صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
021 54506

برای موفقیت در کسب و کار عوامل زیادی وجود دارد، از یک ایده خوب گرفته تا اجرای دقیق. گاهی اوقات شکست درس‌های مهمی به انسان می‌آموزد که هیچ زمان دیگری آن‌ها را تجربه نخواهیم کرد. در این مقاله به ۵ درس مهم برای موفقیت در کسب و کار از زبان «مایک کپل» (Mike Kappel) اشاره خواهیم کرد که از تجربه ۳۰ ساله‌ی خود در کارآفرینی و موفقیت‌ها و شکست‌های متعدد در کسب و کار کسب کرده است.

 

زودتر شروع کردن بهتر از دیر شروع کردن است

اگر در فکر راه‌اندازی یک کسب و کار هستید اما تا به حال این کار را شروع نکرده‌اید، منتظر چه چیزی هستید؟ البته مهم است که ریسک کسب و کار خود را بررسی کنید و یک طرح جامع کسب و کار تهیه کنید. اگر همه‌ی این کارها را انجام داده‌اید و فقط منتظر یک فرصت مناسب برای شروع و موفقیت در کسب و کار هستید نباید زمان را بیشتر از این از دست بدهید.

فراموش نکنید که اغلب زمان مناسبی برای انجام کارهای خاص وجود ندارد و صبر کردن برای زمان مناسب شما از رسیدن به رویاها، رفتن به سفر، خرید خانه و … باز می‌دارد. ریسک پذیر بودن یکی از هیجان‌ انگیزترین بخش‌های زندگی یک فرد محسوب می‌شود از جمله ریسک شروع کسب و کار. فراموش نکنید توانایی محاسبه ریسک کسب و کار یکی از ویژگی‌های‌ مهم کارآفرینان است. معمولا هرکسی که یک کسب و کار جدید را شروع می‌کند یک فرد ریسک پذیر است چرا که هیچ تضمینی برای موفقیت در کسب و کار وجود ندارد. اما برای رسیدن به آرزوها برداشتن اولین قدم لازم است.

ریسک پذیری تنها منوط به شروع یک کسب و کار نیست بلکه صاحبان کسب و کارها هم هر روز با چالش و ریسک تازه‌ای مانند راه‌اندازی خط تولید محصول جدید، سرمایه‌گذاری بیشتر یا توسعه کسب و کار روبرو هستند که بهتر است هر چه زودتر وارد عمل شوند.

 موفقیت در کسب و کار

خارج شدن از منطقه راحتی و آسایش

برای رشد شخصی  باید تلاش بیشتری کنید، غذاهای جدید را امتحان کنید، برنامه روزانه خود را تغییر دهید و به جاهایی سفر کنید که تا الان نرفته‌اید. هر یک از ما در زندگی در موقعیت‌های سختی قرار می‌گیریم و این فرصت را داریم که منطقه آسایش و راحتی خود خارج شویم. در مورد شروع یک کسب و کار جدید هم به همین ترتیب باید از منطقه امن و راحتی خود خارج شوید.

روبرو شدن با موقعیت‌هایی که خارج از منطقه راحتی ما قرار دارند، بخشی از زندگی است. اگر ما قادر به ترک راحتی خود نباشیم ممکن است چیزهای بزرگی را از دست بدهیم و این می‌تواند منجر به شکست کسب و کار ما شود.

برای موفقیت در کسب و کار شما نیاز دارید از منطقه امن و راحتی خود خارج شوید و بر ترس‌های خود غلبه کنید، این کار نیاز به تلاش و تحمل سختی‌های زیادی دارد اما نتیجه آن بسیار شیرین و خوشحال کننده خواهد بود.

موفقیت در کسب و کار

تقویت مهارت‌های ارتباطی

داشتن مهارت‌های ارتباطی خوب در زندگی خیلی می‌تواند به کار شما بیاید. اگر قادر باشید ارتباط خوب و موثری برقرار کنید می‌توانید رابطه‌های کاری خوبی ایجاد کنید، از تنش‌ها جلوگیری کنید، دیدگاه‌های خود را بیان کنید و حرف‌ها و نظرات دیگران را به خوبی درک کنید.

برای موفقیت در کسب و کار و توسعه استارتاپ یا شرکت خود شما باید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید شاید نیاز به مصاحبه تلویزیونی نداشته باشید اما حتما باید بتوانید با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید.

