صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
021 54506

جعل پول و اسکناس قدمتی به اندازه سابقه تاریخچه پول دارد. از همان ابتدا جاعلان و متقلبانی بوده‌اند که دست به جعل پول ، سکه و… می‌زده‌اند. مثلا برخی از افراد با مخلوط کردن فلزات عادی با کمی نقره و طلا در پی تولید سکه‌هایی با ظاهر مناسب اما تقلبی بوده‌اند و هزاران نمونه تلاش بی‌سرانجام و با سرانجام در این زمینه وجود دارد. در ادامه می‌خواهیم از اسکناس‌هایی بگوییم که جعل آن‌ها برای جاعلان و متقلبان از همه سخت‌تر است. با ما همراه باشید تا برای‌تان از جعل پول بیشتر بگوییم:

۵۰پزویی؛ پزو- مکزیک

جعل پول پزو

پزو و دلار آمریکا ریشه‌های مشترکی دارند که به قرن ۱۵ میلادی بازمی‌گردد. پزو مکزیک دوازدهم پول رایج در گردش جهان است و سومین واحد پولی است که در ایالت متحده آمریکا بیشترین تبادل را دارد. در آمریکای لاتین نیز بدیهی است که این پول رواج و کاربرد زیادی دارد. جعل پول پزو بسیار دشوار است و امکان آن تقریبا وجود ندارد.

۱۰۰۰ کرونوری؛ کرونور – سوئد

جعل پول کرون

کرونا از سال ۱۸۷۳ پول رایج مورد استفاده در کشور سوئد بوده است. گاهی‌اوقات کرونا با عنوان کرون سوئد شناخته می‌شود. البته کرون همان معنای کرونا را در زبان انگلیسی دارد. هر دو این واژه‌ها به معنای تاج هستند.

۱۰ دلاری؛ دلار- هنگ‌کنگ

جعل پول دلار

دلار هنگ‌کنگ هم هشتمین پول رایج در گردش در جهان است. این پول تنها در صورتی چاپ و منتشر می‌شود که معادل آن در قالب دلار آمریکا در سپرده موجود باشد. در واقع حیاتش به نوعی به دلار آمریکا وابسته است.

۱۰ روپیه‌ای؛ روپیه- نپال

جعل پول روپیه

بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۲۰۰۷، اسکناس‌های روپیه نپال با تصاویر ۴ شاه مختلف به چاپ می‌رسید. اما از ماه اکتبر در سال ۲۰۰۷ این تصاویر از روی اسکناس‌ها برداشته شد و به جای آن از تصویر قله اورست استفاده شد.

۱۰۰۰ دیناری؛ دینار- عراق

جعل پول دینار

در سال ۲۰۰۳، اسکناس‌های عراقی در قالب ۵۰، ۲۵۰، هزار، ۵ هزار، ۱۰ هزار و ۲۵ هزار دیناری به چاپ رسیدند. شکل و تصویر اسکناس‌های عراقی مانند تصاویر چاپ شده روی اسکناس‌ها در دهه ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ بوده است. ۵۰۰ دیناری نیز در اکتبر سال ۲۰۰۴ میلادی، چاپ و منتشر شد.

۲۰ پوندی؛ پوند- انگلستان

جعل پول پوند

تاریخچه پوند استرلینگ به این گونه است که چهارمین پول رایج در تبادلات بین‌المللی بوده است. در واقع بعد از دلار، یورو و یِن ژاپن قرار گرفته است. پوند به همراهی ۳ واحد دیگر عنوان‌شده در سبد ارزی صندوق بین‌المللی پول قرار دارند. البته اخیرا یوآن چین هم به آن اضافه شده است. پوند نیز یکی از سخت‌ترین واحدهای پولی برای جعل و تقلب است.

بیشتر بخوانید:

تشخیص اسکناس یورو تقلبی چگونه ممکن است؟

این واحدهای پولی نام‌برده و اسکناس‌های مربوط به آنها به سختی قابل جعل هستند. زیرا همان‌طور که در متن عنوان شد یا از اهمیت و گستردگی مصرف زیادی برخوردارند یا به نوعی با واحدهای پولی معتبر در ارتباط هستند به همین خاطر نظارت و کنترل شدیدی روی آنها صورت می‌گیرد. جعل پول و سو‌ استفاده از این اسکناس‌ها به ندرت صورت می‌گیرد و عواقب سنگین آن و البته امکان به دام افتادن باعث می‌شود تا جاعلان دور این واحدهای پولی را برای انجام امور متقلبانه خطی قرمز بکشند. در دنیا کم‌تر شاهد جعل پول این کشورها بوده‌ایم.

برای آگاهی از قیمت یورو ، دلار، یوان، پوند و دیگر ارزها به صورت لحظه‌ای می‌توانید به وبسایت صرافی ستاره سهیل مراجعه کرده و قیمت لحظه ای ارز را با نمودارهای دقیق بررسی کنید.

نویسنده :
انتشار : ۱۱ اردیبهشت ,۱۳۹۷
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

کانال تلگرام