صرافی ستاره سهیل
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
021 54506

هدایت یک کسب ‌وکار کوچک و تبدیل آن به یک کسب و کار موفق و درآمدزا در ابتدا کار نگران‌کننده‌ای است. معمولاً مسیر پیش روی کسب ‌وکارهای کوچک و میزان درآمد آن‌ها مبهم و پرخطر است. اگر دارایی شرکت شما دلسرد کننده باشد، ممکن است  از ادامه کار نا امید شوید. اما نباید نگران باشید. با کنار گذاشتن عادت‌های پولی اشتباه می‌توانید موقعیت خود را به موفقیت تبدیل کنید.

هیچ کارآفرینی کاری را با نیت تعطیل کردن آن در همان چند ماه اول شروع نمی‌کند. اما واقعیت این است که ۵۰ درصد از کسب و کارها در طول پنج سال اول شکست می‌خورند. از طرف دیگر، کسب و کارهای زیادی وجود دارند که بیش از ده سال از فعالیتشان گذشته و هنوز به خوبی کار می‌کنند. یکی از مواردی که این کسب و کارها در آن مشترک هستند، عادت‌های پولی عاقلانه درکسب و کار است که صاحبان باهوش آن‌ها به کار می‌بندند.

عادت‌های پولی

عادت های پولی اشتباهی که مخرب کسب و کار هستند

اینکه کسب و کار شما در طول زمان تا چه اندازه خوب پیش خواهد رفت، امروزه با عادت‌های پولی شما بسیار در ارتباط است. البته این عادت‌ها زود شکل نمی‌گیرند. متأسفانه، مدارس هیچ آموزشی در مورد مدیریت منابع مالی برای بچه‌ها ارائه نمی‌دهند و به همین دلیل است که همه‌ی ما در بزرگسالی با این مسءله دچار مشکل هستیم.

اگر کسب و کار شما با فروش و گردش مالی خوبی پیش می‌رود، ولی دارایی‌های  شما چشم‌گیر و دلگرم‌کننده نیستند؛ کاملن واضح است که شما عادت‌های پولی اشتباهی دارید. شاید سالهاست که آن‌ها را انجام می‌دهید، اما امید خود را از دست ندهید. شما هنوز هم می‌توانید این موقعیت‌ها را به موفقیت تبدیل کنید. در اینجا این عادت‌های پولی اشتباه را به همراه آن‌چه برای رفع آنها می‌توان انجام داد، ارائه می‌کنیم.

درآمد های اندک را دست‌کم نگیرید

یک تولید کننده کالاهای مصرفی می‌گوید: من ناچار به فروش‌ تعداد زیادی از یک کالا بودم که هر یک تنها یک دلار ارزش داشت. در زمان فروش، من واقعا این درامد را پول به حساب نمی‌آوردم. اما وقتی که تمام درامد روزم را حساب کردم، معمولاً شگفت زده می‌شدم و این فروش‌های یک دلاری به صدها و گاهی به هزاران دلار می‌رسید. و من آموختم که مجموع مبالغ کوچک است که مبالغ هنگفت را می‌سازد.

به‌طور مشابه، اگر  مبالغ کم را به‌خاطر ناچیز بودن بدون فکر خرج کنید، در دراز مدت نمی‌توانید مبلغ زیادی کسب درامد داشته باشید و کسب و کار شما به سرمایه داری واقعی نزدیک نخواهد شد.

عادت‌های پولی

 از این شاخه به آن شاخه نپرید

عدم انتخاب مسیر‌های گوناگون کسب درآمد

طبق تحقیقات اخیر، یک میلیونر متوسط حداقل ۷ راه کسب درآمد دارد. این موضوع حقیقت دارد که تمرکز بخش بزرگی از موفقیت در کسب و کار است. اما بسیاری از صاحبان مشاغل، تمرکز را به اشتباه بر انجام یک کسب و کار انفرادی به روشی خاص و تلاش برای انجام کارهای دیگر تفسیر کرده ‌اند.

