صرافی ستاره سهیل
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
021 54506

تعطیلات در تابستان، بیشتر مدیران به دنبال این هستند تا کسب و کار خود را آماده چند روز نبودشان برای رفتن به تعطیلات تابستانی کنند و به دنبال روش‌هایی در این زمینه هستند که چگونه چند روز ارتباط خود را کامل با کار قطع نمایند. پیدا کردن جواب برای این سوال مشکل است با وجود مقالات متعددی که در مورد مزایای ترک کار به مدت کوتاه نوشته شده است، برای شما بسیار سخت خواهد بود تا مسئولیت‌های خود را به فردی دیگری بسپارید و به همکاران و مشتریان بگویید من برای چند روز در دسترس نخواهم بود. بخصوص در مراحل اولیه راه‌اندازی کار که فرصت‌های ناگهانی می‌توانند در ارتباط با یک مشتری یا سرمایه‌گذار به وجود آیند. به نظر می‌رسد ایده کار نکردن در تعطیلات می‌تواند برای آینده شرکت زیان‌آور باشد.

قطع ارتباط به طور کامل ممکن است انتخاب درستی نباشد، به ویژه اگر کسب و کار شما به طور کامل و درست در حال کار کردن است. اگر در روز حداقل یکبار آن را چک نکنید، ممکن است چیز مهمی را از دست بدهید یا زمان زیادی را صرف نگرانی در مورد کسب و کارتان می‌کنید تا اینکه از سفر خود لذت ببرید.

با توجه به ماهیت زود نزول پیدا کردن استارت‌آپ‌ها، مدت زمان کار نکردن در تعطیلات برای کارآفرینان بسیار با اهمیت است. به جای فکر کردن به این موضوع که در زمان تعطیلات به طور کامل با کار خود ارتباطی ندارید، در این زمان به کارهایی که انجام داده‌اید فکر کنید، الهام تازه‌ای برای کار خود پیدا نمایید و با افراد جدیدی آشنا شوید. چند روش برای انجام این کارها وجود دارد:

برای فعالیت‌ های خود برنامه‌ریزی انجام دهید حتی برای زمان‌ های استراحت

اگر برای تعطیلات خود برنامه‌ریزی نکرده‌ باشید، بیشتر احتمالا دارد که آن را صرف عقب‌ ماندگی‌های کاری خود کنید. این بدین معنی نیست که شما نیاز به تعطیلات بیش از حد برنامه‌ریزی شده‌ای دارید اما اگر سفر شما شامل اجاره یک خانه برای استراحت و فکر کردن است، کمی به این موضوع فکر کنید که چگونه به آرامش خواهید رسید. مکان‌هایی را که می‌خواهید بازدید کنید مشخص نمایید. چند کتاب یا مقاله را که تاکنون وقتی برای خواندن آن‌ها نداشته‌اید، برای الهام بخشیدن به کسب و کارتان مشخص کنید. به طور مشابه، می‌توانید کارتان را یک یا دو بار در روز، صبح یا عصر، چک کنید. به طور مرتب در طول روز به موبایل یا لپ‌تاپ خود از روی عادت نگاه نکنید. این کار منجر می‌شود تا ساعت‌ها کار کنید و در پایان تعطیلات خسته باشید.

به منطقه‌ای که برای سفر می‌روید علاقه داشته باشید

شما ممکن است در هنگام سفر به ایده‌های جدیدی دست یابید. هنگامی‌که به شهر یا منطقه جدیدی سفر می‌کنید، زمانی را صرف بیرون رفتن و کشف جوامع و رویدادهای آن منطقه کنید. با افراد محلی آشنا شوید و خودتان را عمیقا درگیر کنید. شما ممکن است در هنگام گردش در منطقه یا به صورت شانسی به ایده جدیدی دست یابید. از مزیت‌های اصلی کار نکردن در تعطیلات همین دستیابی به ایده‌های جدید است.

در مورد زمینه‌هایی خارج از صنعت خود اطلاعات کسب کنید

داشتن یک راه دررو برای تمرکز روی چیزهایی غیر از کار برای کارآفرینان مهم است اما بسیاری از آن‌ها فقط روی ایجاد کسب و کار خود متمرکز هستند چون زمان کافی برای دیگر علایق خود ندارند.

در زمان کار نکردن در تعطیلات خوب است برای خود سرگرمی پیدا کنید که تاکنون وقتی برای آن نداشته‌اید یا در کلاسی که به موضوع آن علاقمند هستید شرکت کنید. همچنین می‌توانید با خواندن کتابی در موضوعی خارج از حوزه کاری خود چیز جدیدی یاد بگیرد، کتاب می‌تواند داستانی تخیلی- علمی یا داستانی واقعی در صنعتی غیرمرتبط با شما باشد.

یک جلسه در زمان تعطیلات داشته باشید

پیشنهاد نمی‌شود که مقصد تعطیلات خود را براساس جایی که احتمالا می‌توانید جلسه‌ای در رابطه با کسب و کار خود داشته باشید انتخاب کنید اما اگر مقصد خود را انتخاب کرده‌اید، کمی تحقیق کنید که می‌توانید با فردی ملاقات داشته باشید. اگر در هنگام تعطیلات جلسه‌ای خواهید داشت، مطمئن ‌شوید که انتظارات مناسبی را تعیین کرده‌اید. در حالت ایده‌آل، این ملاقات‌ها در یک گفتگوی غیر رسمی در یک کافه یا رستوران به جای دفتر کار برگزار خواهند شد. گفتگو در محل کار نمی‌تواند آرامش‌بخش باشد.

جلسه کاری در سفر

نتیجه نهایی این است که تمام کارآفرینان به برنامه‌ریزی زمانی در هنگام کار نکردن در تعطیلات خود نیازمند. اگرچه ممکن است اختصاص چند روز به خودتان در تابستان کار سختی به نظر آید اما به شما کمک می‌کند تا با ایده‌های جدیدی به کار خود باز گردید.

نویسنده :
انتشار : ۸ مرداد ,۱۳۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

کانال تلگرام