صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
021 54506

گزارش شده است بانک مرکزی مالزی در حال آماده کردن یک دستورالعمل برای مبادله ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین در مالزی است و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری نهایی شود؛ به این ترتیب از سال آینده تجارت بیت کوین در مالزی قانونی شود.
همه چیز درباره بیت کوین

بیت کوین در مالزی و سیاست های اجرایی آن

بیشتر بخوانید:

با وجود سیاست‌های سختگیرانه چین در مورد ارزهای مجازی و به خصوص بیت کوین، کشورهای دیگر در پی اعمال قوانین بازتری در مورد این ارز مجازی و دیجیتال هستند. در آخرین بیانیه‌ای که توسط تان سری محمد ابراهیم (Tan Sri Muhammad Ibrahim)، رئیس بانک مرکزی مالزی یا همان بانک نگارا مالزی (Malaysia’s Bank Negara) در سمپوزیوم جهانی درباره توسعه موسسات مالی اشاره کرد، به نظر می‌‌‌رسد مالزی درهای اقتصاد خود را به روی بیت کوین باز خواهد کرد.

آقای محمد ابراهیم در این بیانیه به چندین بخش مالی اشاره کرد؛ اما به طور واضح اشاره کرد بانک نگارا مشغول کار روی دستورالعمل استفاده از ارزهای رمزپایه و مجازی است. او در این باره گفته است:

ما امیدوار هستیم قبل از پایان سال جاری دستورالعمل استفاده از ارزهای رمزپایه را آماده کنیم؛ به خصوص مواردی که به قوانین ضد پولشویی و تروریست مالی مربوط است. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که این دستورالعمل برای کسانی که قصد دارند در این خصوص فعالیت کنند کاملا شفاف و روشن است.

بانک مرکزی مالزی

به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز قانونی در مالزی

مقاله‌های مرتبط:

با وجود این که این بیانیه کاملا شفاف و صریح نیست، اما به نظر می‌رسد دولت مالزی قصد دارد بیت کوین در مالزی را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت بشناسد. این بیانیه نشان می‌دهد بعد از تهیه دستورالعمل این کشور به شهروندان خود اجازه خواهد داد تا به صورت قانونی در بازار ارزهای مجازی و رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم در مالزی فعالیت کنند.

پیش از این و در سال ۲۰۱۴، بانک مرکزی این کشور اعلام کرده بود که بیت کوین در مالزی به عنوان یک ارز قانونی شناخته نمی‌شود. همچنین صحبت‌های رئیس بانک مرکزی مالزی در حالی بیان شده است که هفته گذشته کمیسیون امنیت مالی مالزی در مورد فعالیت ICOها هشدار داده بود و به سرمایه‌گذاران گوشزد کرده بود فعالیت‌های جمع آوری سرمایه از طریق ارزهای دیجیتال که به عرضه اولیه سکه یا همان ICO مشهور است، به صورت ذاتی ریسک بالایی دارند و سرمایه‌گذاران برای فعالیت در این زمینه، دقت بیشتری داشته باشند.

بیت کوین در مالزی

در مجموع به نظر می‌رسد تا سال آینده بیت کوین در مالزی به صورت قانونی پذیرفته شده و این کشور به جمع کشورهایی که تجارت بیت کوین را به صورت قانونی پذیرفته‌اند، اضافه شود و شهروندان مالزیایی هم بتوانند در این تجارت محبوب سرمایه‌گذاری کنند.

ستاره سهیل در راستای حواله کردن ارز، خدماتی را نیز ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید از امن‌ترین راه حواله ارزی استفاده کنید، حواله ارزی سوئیفت را اتنخاب کنید.

نویسنده :
انتشار : ۲ مهر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفت =

کانال تلگرام