تمرکز این نیست که چشمتان را نسبت به فرصت‌ها ببندید، شما می‌توانید در حوزه تخصصی خود در کالاها و خدماتی که ارائه می‌دهید و یا شاید در ارائه محصولات و خدمات وابسته، فعالیت خود را گسترش دهید. تنوع بخشیدن به فعالیت‌ها، توانمندترین راه برای به‌دست آوردن سهم بزرگی از بازار است که در نتیجه آن درآمد بالایی نصیب شما می‌شود. با رفع سوء تفاهمات، تمرکز در کسب و کار و افزایش آگاهی در این زمینه، بهتر می‌توانید به مشاهده بازار بپردازید و به تبع آن راهی به دنیای جدیدی که در آن فرصت‌ها در هر معامله و در هر مکالمه ظاهر می‌شود، برای شما باز می‌شود.

پس انداز کردن را فراموش نکنید

مقاله‌های مرتبط:

هر عقل سلیمی این موصوع را ‌تأیید می‌کند که پس‌انداز کردن اساسی‌ترین شیوه افزایش دارایی است. با این حال متاسفانه، معدود افرادی اهل پس‌انداز کردن هستند. بیشتر مردم بهانه‌ای برای پس‌انداز نکردن دارند. در واقع تقریباً نیمی‌ از مردم آمریکا کمتر از پنج درصد درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند.

وقتی مشغول راه‌اندازی یک کسب و کار هستید، باید خود را ملزم به پس‌انداز مقداری پول کنید. بدون اینکه به مقدار آن توجه کنید. پس‌انداز همیشه می‌تواند ما را کمک کند. به ویژه زمانی که یک رویداد غیر منتظره به کسب و کار ما ضربه می‌زند.

برای افزایش کسر مالیات ها اقدام کنید

استفاده از راه‌های قانونی خاصی که برای کاهش مالیات وجود دارد و روش‌های کسر مالیات، برای کسب و کار شما ناعادلانه نیست. متاسفانه حقیقت این است که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک در مورد اینکه این کسر و حذف مالیات‌ها چگونه صورت می‌گیرد آگاهی ندارند و اغلب اوقات احساس می‌کنند این برنامه‌ ریزی‌های مالیاتی راهی برای فرار مالیاتی است یا برخی می‌گویند: این روش‌ها سیستم مالیاتی را بازی می‌دهد.

حقیقت این است که این روش‌ها کاملاً قانونی بوده و حتی وقتی استفاده از روش‌های کسر مالیات یا حذف مالیات باعث کاهش چشمگیر پرداختی شما به دولت می‌شود، کار غیر قانونی‌ای انجام نشده است. تصور می‌کنید کسب و کارهای بزرگ که دارایی‌های سنگین قابل مالیات بستن دارند، چگونه سرپا مانده‌اند؟ شاید نیاز باشد با یک مشاور مالیاتی برای راهنمایی بیشتر صحبت کنید تا یکی از عادتهای پولی اشتباه را کنار بگذارید.

عادت‌های پولی

برای خودتان حقوق در نظر بگیرید

شاید شما نیازی به دریافت حقوق منظم نداشته باشید ولی واقعیت این است که مدیر بودن شما به این معنی نیست که شما باید تمام درآمد خود را پس از کسر حقوق کارمندان و هزینه‌های موجود، به سود شخصی تبدیل کنید. بهتر است برای خود نیز دریافتی منظم داشته باشید. اینکه در فواصل منظم برای خود حقوقی پرداخت در نظر بگیرید، یکی از عادت‌های پولی صحیح است و راهی برای نشان دادن احترامتان به کسب و کار است. هنگامی‌که به کسب و کار خود احترام بگذارید به طور طبیعی رشد خواهد کرد.

نویسنده :
انتشار : ۲۰ تیر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =

کانال تلگرام