صرافی ستاره سهیل
پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
021 54506

بیت کوین شروع متلاطمی در این هفته داشت. در روز دوشنبه جریان پنهانی خرید و فروش بیت کوین به ۱۰/۱۱٪، یعنی هر سکه ۲/۲۷۵ دلار، رسید. به نظر می‌رسد این جریان ادامه اتفاقات روز چهارشنبه باشد؛ زمانی که رقیب بیت کوین، اتریوم (Ethereum)، قبل از آن‌که بتواند از سقوط ناگهانی خود جلوگیری کند، از ۲۹۶ دلار به ۱۰ سنت رسید. ارزش بیت‌ کوین بعد از انتشار اخبار روز چهارشنبه، به ۱۶/۶ ٪ تنزل یافت. علت ضعف اخیر بیت کوین به خاطر شروع سالانه‌ بیش از ۲۰۰٪ است.

بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به خاطر خرید سنگین چین و ژاپن، در نوسان است. بیت کوین به دلیل ۳ مورد از مبادلات راکد چین که از ماه فوریه از سر گرفته می‌شود، نیرو‌ی تازه‌ای گرفته است. همجنین ژاپن در اوایل آوریل از بیت کوین با عنوان یک روش پرداختی قانونی یاد‌ کرد و بزرگ‌ترین خرده‌فروش آنلاین روسیه، بیت کوین را به رسمیت شناخت، در حالی که روسیه اعلام کرده بود که تا سال ۲۰۱۸ از این روش پرداختی استفاده نشود.

مقاله‌های مرتبط:

این موارد هم در قدرت مجدد بیت کوین تاثیرگذار بود. اما این اواخر نسبت به بیت کوین بدبینی‌ها و اعتراضاتی به‌وجود آمده است. مارک کوبان، که میلیاردر است، بیت کوین را به عنوان یک «حباب» نامید چرا که این ارز رمزپایه در ششم ماه ژوئن رکورد شکست . کوبان در توییترش نوشت: «من فکر می‌کنم بیت کوین یک حباب است و نمی‌دانم چه زمانی و چه مقداری از آن درست است. همه راجع به اینکه بول را تبدیل به حباب می‌کنند، خوشحال هستند و خودنمایی می‌کنند».

ارزش بیت‌ کوین

حدود یک هفته بعد، شیبا جعفری، رئیس بخش فنی گلدمن ساکس، گغت: «عواقب سنگینی در انتظار بیت کوین است. ارزش بیت‌ کوین قبل از شروع یک تظاهرات می‌تواند به قیمت ۱/۹۱۵ دلار کاهش یابد».

قبل از این جریان، ارزش بیت کوین اختلاف کمی تا ۲۸۰۰ دلار داشت و حدود ۲۷۷۶ دلار بود. یک مورد حل نشده وجود دارد و آن این است که در ماه مارس، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده، دو مورد از اصول بنیادی تجارت بیت کوین را رد کرد. از آن زمان جریانات مردمی در راستای این تصمیم درباره‌ صندوق قابل معامله در بورس (ETF) که توسط دوقلوهای وینکلوس پیشنهاد شده، به راه افتاد، اما حکم دیگری درباره‌ آن داده نشد. ارزش بیت‌ کوین در ۲۰۱۷ به ۱۳۶٪ می‌رسد.

نویسنده :
انتشار : ۱۰ تیر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 9 =

کانال تلگرام