صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
021 54506

ارزهای دیجیتالی یا رمزنگاری شده مانند بیت کوین یک پول صد در صد مجازی است. برخلاف تقریباً تمامی پول‌های دیگر در جهان، هیچ حکومتی روی این پول نظارت و کنترل ندارد و همین امر موجب نگرانی‌هایی در مورد سو استفاده از این ارز شده است.

وزیر امور مالی هند آرجون رام مگ‌وال بیان کرد:

 استفاده از ارزهای مجازی یا دیجیتال مانند بیت کوین ممکن است منجر به دور زدن قوانین پولشویی شود. ،‌ استفاده از پول‌های رمزگذاری شده به عنوان پرداخت در هیچ قانون پولی در نظر گرفته نشده است.

مگ‌وال در ادامه بیان کرد:

به دلیل نبود احزاب مخالف در مقابل استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین برای فعالیت‌های غیرقانونی به صورت سیستم‌های ناشناس و اسامی مستعار، کاربران می‌توانند عمدی یا غیرعمدی قوانین ضد پولشویی را دور بزنند و خواسته یا ناخواسته با قوانین تروریسم مالی مبارزه کنند.

ارز بیت‌کوین

بانک مرکزی هند در مورد خطرات حقوقی و امنیتی استفاده از ارزهایی مانند بیت کوین هشدار داد. بیت کوین یک ارز دیجیتال است و استفاده از آن در سراسر جهان پذیرفته شده است. با این حال هیچ نهاد نظارتی روی آن وجود ندارد. مشابه هر ارز دیگری ارزش بیت کوین وابسته به میزان عرضه و تقاضا بالا و پایین می‌رود. تعداد استفاده کنندگان از این ارز عامل دیگری است که ارزش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ فروردین ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

کانال تلگرام