صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

افزایش قیمت طلا در هفته گذشته، در سال گذشته بی‌سابقه بوده است. این افزایش به دلیل سقوط ارزش دلار به دنبال افزایش بی‌ثباتی سیاست‌های جغرافیایی و پایین آمدن پیش‌بینی‌های قیمت طلا در روز سه‌شنبه ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) به‌وجود آمده است. بانک مرکزی آمریکا (Federal Reserve Bank) برای سومین بار در این سال، قیمت طلا را افزایش داد.

معاملات آینده طلا برای ارائه در ماه دسامبر در بخش Comex بورس اوراق بهادار نیویورک، تا ۱۳/۰۴ دلار آمریکا یا ۰/۹۸درصد تا ۱۳۴۳/۴۲ دلار به ازای هر اونس طلا رسید. به دلیل نا به سامانی‌های سیاست‌های جغرافیایی، برای به دست آوردن امنیت در منطقه به دنبال بزرگ‌ترین آزمایش هسته‌ای کره شمالی، قیمت طلا به بالاترین مقدار خود در یک سال گذشته رسید. لئون برینارد، رئیس بانک مرکزی آمریکا، علاوه بر افزایش قیمت طلا از بانک‌های بزرگ آمریکا درخواست کرد تا زمانی که روند کاهش تورم بهبود یابد، نرخ بهره را افزایش دهند.

قیمت طلا

مقاله‌های مرتبط:

قیمت طلا، به قیمت دلار آمریکا و اوراق قرضه وابسته است. با پایین آمدن ارزش دلار، از قیمت طلا برای دارندگان ارزهای خارجی هم کاسته می‌شود. در حالی که کسانی که به جای پول نقد سرمایه خود را در سرمایه‌گذاری‌هایی مثل شمش قرار داده‌اند، بیشتر از دارندگان ارزهای خارجی متضرر می‌شوند.

به گزارش کمیسیون معاملاتی کالای آمریکا (CFTC) در روز جمعه گذشته، در میان بحبوحه فعالیت‌های تجاری مدیران مالی، ریسک‌هایی با امکان موفقیت بالا، که به ۲۳۱ هزار عدد در یازده ماه گذشته رسیده بود، قیمت طلا به بالاترین قیمت خود در یک سال اخیر رسید.

در دیگر خرید و فروش‌های فلزات گران‌بها، در معاملات نقره تا ۰/۷۳ درصد، یعنی ۱۷/۹۵ دلار به ازای هر اونس نقره افزایش یافت. در حالی که در معاملات پلاتین بدون هیچ فراز و نشیبی هر اونس پلاتین ۱۰۰۷ دلار معامله شد. به نظر می‌رسد در روزهای آینده هم، خبرهای داغی درباره قیمت طلا به گوش برسد. شما در این باره چه پیش‌بینی‌هایی دارید؟ برای آگاهی از نرخ روز ارز اسکناس و سکه‌های بانکی، با کارشناسان ما در صرافی ستاره سهیل تماس بگیرید.

نویسنده :
انتشار : ۱۵ شهریور ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دوازده =

کانال تلگرام