صرافی ستاره سهیل
پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
021 54506

بعد از انتشار خبر بالا رفتن قیمت هر واحد بیت کوین از یک اونس طلا، مطالب بسیار زیادی درباره این پول مجازی منتشر شده است. به تازگی یکی از تحلیل‌گران بازار اقتصادی در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اعلام کرد، احتمال بالا رفتن ارزش هر بیت کوین تا سقف ۳۰۰۰ دلار تا آخر سال میلادی جاری وجود دارد.

ارزش بیت کوین روز به روز در حال افزایش است، بنا به گزارش CoinDesk data در حال حاضر قیمت متوسط هر بیت کوین ۱۲۰۴ دلار می‌باشد و در هفته آینده پیش‌بینی می‌شود که این رقم هم به ۱۲۹۳.۴۷ دلار نیز برسد. در یک سال گذشته ارزش بیت‌ کوین حدود ۱۹۵ درصد افزایش یافته است که بسیاری از کارشناسان این افزایش قیمت را به فاکتورهای ژیوپولتیکی و مرزهای بازاری نسبت می‌دهند که شامل:

  • افزایش قوانین سختگیرانه مقامات چین برای کاهش پولشویی در بازار
  • تغییر ارزش‌گذاری پول در هند که باعث شد بسیاری از افراد پول‌های خود را تبدیل به بیت‌ کوین کنند
  • عدم قطعیت اقتصاد جهانی و ناپایداری ارزش پول بعضی از کشورها

ارزش هر بیت‌کوین افزایش پیدا می‌کندآدام دیویس «مشاور اقتصادی در کمپانی Altus Consulting« یکی از افرادی است که در موسسه‌های مالی بزرگی روی تکنولوژی کار می‌کند؛ وی پیش‌بینی کرده که ارزش بیت کوین تا آخر سال جاری حتی از ۳۰۰۰ دلار هم بالاتر خواهد رفت و بسیاری از افراد خود را با این رشد سریع هماهنگ خواهند کرد. وی در گفتگو با CNBC گفت:

امروزه بسیاری از مردم از موقعیت فعلی بازارهای جهانی مطمئن نیستند و ارزش پول‌های مجازی مانند ارزش پوند استرلینگ بعد از خروج از اتحادیه اروپا پایین نرفته است به همین دلیل بسیاری از مردم پول‌های خود را روی بیت‌ کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به طور قطعی باید گفت که ارزش هر واحد بیت کوین بالا خواهد رفت و برخلاف بسیاری از ارزهای موجود در بازار، باید گفت که بیت کوین مانند دلار و یورو و … نوسان نخواهد داشت و ارزش آن در بازار هر روز بالاتر خواهد رفت.

ارزش بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ میلادیاز سوی دیگر مدیرعامل Blockchain در ایمیلی به CNBC اعلام کرد که ارزش خرید هر بیت کوین تا پایان سال جاری به ۳۰۰۰ دلار و یا حتی بیشتر از آن خواهد رسید. بعضی از کارشناسان پول مجازی چندین فاکتور دیگر مانند پیوستن کمپانی‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری در این پول مجازی برای بالا بردن ارزش هر بیت کوین را لازم دانسته‌اند. به تازگی دولت ژاپن ارزهای دیجیتالی را به عنوان پول‌های اعتباری شناخته و آن را یکی از گزینه‌های روش‌های پرداخت دانسته است. این امر باعث می‌شود پول مجازی در این کشور اعتبار پیدا کند و به معنای پولی برای قاچاق مواد مخدر و دزدی نباشد. برای خبرهای بیشتر از این پول مجازی همراه وبلاگ صرافی ستاره سهیل باشید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا بهتر است سرمایه خود را تبدیل با خرید بیت کوین به این ارز الکترونیک تبدیل کنیم؟ ما منتظر شنیدن نظرات و تجربیات شما هستیم.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ اسفند ,۱۳۹۵
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

کانال تلگرام