موضوع نگرانی‌هایی در مورد رشد اقتصادی طولانی مدت به وجود می‌آورد و تقاضا را برای پناهگاه امن طلا افزایش می‌دهد.

همان طور که سفارش کالاهای بادوام در ماه اکتبر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در سه ماه آخر رشد صعودی دارد و این مسئله از مسطح شدن منحنی عملکرد مشخص است.

افزایش ارزش طلا

بیشتر بخوانید:

بازار طلا روند دو سال پیش را طی خواهد کرد یا خیر؟

وزارت بازرگانی آمریکا اخیرا اعلام کرده است سفارش کالاهای سرمایه‌گذاری به غیر از هواپیما، به دنبال بررسی دقیق برنامه‌های مربوط به هزینه‌های تجاری به میزان ۰/۵ درصد کاهش یافته است؛ در حالی که این مقدار در ماه سپتامبر ۲/۱ درصد افزایش یافته است.

قیمت طلا نسبت به حرکت دلار بسیار حساس است. کاهش قیمت دلار باعث می‌شود ارزش طلا برای دارندگان ارزهای خارجی کمتر شود و تقاضا برای فلزات گران‌قیمت بالا رود. در معاملات دیگر مربوط به فلزات گرانبها، نقره با ۰/۱ درصد افزایش به ۱۷،۱۳ دلار در هر اونس و معاملات پلاتین با ۰/۲۸ درصد افزایش به ۹۴۰،۶۵ رسید. مس به ارزش ۳،۱۴ دلار، با ۰/۲۱ درصد افزایش معامله شد؛ در حالی که گاز طبیعی با ۱/۱۶ درصد کاهش به ارزش ۲،۹۸ دلار رسید.

نویسنده :
انتشار : ۵ آذر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =

کانال تلگرام