اگر می‌خواهید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید بادی تمرین کنید، برای مثال می‌توانید نوشتن یک وبلاگ را شروع کنید یا در جمع صحبت کنید.

تقویت مهارت های ارتباطی

به افرادی که کمک کردند با به موفقیت برسید وفادار باشید

به افرادی که در زندگی شخصی نسبت به آن‌ها وفادار هستید فکر کنید و ببینید این رابطه برای شما چقدر مهم است که بخواهید به آن‌ها وفادار بمانید.

وفاداری در کسب و کار یکی از اجزای مهم و حیاتی رشد و موفقیت در کسب و کار است. این امر مهم است که به افرادی که به شما کمک کرده‌اند تا به این نقطه برسید، به ویژه کارکنان و مشتریان خود وفادار باشید.

وقتی شما به کارکنان خود وفادار باشید، نرخ از دست دادن کارکنان کاهش می‌یابد، کیفیت کار و مشارکت کارکنان در رشد و توسعه کسب و کار افزایش می‌یابد.

وقتی شما به مشتریان خود وفادار باشید، کیفیت محصولات خود را قربانی سود بیشتر نمی‌کنید و از طریق سوال و ارتباط با مشتری نگرانی آن‌ها را پاسخ خواهید داد. اگر شما به کارکنان و مشتریان خود وفادار باشید، اکثریت آن‌ها به شما وفادار خواهند بود.

وفادری به مشتریان و کارمندان

پذیرش خطاها و شکست‌ها

شکست احتمالا یکی از دوست نداشتنی‌ترین کلمات در فرهنگ لغات است. اما درس‌ها و تجربیاتی در شکست‌ها وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنیم و با هر بار شکست همه‌ی امید خود را از دست بدهیم و دست از تلاش برداریم هرگز موفق نخواهیم شد دوباره روی پای خود بلند شویم.

چه در زندگی و چه در کسب و کار زمانی که یاد می‌گیرید چه چیزی باعث شکست و عدم موفقیت می‌شود، متوجه خواهید شد چگونه می‌توانید از آن برای بهبود کار و رسیدن به موفقیت در کسب و کار و زندگی استفاده کنید.

شکست در کسب و کار ممکن است شما را بترساند، اما فراموش نکنید همه‌ی شکست‌ها منجر به ورشکستگی کسب و کارهای کوچک نمی‌شود و شما می‌توانید از این شکست‌ها به عنوان تجربه‌های ارزشمند درس بگیرید. هر بار که در کسب و کار خود شکست می‌خورید یک قدم به رسیدن به موفقیت در کسب و کار نزدیک‌تر می‌شوید.

راه‌اندازی و مدیریت یک کسب و کار همیشه مانند قدم زدن در پارک نیست. در طول زندگی و کار باید تصمیم‌های بگیرید که ممکن است به ضرر مالی یا شکست شما منجر شود، باید این شکست‌ها را بپذیرید و برای موفقیت دوباره بجنگید.

فراموش نکنید گاهی اوقات تنها راه آموختن درس‌های مهم تجربه شکست‌های سنگین است. پس نا امید نشوید و تلاش خود را بیشتر کنید.

پذیرش خطا

۵ درس زندگی برای موفقیت در کسب و کار

در این مقاله به ۵ درس مهم برای موفقیت در کسب و کار اشاره کردیم. درس اول؛ اگر قصد دارید کسب و کاری را راه‌اندازی کنید منتظر فرصت مناسب نباشید، هر چه زودتر کار خود را شروع کنید البته بی گدار به آب نزنید و ابتدا بازار را بررسی کنید. درس دوم؛ برای موفقیت باید کمی به خودتان سختی بدهید و از منطقه آسایش و راحتی خود خارج شوید و خود را برای مواجهه با سختی‌ها و مشکلات آماده کنید. درس سوم؛ مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید تا بتوانید ارتباط موثر و گسترده‌تری داشته باشید.  درس چهارم؛ به مشتریان و کارمندان خود وفادار باشید تا آن‌ها هم نسبت به شما وفادار باقی بمانند. رمز ماندگاری وفاداری است. در س پنجم؛ زندگی و کار مملو از تصمیم‌گیری‌های اشتباه و شکست است، این شکست‌ها را بپذیرید و از آن برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۳ مرداد ,۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =

کانال تلگرام